Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

BARMA – THAJSKO

BARMA – THAJSKO ***

Termín: po 14. ledna 2019 – st 30. ledna 2019 (17 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 57 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

BARMA – THAJSKO

BARMA se závěrečným pobytem na ostrově Koh Chang

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Mandalaj - Inwa - Bagan - Mount Popa - Inle - Yangon - Bangkok - pobyt na ostrově Koh Chang.

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/  Ne  14.01.  -  Út  30.01.2019     57.990,- Kč/os.     poslední 4 volná místa!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do Thajska.

2. den: Přílet do thajské metropole BANGKOKU. Transfer na ubytování.

    

3. den: Přelet do Barmy. Prohlídka MANDALAJ posledního královského města založeného před cca 150 lety: Kuthadow Paya honosící se přídomkem "největší kniha světa" (729 mramorových desek s textem Tripitaky ukrytých ve stejném počtu malých stúp); tradiční barmský dřevěný klášter Shwenandaw Kyaung zdobený vyřezávanými panely; romantický západ slunce z vyhlídky na Mandalajské hoře. Ubytování.

                   

4. den: Návštěva Mahamuni Paya - jedna z nejuctívanějších buddhistických svatyní v zemi se 4 m vysokou sochou Buddhy pokrytou více než 15 cm silnou vrstvou zlatých lístků;Projížďka koňským povozem starobylým městem INWA nabízející nevšední možnost k pozorování vesnického života. Zastávky u několika stůp a kláštera zbudovaného na 267 teakových sloupech. Odpoledne výjezd na SAGAINGSKOU HORU, duchovního centra kraje s více než pěti sty,do dálky zářícími stůpami, malebně roztroušenými kam jen oko dohlédne. Navečer procházka po pozoruhodném U-BEINOVĚ MOSTĚ - nejdelším teakovém mostě pro pěší na světě (délka 1,2 km),který je i po více než 150-ti letech stále funkční a užíván místními obyvateli. Návrat na ubytování.

             

    

5. den: Celodenní plavba lodí po řece Ayeyarwady z Mandalaje do Baganu umožňující nahlédnout do běžného života vesničanů v údolí řeky. Ubytování.

                       

6. den: Návštěva BAGANU, jehož okolí zdobí na 3 000 převážně cihlových chrámů vybudovaných místními panovníky od 11. do 13. stol. na ploše pouhých cca 40 km2. Mnohé z těchto naprosto jedinečných staveb lze obdivovat nejen zvenčí, ale pozornost zaslouží i jejich vnitřní výzdoba.Nezapomenutelným zážitkem pak pro většinu návštěvníků bývá výstup na terasy chrámů s neskutečným výhledem do celého údolí. Svým rozsahem a zachovalostí památek je celá oblast naprosto unikátní a právem se řadí mezi nejúžasnější místa naší planety. Návrat na ubytování.

              

        

7. den: Panoramatická jízda horskou silnicí stoupající na náhorní plošinu Shan ležící více než 1 300 m vysoko. Ubytování v městečku NYAUNG SHWE, které je vstupní branou do oblasti jezera Inle.

                                       

                        

8. den: Celodenní výlet na malých motorových člunech po scénickém jezeře INLE, které je domovem kmene Inthů žijících v chatrčích postavených na kůlech a živících se převážně pěstováním zeleniny a ovoce na úrodných plovoucích ostrovech přišpendlených ke dnu bambusovými kůly. K dopravě po jezeře mezi takto vytvořenými ostrůvky a poloostrůvky domorodcům dodnes slouží čluny s plochým dnem, které pohánějí tak, že jednou nohou stojí na zádi a druhou mají ovinutou kolem vesla. Břehy jezera jsou pak poseté více než stovkou buddhistických kyaungů a tisícovkou stůp (návštěva některého z plovoucích trhů; zastávka ve vesničce Indein s ruinami pagod ze 17 stol. -místa zavánějící atmosférou ne nepodobnou filmům s Indiana Jonesem; chrám Phaung Daw Oo Paya s 5 vyobrazeními Buddhy; "Klášter skákající kočky"; řemeslné dílny...). Návrat na ubytování.

                  

           

9. den: Odlet vnitrostátní linkou do YANGONU. První část prohlídky bývalé barmské metropole, jejíž centrum je neobvyklou a podivuhodnou směsicí typické asijské atmosféry a chátrajících budov vybudovaných v koloniálním stylu: Chaukhtatgyi Paya s obří sochou ležícího Buddhy; symbol města - impozantní Schwedagon Paya s 98 m vysokou kopulí nabízející neopakovatelný zážitek tvořený davy věřících, kteří touží toto posvátné místo alespoň jednou za život. Ubytování.

                         

10. den: Procházka indickou a čínskou čtvrtí přecpanou obchody a pouličními prodavači. Návštěva Pagody Sule Paya. Možnost nákupů na Scott Market. Večer odlet z Yangonu do Thajska. Ubytování v Bangkoku.

                                

11. den: Transfer na ostrov KOH CHANG, který je největším ostrovem severovýchodní části Thajska, cca 30 km dlouhý a 14 km široký. Moře je zde příjemně teplé a průzračné. Pláže pokrývá převážně jemný písek, zatímco vnitrozemí je hornaté a pokryté tropickou vegetací. Ubytování na jedné z nejkrásnějších pláží západní části ostrova - ve středisku Khlong Prao. Váš resort se nachází v udržované zahradě přímo na břehu moře.

12.-15.den: Pobyt na ostrově Koh Chang (možnost potápění, šnorchlování na korálových útesech, trekkingu v horách, jízdy na slonech nebo lodních výletů…)

16. den: Odpoledne transfer na letiště v Bangkoku. Odlet zpět do ČR.

17. den: Odlet z Bangkoku s přestupem do Prahy.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- mezinárodní letenky Praha-Bangkok-Praha, Bangkok-Mandalaj a Yangon-Bangkok

- vnitrostátní letenku Heho - Yangon

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem/mikrobusy

- trajekty a lodě dle programu

- 14x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením; 7x Barma/2x Bangkok/5x Koh Chang)

- 14x snídani

- služby česky hovořícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- vízum do Barmy 1.500 Kč/os. (vyřizuje CK)

- případné vízum do Thajska (aktuálně bezvízový styk)

- vstupné a turistické poplatky v Barmě (cca 100,- USD/os.)

- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva LAST MINUTE od 1.11.2018 při platbě 30% zálohy = -2.000,- Kč

- vízum do Barmy = 1.500 Kč/os. (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.666,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání

 

Záloha: 30% (do 7 dnů od vystavení Smlouvy o zájezdu)

Doplatek: 70% (40 dní před odletem)

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

14. 01. – 30. 01. 2019 17 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 57 990 Kč Objednat