FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží **

Termín: pá 7. září 2018 – čt 13. září 2018 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 17 590 Kč

FRANCIE - Provence a Azurové pobřeží

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Pá 07.09. - Čt 13.09.2018                  17.590,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ráno odlet z Prahy do Marseille. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Ochutnávka vína na jedné z nejslavnějších vinařských adres Francie, v CHATEAUNEUF DU PAPE. Transfer do hotelu na okraji Avignonu, v jehož bezprostředním okolí se nachází několik restaurací a fast food podniků.

2. den: Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE  s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v  přímořském městečku ST. MARIES DE LA MER, proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (možnost koupání a odpočinek u moře). Návrat na ubytování.

3. den: Návštěva NIMES, kde lze obdivovat nejzachovalejší antický amfiteátr světa (kapacita 20 000 diváků), římský chrám nebo okouzlující zahrady Jardin de la Fontaine. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování.

4. den: Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje.  Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

5. den: Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě – GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera St. Croix. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v Roquebrune sur Argens.

6. den: Zastávka ve festivalovém CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7. den: Ráno transfer na letiště do Nice. Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

 

CENA ZAHRNUJE: 

- letenku Praha – Marseille a Nice – Praha včetně odbaveného zavazadla

- dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)

- 6x ubytování v hotelu – www.hotel-BB.com (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)

- 5x snídani

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 65,- €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -600,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -400,- Kč

- komplexní pojištění = 182,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 4.500,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

07. 09. – 13. 09. 2018 7 dní Snídaně Letecká od 17 590 Kč Objednat