Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

FRANCIE – Provence

FRANCIE – Provence **

Termín: po 19. června 2017 – ne 25. června 2017 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 22 990 Kč

Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, místa, která lákala i slavné malíře včetně Van Gogha. Antické památky v Orange a Arles. Poznáte Lubéron, vonící tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci… a vykoupete se i v moři… Letecká přeprava do Lyonu a český bus v Provence pro vaše pohodlí.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Po 19.06. - Ne 25.06.2017     22.990,- Kč

2/ Po 10.07. - Ne 16.07.2017     22.990,- Kč = termín zrušen!

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy do Lyonu, transfer autobusem do Avignonu, ubytování. AVIGNON (UNESCO) - večerní město, opevněné centrum Provence, v červenci kouzelná atmosféra světového divadelního festivalu, fakultativně večeře.

2. den: Přírodní park Lubéron s cedrovými lesy, kouzelné kamenné městečko BONNIEUX s fakultativní ochutnávkou místních specialit, cesta kolem hradu LACOSTE (proslulý markýzem de Sade), levandulová pole, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami, GORDES - pohled na městečko s hradem, Abbaye de Sénanque - proslulý klášter obklopený poli levandule, fakult. ochutnávka vína s možností nákupu, pozdní návrat.

3. den: AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, procházka po hradbách Rocher des Doms, Papežský palác, most St-Benézet, římský akvadukt Pont-du-Gard (UNESCO), LES BAUX-DE-PROVENCE se zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů, středověké dolní město, úžasná skalní katedrála. ST-REMY-DE-PROVENCE, nejzachovalejší římský kenotaf na světě, klášter St-Paul-de Mausole, kde pobýval Van Gogh a vytvořil zde 150 obrazů, indiv. možnost večeře.

4. den: ARLES (UNESCO) - antická aréna, skvost románské architektury klášter St-Trophime. Přírodní park Camargue - plameňáci, koně a býci. Ornitologická rezervace - jezírka s růžovými plameňáky a bílými volavkami. Poutní městečko Saintes-MARIES-de-la-MER - přímořské letovisko, opevněný kostel Marií, hrob „černé“ svaté Sáry, vyhlídka na střeše kostela, koupání na dlouhých městských písečných plážích, možnost posezení, uličky plné provensálských suvenýrů, přejezd podvečerní krajinou salin a jezer k SALÓN DE PROVENCE.

5. den: Rybářské městečko CASSIS, přírodní park Calanques, středomořské „fjordy", turistika po útesech kolem úzkých hlubokých zátok, oblíbené místo rekreace Marseillanů, výlet lodí kolem Calanques a krásné koupání na plážích v zátokách. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna a bývalé hlavní město Provence s boulevardy s proslulými kašnami.

6. den: MARSEILLE - starý přístav, bazilika St-Victor, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa If na Frioulské ostrovy s koupáním, relax u moře, moderní budova MuCem - Muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakultativně večeře ve vyhlášené rybí restauraci, návrat na ubytování.

7. den: Cesta na letiště v Lyonu, krátká zastávka v ORANGE (UNESCO) - bývalé římské město, zachovalý vítězný oblouk. Transfer na letiště do Lyonu, odlet do Prahy.

 

 

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu českým autobusem po Provence dle programu

- 6x hotel (2-lůžk. pokoje s příslušenstvím)

- 6x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- fakultativní služby, stravování, vstupné (115,- €)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -300,- Kč

- 1x večeře v Marseille = 650,- Kč

- 1x večeře nebo 1x oběd v Avignonu = 600,- Kč

- komplexní pojištění = 238,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 4.200,- Kč


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

19. 06. – 25. 06. 2017 7 dní Snídaně Letecká od 22 990 Kč Objednat