Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

FRANCIE – Provence

FRANCIE – Provence ***

Termín: po 11. září 2017 – ne 17. září 2017 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 16 590 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

FRANCIE - Provence

a Azurové pobřeží

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Arles - NP Camarque - Aigues Mortes - St. Maries de la Mer - Nimes - Pont du Gard - Avignon - Lubéron - Roussillon - Sénanque - Chateauneuf du Pape - Moustiers Ste Marie - Grasse - Grand Canyon du Verdon - Antibes - Cannes - Port Grimaud - St. Tropez - St. Paul de Vence...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Po 11.09. - Ne 17.09.2017     16.590,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Večer odlet z Prahy do Marseille. Transfer do hotelu na okraji Avignonu.

2. den: Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v opevněném provensálském sídle AIGUES MORTES vybudovaném v období křižáckých výprav a přímořském městečku ST MARIES DE LA MER. Návrat na ubytování.

3. den: Návštěva NIMES, kde lze obdivovat nejzachovalejší antický amfiteátr světa, římský chrám nebo okouzlující zahrady Jardin de la Fontaine. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet. Návrat na ubytování.

4. den: Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ochutnávka vína na jedné z nejslavnějších vinařských adres Francie, v CHATEAUNEUF DU PAPE. Návrat na ubytování.

5. den: Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Odpočinek u jezera ST. CROIX (fakultativně výlet lodičkou do nitra hlubokého kaňonu). Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Ubytování v Roquebrune sur Argens.

6. den: Prohlídka populárního přímořského letoviska ANTIBES s přepychovými vilami v kvetoucích zahradách. Návštěva provensálského trhu, případně Picassova muzea. Zastávka ve festivalovém CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Plavba lodí do nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7. den: Zastávka v historickém městečku GRASSE, proslulém výrobou parfémů (exkurze do parfumerie). Návštěva jedné z nejslavnějších a nejkrásnějších vesnic Jižní Francie - ST. PAUL DE VENCE. Odpoledne odlet zpět do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Marseille a Nice - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 6x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)

- 6x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 65,- €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -600,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -400,- Kč

- komplexní pojištění = 238,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.500,- Kč

 

Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 1.000,- Kč/osoba


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

11. 09. – 17. 09. 2017 7 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 16 590 Kč Objednat