Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

INDIE – Velký okruh

INDIE – Velký okruh ****

Termín: ne 29. října 2017 – pá 10. listopadu 2017 (13 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: polopenze

od 39 870 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

INDIE - Velký okruh

 

Staré Dillí - Amritsar - Wangah - Džajpúr - Amber - NP Ranthambore - Fatéhpur Sikrí - Tádž Mahál - Ágra - Varanásí - Ganga - Sarnáth - Nové Dillí

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Ne 29.10. - Pá 10.11.2017   39.870,- Kč   = VYPRODÁNO

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ráno (8.50 h) odlet z Prahy přes Amsterdam do Dillí s KLM. V 1h po půlnoci místního = 18h našeho času přílet, přejezd na ubytování, nocleh.

2. den: Pozdější snídaně, prohlídka Starého DILLÍ - velká Páteční mešita, Červená pevnost (UNESCO) a procházka po náměstí Chandi Chowk, Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího, atd. Večer fakult. Návštěva sound&light show v Červené pevnosti. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

    

3. den: Brzy ráno přejezd vlakem do Amritsaru, snídaně ve vlaku. Odpoledne příjezd do Amritsaru, v případě času krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „ Wagah Attari border closing ceremony“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návrat do Amritsaru, nocleh.

     

4. den: Návštěva Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní - jako ostrov - září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledním vlakem návrat do Dillí. Večeře ve vlaku, příjezd okolo 23 h. Nocleh v Dillí.

     

5. den: Přejezd do Džajpúru, hlavního města státu Rádžastán. Prohlídka "růžového města" - Městský palác s muzeem (Čadra Mahal), symbol města Hawa Mahal - tzv. Palác větrů, Džantar Mantar (UNESCO) - středověká astronomická observatoř z 18. století, uličky a bazary starého města. Nocleh.

       

6. den: Ráno navštívíme pevnost AMBER, bývalé sídlo místních maharádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. K pevnosti vyjedeme na slonech. Návrat do Džajpúru, dokončení prohlídky města, návštěva místní tržnice, výstup na „Opičí horu“ s krásným výhledem aj. Nocleh.

    

7. den: Přejezd indickým venkovem až do národního parku Ranthambore, nocleh.

      

8. den: V časných ranních hodinách safari v NP RANTHAMBORE - pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Ágry. Cestou navštívíme město duchů FatÉhpur Sikrí (UNESCO) - prohlídka města vítězství, které si nechal vystavět  Akhbar Veliký jako nové hlavní město, velká Páteční mešita, Sultánský palác z červeného pískovce aj. Nocleh v Ágře.

     

   

9. den: Za svítání úchvatná prohlídka nejslavnější hrobky lásky Tádž Mahál (UNESCO) s rozlehlými zahradami - skvost světové architektury. Návrat na snídani a prohlídka Ágry - bývalé sídlo indických panovníků Červená pevnost (UNESCO) s monumentální hrobkou sultána Akbara. Přejezd nočním lůžkovým vlakem do Váránásí.

   

    

10. den: Dopoledne příjezd do Varanásí, ubytování v hotelu. Váránásí je jedno z nejdéle trvale osídlených měst na světě a je svatým městem pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Odpoledne procházka po ghátech u řeky Gangy, návštěva spalovacího ghátu. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - „uzavírání Gangy". Nocleh.

   

11. den: Za svítání projížďka lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Návrat na snídani a krátký přejezd do Sarnáthu - významného budhistického poutního místa. Prohlídka budhistických chrámů, stúp a archeologického muzea, místo prvního kázání Buddhy. Odpoledne návrat to Váránásí, návštěva místních tržnic, výrobny hedvábí aj. Večer odjezd nočním lůžkovým vlakem do DILLÍ.

 

12. den: Ráno příjezd do Dillí a prohlídka NOVÉHO DILLÍ - Kutub Minár (UNESCO) - největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Lotosový chrám - krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu. Humájunova hrobka (UNESCO) - jedinečná ukázka mughalské architektury. Indická brána a průjezd okolo vládních budov. Transfer na letiště a odlet.

13. den: Přílet do Prahy časných odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Dillí - Praha s KLM

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- transfery dle programu, 2x noční lehátkový vlak, vlak do Amritsaru a zpět se snídaní a večeří

- 9x ubytování v hotelech 4**** (2-lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani, 7x večeři

- safari v NP Ranthambore

- projížďku po Ganze ve Váránásí

- služby českého průvodce a místní průvodce dle potřeby

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění: 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do Indie = 1.200,- Kč (vyřizuje CK)

- doporučená částka na vstupné, spropitné a představení světlo a zvuk v Dillí = cca 115,- €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -900,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -500,- Kč

- vízum do Indie = 1.200,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.274,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 4.200,- Kč

 

Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

29. 10. – 10. 11. 2017 13 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 39 870 Kč Objednat