Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

ITÁLIE – Kalábrie a Apulie

last-minute-trip.png ITÁLIE – Kalábrie a Apulie ***

Termín: pá 8. září 2017 – po 18. září 2017 (11 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha

Stravování: polopenze

last-minute-trip.png od 15 490 Kč

15 690 Kč

ITÁLIE - Kalábrie a Apulie

 

Ruiny řeckých staveb, středověká opatství a byzantské kláštery, normanské hrady, osamělá městečka na kopcích, vykopávky starobylého města, obydlí vyhloubená do skály a další četné památky UNESCO. Hotely u moře umožňují téměř každodenní koupání, ochutnávky specialit a vín jsou s výkladem.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Pá 08.09. - Po 18.09.2017     15.690,- Kč/os.  LM cena 15.490,- Kč/os.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z Prahy v 9:00 hod. ráno, noční přejezd do Itálie.

2. den: Napříč Itálií, dojezd do Kampánie, PAESTUM (UNESCO) „Poseidónovo město“ a přímořské letovisko, nejvýznamnější archeologický areál v Kampánii, hotel u moře, odpolední koupání, alternativně celodenní koupání u moře.

3. den: Krásy a romantika krajů Basilicata a Calabria: RIVELLO - původně řecké městečko vysoko v horách, úchvatné vyhlídky. MARATEA v panensky čistém zálivu Golfo di Policastro, koupání na nejkrásnější pláži, nebo pěšky podél přímořských skal do přístavu nebo kolem jeskyní. Muzeum Cedro s ochutnávkou. DIAMANTE - atmosféra přímořského městečka, hotel blízko moře, koupání, nebo indiv. návštěva centra, fakult. večeře.

4. den: NP Pollino - romantická horská cesta napříč Kalábrií, MORANO CALABRO - horské městečko na pyramidovém kopci, klášter San Bernardino, albánské městečko CIVITA, turistika ke kouzelné soutěsce Raganello k Ďáblovu mostu nebo Albánské muzeum, ubytování, apartmánové vily v oblasti Corigliano, koupání a relax na plážích, večeře.

5. den: Městečko CORIGLIANO CALABRO - prohlídka hradu s vyhlídkou, SIBARI - archeologický areál jednoho z nejbohatších měst Velkého Řecka starověké Sybaridy. Cesta do hor přes CERCHIARA DI CALABRIA, klášter z 11. stol. Santa Maria delle Armi na hoře Monte Sellaro - poutní místo s unikátní relikvií, vyhlídka na Sibarskou úžinu, termální siřičité lázně Grotte delle Ninfe, léčivý relax, koupání, večeře a ochutnávka místních specialit s výkladem.

6. den: Celodenní odpočinek na pláži u moře, nebo fakultativně výlet na jih poloostrova: foto věže Torre Melissa, CROTONE - centrum vinařského kraje Marchesato, působiště Pythagorovy filosofické školy. Nejvýchodnější kalábrijský mys Capo Colonna, archeologický areál s pozůstatkem Héřina chrámu s mohutným dórským sloupem, působivý aragonský hrad Le Castella, koupání v zálivu Golfo di Squillace, cesta vinařským krajem Ciró.

7. den: Půvabné městečko ROSSANO, kdysi centrum byzantské civilizace, cesta k NP Sila, lehká turistika v přírodním parku Cozzo del Pesco s věkovitými gigantickými kaštany, byzantský klášter Pathirion (exteriéry) v krásném přírodním prostředí, návrat, koupání, večeře.

8. den: Cesta do Apulie, kouzelné mysy Capo Spúlio a pohled na hrad Rocca Imperiale. Starověké METAPONTO - centrum bohatého antického městského státu, kde žil Pythagoras, monumentální dórský chrám bohyně Héry s 15 sloupy. Cesta podél Tarentského zálivu. TARENT - staré město na ostrově, možnost oběda v rybí restauraci. Cesta Apulií do „údolí trullů“, pohledy na bílé město LOCOROTONDO, podvečerní ALBEROBELLO (UNESCO), asi 1.500 domků, kostel, obchůdky s vínem, likéry a suvenýry, ochutnávka s výkladem.

9. den: Exotická a tajemná Apulie a Basillicata, oblast Valle d´Itria s ojedinělou architekturou bílých domků s kuželovitými střechami – trully. Fascinující MATERA (UNESCO) - městečko na okraji hluboké strže. Historické Sassi s obydlími a skalními kostely ve skalách, městečko, kde se natáčela spousta hist. filmů např. Umučení Krista od Mela Gibsona, prohlídka s místním průvodcem (místo popsané v knize Kristus se zastavil v Eboli). GRAVINA DI PÚGLIA v pohoří Murge, jeskynní obydlí z doby bronzové a kostel ve stěnách hluboké rokle, normanská katedrála, fakultativně večeře.

10. den: BARI - hlavní město Apulie, kdysi centrum byzantských i normanských vládců jižní Itálie, staré město s dominantou baziliky sv. Mikuláše, exotika tržnic a úzkých uliček starého města, přístav, možnost oběda v rybí restauraci, koupání a odpočinek na pláži, nebo odpolední prohlídka města, v podvečer odjezd do ČR.

11. den: Návrat do ČR ve večerních hodinách.

 

Hotely jsou většinou na pobřeží (1x Kampánie, 1x Basilicata, 4x Vily u Corigliana s polopenzí, 2x v Alberobellu). Teploty bývají 25-28°C.

 

Cena zahrnuje:

- dopravu autobusem

- 8x ubytování (4x hotel, 4x apartmánové vily: 2 2-lůžkové pokoje)

- 8x snídaně, 4x večeře (u vil)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění 26,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč/os.)

- příp. pobyt. taxy

- místního průvodce, fakult. služby, příp. ochutnávky a vstupné (85,- €).

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -500,- Kč/os.

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -300,- Kč/os.

- komplexní pojištění = 286,- Kč/os.

- fakultativní výlet 6. den (od 25 osob) = 650,- Kč

- 1x večeře (3.den) = 480,- Kč/os.

- 1x večeře (9.den) = 580,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = 3.400,- Kč                               

 

Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 1.000,- Kč/os.

 

Ubytování:

4x hotel*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím, kontinentální snídaně, 2x u moře v Kampánii a v Basilikatě a 2x v Alberobellu). 4x jednoduše zařízené řadové apartmánové vily s polopenzí v Kalábrii nedaleko pláže.  V přízemí se nachází obývací místnost s TV, kuchyňským koutem, lednicí, koupelnou a toaletou. V patře jsou umístěny 2 ložnice (jedna s manželskou postelí, druhá se samostatným lůžkem a palandou). Povlečení v ceně, ručníky je potřeba mít vlastní. Na plážích jsou vhodné boty do vody (písek s drobnými kamínky).

 

Stravování:

Kontinentální snídaně a 4x večeře. Nápoje jsou v ceně jen u snídaní. V apartmánech je možné si vařit. V případě dostatečného zájmu průvodce zajistí min. 1x ochutnávku místních specialit na hotelu nebo na pláži. Bude vám umožněno nakoupit si na trhu nebo v supermarketu.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

08. 09. – 18. 09. 2017 11 dní Polopenze Autobus last-minute-trip.png od 15 490 Kč Objednat