Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

Sardinie – hotel Posada

Sardinie – hotel Posada ****

Termín: pá 2. června 2017 – pá 9. června 2017 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 17 490 Kč

SARDINIE – hotel POSADA

Sardinie představuje v posledních letech i vzhledem k vyšším cenám destinaci, kterou pro svoje zájezdy vyhledává především movitější klientela. Nyní se vám naskytla jedinečná příležitost poznat krásy druhého největšího ostrova Itálie i Středozemního moře na dovolené za nesrovnatelně nižší cenu! Objevte bělostné pláže s křišťálově čistým azurovým mořem na Smaragdovém pobřeží, které jen těžko hledají konkurenci jak v rámci Itálie, tak v celé Evropě. Poznejte bohatou historii ostrova a navštivte místa, která vás ohromí svou neopakovatelnou atmosférou. Ochutnejte vynikající kuchyni, která proslavila Itálii po celém světě!

 

Hotel POSADA

Hotelový komplex Posada se nachází v letovisku Palau, které je ideálním výchozím bodem k objevování pobřeží Costa Smeralda a souostroví Maddalena. Hotel se nachází cca 500 m od centra městečka Palau a cca 50-200 m od pláže (záleží na umístění pokoje).

 

Vybavení hotelu:

Recepce, vstupní hala, Wi-Fi na recepci, bar, 2 bazény (v provozu v závislosti na počasí, může být vyžadováno použití koupací čepice), restaurace, 2 tenisové kurty, 2 multifunkční hřiště, amfiteátr. Hotel se skládá ze 2 komplexů oddělených cestou, přičemž v každém komplexu se nachází bazén.

 

Stravování:

polopenze formou švédských stolů + sklenice vody a vína k večeři.

 

Pláž:

Soukromá písečná pláž se nachází 50 - 200 m od hotelu. Plážový servis (slunečník, lehátko a křesílko) na této pláži v ceně. V okolí hotelu se nacházejí další veřejné pláže.

 

Počasí a teploty:

Ze zkušeností našich klientů víme, že měsíce květen, červen, září a říjen jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí ostrov poznat a i se vykoupat. Na jaře je samozřejmě teplota moře nižší, kdo má rád teplou vodu, doporučujeme spíše podzim. Ale i na jaře se naši klienti na Sardinii koupou, především v červnu. Naše zájezdy 55+ pořádáme v době, kdy jsou pláže volnější a tak si můžete vychutnat sardinskou atmosféru plnou slunce v klidu a pohodě. 

 

 

Předběžný letový řád:

QS1020 12:30 PRAHA - OLBIA 14:35
QS1021 15:20 OLBIA - PRAHA 17:25
DOBA LETU: cca 2 hod. 5 min.
Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

 

 

TERMÍNY A CENY:

1/ Pá 02.06. - Pá 09.06.2017           17 490,- Kč

 

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Olbia - Praha (včetně všech tax a poplatků)
- transfer letiště - hotel - letiště
- 7 nocí v hotelu
- polopenzi formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři
- 1x polodenní výlet Olbia (upozorňujeme, že tento výlet může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště)
- služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- fakultativní výlety a služby

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč) = 208,- Kč/os.

- pokoj s balkonem nebo terasou za příplatek 1.200,- Kč/os./pobyt

- případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná v € na místě v hotovosti. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 

Výlety

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v €

- ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

 

Polodenní výlet v ceně: Olbia a Porto Rotondo

Během tohoto výletu navštívíme města Olbia a Porto Rotondo.

Olbia: během návštěvy města se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků.

Porto Rotondo: krásné přístavní městečko v benátském stylu, ve kterém navštívíme známý přístav a projdeme se uličkami a po náměstí Piazza San Marco. Obzvláště zajímavý je pak kostel San Lorenzo, který je vyzdoben stovkami dřevěných sošek, vyřezávaných umělcem Mariem Cerolim.

 

Celodenní výlet Korsika

Korsika (k zakoupení pouze na místě) cca 87 €

 

Celodenní výlet Santa Teresa di Gallura - Lu Brandali

Odjezd z hotelu do Santa Teresy. Navštívíme pobřeží, ze kterého se nám naskytne výhled na Bonifácovu úžinu oddělující Sardínii od Korsiky. Město bylo významné už v době středověku, což dokazuje i návštěva svatého Františka z Assisi. V rámci prohlídky města degustace místních typických produktů s monžostí jejich nákupu. Odjezd do archeologického areálu Lu Brandali, objeveného v 60. letech minulého století, kde budeme moci obdivovat pozůstatek nuracké architektury staré více jak 3000 let. V rámci výletu též možnost výstupu na typickou věž Longonsardo. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách.

Cena: 1400 Kč/ 50 Eur

Cena obsahuje: autobusová doprava, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů, vstupné do archeologického areálu a na věž Longonsardo.

 

Celodenní výlet Castelsardo - Tempio – Arzachena

Odjezd z hotelu do Castelsarda, které se rozkládá na skalnatém výběžku v zálivu Golfo dell´Asinara. Město je proslulé hradem, který se majestátně tyčí nad pestrobarevnými domky rozesetými po útesu, stejně jako množstvím obchůdků s tradičními ručními výrobky. Navštívíme muzeum v areálu hradu, kde budeme moci obdivovat tradiční pletené košíky, zřejmě nejoceňovanější z místních výrobků. Dále uvidíme starobylý kostel Sv. Marie a katedrálu Sv. Antonína.Poté odjezd do Tempia, kde navštívíme výrobnu typických sardských předmětů z korku s možností jejich nákupů.

 V odpoledních hodinách se přesuneme do města Arzachena, proslaveného zejména starověkým komplexem Prisgiona Nuraghe, jedním z nejvýznamějších archeologických nalezišť na ostrově vůbec, jehož původ spadá do doby bronzové. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. 

Cena: 1320 Kč / 47 EUR / osoba

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, doprovod delegáta, prohlídku zpracování předmětů z korku.

Cena nezahrnuje: hrad cca 2 Eur na osobu, shuttle bus na hrad (sestup pěšky) cca 1 Eur na osobu, vstupné Nuraghe la Prisgiona cca 5 Eur na osobu.

 

Celodenní výlet Maddalenské souostroví

Odjezd do Palau, nalodění v přístavu. Výlet na souostroví La Maddalena, které je Národním mořským parkem a nachází se na severním pobřeží Sardínie, v zálivu Boniface. Nejdříve se zastavíme v jeho hlavním městě a kulturním centru – v půvabném městečku La Maddalena. Budeme moci obdivovat jeho originalitu a renesanční architekturu a zároveň budete mít příležitost nákupů různých suvenýrů. Komfortní lodí se poplavíte podél divokého pobřeží, poznáte bílé písečné zálivy ostrovů Spargi, Santa Maria a Budelli s jeho růžovou pláží Spiaggia Rosa. Během výletu 2 zastávky na koupání v azurovém moři, které je považované za nejkrásnější v Evropě. Během dne lehčí oběd v podobě těstovin přímo na palubě lodi. 

Cena: 1600 Kč / 57 EUR 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem do přístavu, dopravu lodí, oběd, doprovod delegáta. 

 

Celodenní výlet Mamoiada - typický oběd u pastýřů - Orgosolo

Odjezd autobusem do městečka Mamoiada, kde navštívíme snad jedno z nejpůsobivějších muzeí na ostrově (vstupné není v ceně). Zdejší muzeum je známé po celém světě díky své sbírce tradičních masek – Mamuthones a Issohadores – středozemní regiony, které svými karnevalovými maskami představují nedílnou součást evropské historie a kultury. Poté se přesuneme na typický pastýřský oběd, kde budete moci ochutnat pravé sardské speciality, včetně vyhlášeného prasátka – il porcheddu. Možnost nákupu typických místních specialit. Po obědě se podíváme do městečka Orgosolo, známého díky své pohnuté historii jako „vesnice vrahů“. Zde budeme moci během odpolední procházky shlédnout známé nástěnnné malby, tzv. Murales s bohatou politickou a ekologickou tématikou, kterou je tato oblast proslulá. 

Cena: 1880 Kč / 67 EUR / osoba

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, doprovod delegáta, oběd pastýřů.

Cena nezahrnuje: vstupné do muzea masek ve výši cca 5 Eur na osobu.

 

Akční balíček fakultativních výletů Maddalanské souostroví + Castelsardo-Tempio-Arzachena

Cena: 2690 Kč / 96 EUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

02. 06. – 09. 06. 2017 8 dní Polopenze Letecká od 17 490 Kč Objednat