Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

MALTA

MALTA ***

Termín: st 4. října 2017 – st 11. října 2017 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 17 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MALTA

 

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Valletta - Dingli - Mdina - Rabat - Mosta - Modrá jeskyně - Hagar Qim - Mnajdra - Marsaxlokk - Vittoriosa - Gozo - Victoria - Ggantija - Azurové okno...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 04.10. - St 11.10.2017       17.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Dopoledne odlet z Prahy na Maltu. Transfer do hotelu v klidné části města SLIEMA, cca 5 min. od centra s mnoha obchody a restauracemi a cca 200 m od pobřežní promenády vedoucí do St. Julians - nejvyhledávanějšího místa noční zábavy na Maltě.

2.den: Prohlídka metropole ostrova, opevněného města VALLETTA, které bylo vybudováno z kamene na obranu před krvavými tureckými útoky (Karmelitánský kostel, katedrála sv. Jana, Palác velmistrů, pevnost St. Elmo, zahrady Barakka s nádherným výhledem na přístav...). Úzké uličky s drobnými obchůdky a kavárničkami nabízí turistům neopakovatelnou atmosféru. Fakultativně možnost projížďky lodí podél městských hradeb, dvěma přírodními přístavy (cena: 16 €/os.). Návrat na ubytování.

3.den: Procházka po největších maltských útesech DINGLI s úchvatnými vyhlídkami na nekonečnou hladinu moře a písečné pláže. Prohlídka poklidného městečka MDINA, přezdívaného Tiché město, které je atraktivní směsicí středověké a barokní architektury. Návštěva nedalekého RABATU, jehož největší atrakcí jsou pozůstatky římské vily s krásnými mozaikami a katakomby sv. Pavla a sv. Agáty. MOSTA - prohlídka farního kostela pyšnícího se 3. největší kopulí v Evropě a nevybuchlou německou bombou v interiéru. Návrat na ubytování.

4.den: Volný den. Odpočinek u moře v hotelovém plážovém klubu s venkovním bazénem naplněným slanou vodou a s přístupem na skalnatou pláž.

5.den: Fakultativně projížďka rybářskou bárkou podél strmých útesů k tzv. MODRÉ JESKYNI, která byla podle pověsti útočištěm nymf vábících námořníky svým zpěvem. Návštěva pozoruhodných megalitických chrámů HAGAR QIM a MNAJDRA (UNESCO), kde je i vůbec největší monolit, jaký byl kdy na megalitických maltských stavbách použit (výška 3 m, délka přes 6 m, váha okolo 20 tun). Zastávka v typické rybářské vesničce MARSAXLOKK, v zátoce poseté nepřeberným množstvím barevných rybářských loděk zvaných luzzu, které připomínají fénická plavidla. Prohlídka bývalého hlavního města maltézských rytířů VITTORIOSA vybízejícího k romantickým procházkám historickými uličkami. Návrat na ubytování.

6.den: Celodenní výlet na GOZO, druhý největší ostrov maltského souostroví o rozloze 67 km2. Návštěva správního střediska - města VICTORIA s několika zajímavými kostely a citadelou s nádherným výhledem. Prohlídka skvostného prehistorického chrámového komplexu GGANTIJA (UNESCO) pocházejícího z období 4 000 let př. Kr., který se řadí mezi nejvzácnější dochované ukázky megalitické kultury starší než egyptské pyramidy. Zastávka u vyhlídky na tzv. AZUROVÉ OKNO, kamenný přírodní most vytvořený erozní činností. Návrat na ubytování.

7.den: Volný den, odpočinek u moře. Fakultativní celodenní lodní výlet na téměř opuštěný ostrůvek COMINO (Modrá laguna s průzračně čistou vodou - možnost koupání, maltézský hrad...; cena 20 €/os.). Nocleh.

8.den: Transfer na letiště. Ranní odlet zpět do Prahy.

Pořadí jednotlivých dní se může měnit.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Malta - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem včetně trajektu na Gozo

- 7x ubytování v hotelu - www.plevnahotel.com (2-lůžkové klimatizované pokoje s možností 1-2 přistýlek, TV, minibarem, vlastním sociálním zařízením, Wi-Fi a varnou konvicí na přípravu čaje nebo kávy)

- 7x snídani (polopenze za příplatek)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 60,- € (bez výletu na Comino a vyhlídkové plavby přístavem - viz. program)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -800,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -500,- Kč

- 7x večeře = 2.000,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.000,- Kč

 

Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 2.000,- Kč/osoba


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

04. 10. – 11. 10. 2017 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 17 990 Kč Objednat