MAROKO

MAROKO ***

Termín: út 3. dubna 2018 – st 11. dubna 2018 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 25 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MAROKO

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Casablanca - Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Út 03.04. - St 11.04.2018       25.990,- Kč 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Ráno odlet přes Paříž do CASABLANKY. Ubytování.

2.den: Prohlídka moderní mešity Hasana II., jedné z největších na světě, postavené v tradičním stylu a navštěvované poutníky z celého světa. Přejezd do královského města MARRÁKEŠ s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Návštěva památek vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Ubytování.

3.den: Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd do OUARZAZATU, exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Ubytování.

4.den: Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Ubytování v Erfoudu.

5.den: Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA, Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Návrat do ERFOUDU. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u tunelu Legionářů. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m) do horského střediska Azrou. Ubytování.

6.den: Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování.

7.den: Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Návrat na ubytování.

8.den: Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do CASABLANKY, zastávka na náměstí Mohameda V. s budovami z počátku minulého století. Ubytování.

9.den: Ráno transfer na letiště. Odlet přes Paříž do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Casablanka - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x polopenze

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 45 € + 20 € výlet do Sahary za východem slunce

 

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:

- komplexní pojištění = 306,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.900,- Kč

 

Předpokládané časy letů:

03.04. PRG-CDG 09:40-11:30

03.04. CDG-CMN 15:00-17:10

11.04. CMN-CDG 10:10-14:10

11.04. CDG-PRG 18:10-19:45


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

03. 04. – 11. 04. 2018 9 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 25 990 Kč Objednat