Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

NOVÝ ZÉLAND

NOVÝ ZÉLAND **

Termín: ne 3. března 2019 – so 23. března 2019 (21 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká

Stravování: bez stravy

od 104 000 Kč

NOVÝ ZÉLAND

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Auckland - Coromandel - Cathedral Cove - Rotorua - Whakarewarewa - Huka Falls - Taupo - NP Tongariro - Wellington - Queen Charlotte Drive - Queen Charlotte Track - Nelson - NP Abel Tasman - Cape Foulwind - Hokitika - Knight's Point - Fantail Creek - NP Aspiring - Diamond Lake - Arrowtown - Queenstown - Glenorchy - Te Anau - Milford Sound - Pukaki - Hooker - Tasmánský ledovec - Tekapo - Christchurch - Banksův poloostrov...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Ne 03.03. - So 23.03.2019            104.000,- Kč   99.000,-  Kč = volné poslední místo

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V 15.15 hod. odlet z Prahy do Dubaje.

2.den: Přestup v Dubaji (čekání na přestupu cca 1,5 hod.) na let do Aucklandu (cestou technické mezipřistání v Denpasaru).

3.den: V cca 5.30 hod. přistání na Novém Zélandu. Transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Odpoledne prohlídka AUCKLANDU, největšího města Nového Zélandu malebně rozloženého mezi vyhaslými sopečnými krátery. Fakultativně návštěva nejvyšší stavby jižní polokoule - věže Sky Tower s působivou vyhlídkou či akvária Kelly Tarlton´s rejnoky, žraloky, tučňáky a dalšími vodními živočichy. Návrat na ubytování (https://aucklandairportmotel.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu; možnost připlacení snídaně za 200 Kč/os.)

4.den: Přejezd na populární poloostrov COROMANDEL. Procházka k pověstným stromům Kauri (český název je damaroň jižní) řadícím se mezi největší existující stromy, jejichž gigantický kmen široký až 7 m se prakticky nezužuje a dosahuje výšky 30-60 m. Výlet k fotogenickému průchozímu skalnímu útvaru CATHEDRAL COVE. Relaxace na pláži HOT WATER BEACH s vyvěrajícími termálními prameny. Ubytování v letovisku Tauranga (oblast Bay of Plenty), jehož přístav bývá zastávkou zaoceánských výletních lodí (www.eighteenthavenue.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

5.den: Přesun do proslulého lázeňského střediska ROTORUA situovaného v srdci pozoruhodné vulkanické oblasti. Návštěva geotermální rezervace WHAKAREWAREWA - maorské vesnice dokumentující život a kulturu původní obyvatel ostrova. Procházka termální oblastí WAIOTAPU s magicky zbarvenými jezírky, bublajícím bahnem a gejzíry. Zastávka u peřejí HUKA FALLS s průzračně čistou vodou. V případě časové rezervy koupání v horkém prameni vlévajícím se do řeky Waikato. Podél největšího novozélandského jezera TAUPO vzniklého sopečnou explozí dojezd na ubytování do Turangi (2 noci; https://parklandsmotorlodge.co.nz; pokoje s lednicí, kávovarem a "toustovačem")

6.den: Celodenní program v NP TONGARIRO, dalším z přírodních klenotů Nového Zélandu, který je pro zapsán na seznamu UNESCO. Absolvování téměř 20 km dlouhého, vyhlášeného přechodu "Tongariro Alpine Crossing" vedoucí nevšední dýmající "měsíční" krajinou s fantastickou siluetou kuželovitých sopečných vrcholů Ngauruhoe, Tongariro a Ruapehu. Alternativně kratší vycházky dle fyzické kondice. Návrat na ubytování.

7.den: Přejezd do hlavního města WELLINGTONU s neobyčejně přátelskou atmosférou. Odpoledne výjezd pozemní lanovkou z roku 1902 k botanické zahradě nabízející úžasný pohled na město. Procházka centrem (nábřežní promenáda, umělecká Cuba Street, katedrála sv. Pavla, parlamentní čtvrť s nezaměnitelnou modernistickou budovou vlády přezdívanou "včelín"...). Nocleh (www.rydges.com/accommodation/new-zealand/the-thorndon-hotel-wellington; pokoj s rychlovarnou konvicí, možnost připlacení snídaně za 400 Kč/os.)

8.den: Dopoledne návštěva Národního muzea Te Papa s poutavou multimediální expozicí zahrnující historii i současnost země ze všech možných pohledů. Vstoupit zde můžete do útrob zemského jádra či okusit zemětřesení různých stupňů Rychterovy škály. Odpolední plavba trajektem (doba plavby cca 3 hod.) přes Cookovu úžinu na jižní ostrov. Vylodění v PICTONU. Ubytování. Vycházka po panoramatické Tirahonga Track (cca 6 km). Nocleh (https://aldanlodge.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

9.den: Atraktivní jízda po QUEEN CHARLOTTE DRIVE do nádherné oblasti Marlborough Sounds. Za podpory vodního taxi procházka po části QUEEN CHARLOTTE TRACK (ca 12 km). Odpoledne zastávka v městečku NELSON se zajímavým anglikánským kostelem. Ubytování na 2 noci v Kaiteriteri (www.experiencekaiteriteri.co.nz; luxusní apartmány se 2 oddělenými ložnicemi a obývací částí s kuchyňským koutem)

10.den: Celodenní program v přímořském NP ABEL TASMAN. Přejezd člunem na některou z písečných pláží a procházka (cca 3,5 hod.) po části jedné z nejvyhledávanějších "Great Walks" táhnoucí se v délce 60 km podél třpytící se hladiny moře, přes zlatavé divoké pláže a typickým lesním porostem. Návrat na ubytování.

11.den: Průjezd divokým kaňonem řeky BULLER. Přechod po nejdelší visuté lávce na Novém Zélandu. Zastávka na scénickém mysu CAPE FOULWIND s majestátnými útesy a majákem. Vycházka k tulení kolonii, kde se v závislosti na roční době rozvaluje až 200 lachtanů Fosterových. Procházka k impozantním skalním útvarům ve tvaru palačinek, tzv. PANCAKE ROCKS bičovaným mořskými vlnami. Ubytování v Greymouth (http://colerainegreymouth.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

12.den: Zastávka v městečku HOKITIKA s návštěvou umělecké dílny vyrábějící šperky z nefritu. Nenáročná procházka k tyrkysově zbarvenému čelu LEDOVCE FRANTIŠKA JOSEFA pojmenovanému rakouským geologem Haastem po známém mocnáři. Jedinečnost tohoto cca 13 km dlouhého ledového splazu spočívá v tom, že si razí cestu z oblasti věčného sněhu až k deštným lesům, jen pár kilometrů od pobřeží. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem. Vycházka podél jezera MATHESON, na jehož hladině se při ideálním počasí nádherně odráží silueta pohoří NP Westland. Ubytování ve vesničce FOX GLACIER s možností pěšího výletu ke stejnojmennému ledovci www.bellavista.co.nz/our-motels/fox-glacier; pokoj včetně lednice a varné konvice).

13.den: Panoramatická jízda západním pobřežím. Foto zastávka na KNIGHT´S POINT a procházka k vodopádu FANTAIL CREEK. Přejezd průsmyku HAAST, který byl pro motoristy zpřístupněn teprve v roce 1965. Pokračování romantickou krajinou NP ASPIRING podél rozlehlých jezer Wanaka a Hawea do vyhledávaného turistického střediska WANAKA. Výstup k jezeru DIAMOND LAKE a na krásnou vyhlídku s neopakovatelnými pohledy na jezero a okolné hory. Ubytování ve Wanace (www.aspiringmotel.co.nz; pokoje s lednicí, varnou konvicí a mikrovlnkou).

14.den: Podél "podprsenkového" plotu nedaleko lyžařského střediska Cardrona přejezd do osobitého, bývalého zlatokopeckého městečka ARROWTOWN s šedesátkou původních domů zbudovaných v období zlaté horečky. Zastávka u mostu KAWARAU, kde se zrodil "bungy jumping". Příjezd do okouzlujícího QUEENSTOWNU přezdívaného "světová metropole dobrodružství a adrenalinu". Možnost výletu historickým parníkem po jezeře Wakatipu, adrenalinové jízdy tryskovými čluny kaňonem Skippers nebo skalními soutěskami řeky Shotover, výjezd lanovkou na Bob´s Peak...). Nocleh v Queenstownu (www.lakesidemotel.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

15.den: Dopoledne volno pro fakultativní aktivity v Queenstownu a okolí nebo výlet s průvodcem do poklidného městečka GLENORCHY, jednoho z míst natáčení slavného snímku "Pán prstenů". Krátká procházka u nástupu na legendární Routeburn Track. Odpoledne přejezd přes TE ANAU, které je vstupní branou do NP Fiordland na ubytování do Manapouri (2 noci; www.manapouri.com; pokoje s lednicí a varnou konvicí).

16.den: Fascinující jízda s fotografickými zastávkami a krátkými procházkami po údajně nejkrásnější silnici světa až do MILFORD SOUND. Právem se toto místo řadí mezi nejnavštěvovanější v celé "Aotearoa" a fotografie Mitre Peaku vystupující z vodní hladiny nechybí v žádné turistické brožuře. Ikonická cca 2 hod. dech beroucí plavba po fjordu, která bývá považovaná za zlatý hřeb celého zájezdu. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou. Návrat na ubytování.

17.den: Průjezd charakteristickou přírodní scenérií krajinou oblých travnatých kopců s pasoucími se ovcemi do Twizelu. Ubytování na 2 noci (www.mountainchalets.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

18.den: Cesta podél jezera PUKAKI do vesnice MOUNT COOK, ležící na dosah stejnojmenné nejvyšší hory novozélandského souostroví. Túra k jezeru HOOKER a k TASMÁNSKÉMU LEDOVCI, který je se svými cca 27 km nejdelším v zemi. Možnost návštěvy multimediálního muzea Edmunda Hillaryho, prvodosažitele Mt. Everestu. Zastávka u jezera TEKAPO s blankytně modrou hladinou a u kamenného kostelíka Dobrého pastýře. Návrat na ubytování.

19.den: Přejezd do CHRISTCHURCH, nejangličtějšího novozélandského města poznamenaného zemětřesením, které kompletně zdevastovalo historické jádro. Jediným mementem zůstává poničená budova katedrály. Nocleh (http://colonialinnmotel.co.nz; pokoje včetně ledničky a kuchyňského koutu).

20.den: Dopoledne výlet na BANKSŮV POLOOSTROV, z jehož středu paprskovitě vybíhají četné zálivy a zátoky. Vyhlídková jízda po tzv. Summit Road vedoucí po okraji jednoho z původních sopečných kráterů. Odpoledne transfer na letiště v Christchurch. Odlet s technickým mezipřistáním v Sydney do Dubaje (čekání na přestupu cca 3,5 hod.)

21.den: Přílet do Prahy ve 12.40 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Auckland a Christchurch - Praha (Emirates) včetně odbaveného zavazadla (3 lety operovány Airbusem A380, 1 let Boeingem B777)

- dopravu mikrobusem po Novém Zélandu (max. obsazenost 8 osob + 1 řidič)

- 17x ubytování v hotelu/motelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením; většinou se jedná o studia s kuchyňským koutem; 2 noci je ubytování zajištěno v apartmánech se 2 oddělenými ložnicemi a společným sociálním zařízením)

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění - 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 70.000,- Kč)

- stravování

- vstupné dle programu:

Sky Tower - Auckland (www.skycityauckland.co.nz/sky-tower/): 29 NZD

akvárium Kelly Tarlton´s (www.kellytarltons.co.nz): 39 NZD

Whakarewarewa (www.whakarewarewa.com): 45 NZD

Waiotapu (www.waiotapu.co.nz): 35 NZD

Tongariro shuttle: 35 NZD

lanovka Wellington (www.wellingtoncablecar.co.nz): 10 NZD

muzeum Te Papa (https://www.tepapa.govt.nz): zdarma

vstupné Queen Charlotte (www.qctrack.co.nz): 10 NZD

vodní taxi Queen Charlotte (http://arrowwatertaxis.co.nz): 30 NZD

vodní taxi NP Abel Tasman (www.aquataxi.co.nz): 80 NZD

visutá lávka (www.bullergorge.co.nz): 10 NZD

vrtulník Fox Glacier (www.glacierhelicopters.co.nz): 250 NZD/20 min.

parník Queenstown (www.realjourneys.co.nz): 70 NZD

tryskový člun Shotover - Queenstown nebo Skippers Canyon (www.shotoverjet.com; www.skipperscanyonjet.co.nz): 150 NZD

lanovka Queenstown (www.skyline.co.nz): 39 NZD

loď Miford Sound (www.realjourneys.co.nz): 90 NZD

  

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při záloze 20 000 Kč/os. (akce platí do 31.12.2018): -4.000,- Kč 

- komplexní pojištění = 2.058,- Kč

 

 

Související odkazy:

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

03. 03. – 23. 03. 2019 21 dní Bez stravy Letecká od 104 000 Kč Objednat