POBALTSKÉ REPUBLIKY

POBALTSKÉ REPUBLIKY ***

Termín: st 11. července 2018 – st 18. července 2018 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: snídaně

od 19 990 Kč

POBALTSKÉ REPUBLIKY

 

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Tallinn - Gauja - Turaida - Riga - Vilnius - Trakai - Kurská kosa - Hora Křížů - Rundále… 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 11.07. - St 18.07.2018       19.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Ráno odlet z Prahy přes Rigu do Tallinnu. Transfer na ubytování situované na okraji metropole Estonska.

2.den: Návštěva nejrozlehlejšího estonského národního parku LAHEMAA s typickými rybářskými osadami a krajinou posetou tzv. "bludnými kameny", které jsou pozůstatky dávné činnosti ledovců. Prohlídka TALLINNU - města, které je muzeem středověké architektury. Procházka malebným historickým centrem, kde kostely střídají klášterní budovy a kupecké domy z 15. -17. stol. (gotická radnice, kostel sv. Olafa, nejstarší lékárna, věž Dlouhý Herman…). Návrat na ubytování.

3.den: Přejezd do Lotyšska se zastávkou v národním parku GAUJA přezdívaném "Lotyšské Švýcarsko". Husté lesy obývané rozmanitou faunou zde doplňují blankytně modrá jezera, neobyčejné skalní útvary a jeskyně. Návštěva hradu TURAIDA ze 13. stol., nádherně situovaného na kopci, vysoko nad tokem řeky Gauja. Po zásahu bleskem a následném výbuchu skladu střelného prachu v 18. stol. byla pevnost znovu vystavěna z červených cihel a právem dnes patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce země. Zastávka v oblíbeném rekreačním středisku SIGULDA. Ubytování v Rize.

4.den: Prohlídka RIGY - lotyšského hlavního města s největší gotickou katedrálou celého Pobaltí, nejstarší pobaltskou burzou a okouzlujícími úzkými uličkami starého města (výstavné gotické domy cechu "Černých hlav", Švédská brána, Prašná věž, secesní čtvrť zapsaná na seznamu UNESCO…). Přejezd na ubytování do litevského Vilniusu.

5.den: Prohlídka VILNIUSU, kdysi třetího největšího židovského města světa, pro nějž se vžilo označení "Jeruzalém severu" (Gediminasův hrad, katedrála sv. Stanislava, gotický komplex sv. Bernardina a sv. Anny…). Návštěva někdejšího sídla litevských knížat, vodního hradu TRAKAI z počátku 14. stol. Ubytování ve městě Klaipéda, v jednom z mála nezamrzajících přístavu na severu Evropy, kam se za totality mohlo vstoupit pouze se zvláštním povolením.

6.den: Celodenní výlet na téměř 100 km dlouhý poloostrov KURSKÁ KOSA, úzký pás země rozdělený mezi Rusko a Litvu. Díky písčité půdě se pro tuto oblast vžilo pojmenování "Baltská Sahara". Procházka po pohyblivých písečných dunách s možností koupání a návštěva Vrchu čarodějnic v JUOKRANTE (venkovní expozice dřevěných soch čarodějnic a hnízdiště kormoránů). Na závěr dne krátká prohlídka KLAIPÉDY, významného přístavu s půvabnými středověkými uličkami. Návrat na ubytování.

7.den: Zastávka u HORY KŘÍŽŮ, svatého poutního místa na umělém pahorku, které nemá ve světě obdoby (několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců jako výraz vzdoru vůči sovětskému režimu). Návštěva honosného zámku RUNDÁLE, nejvýznamnějšího souboru barokních budov na severu Evropy s překrásnými interiéry a zahradami ve francouzském stylu. Ubytování v Rize.

8.den: Dokončení prohlídky RIGY. Odpoledne odlet zpět do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Tallinn a Riga - Praha, letištní a bezpečnostní taxy

- poplatek za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 55 €/os.

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -700,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -500,- Kč

- 7x večeře = 2.100,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 3.900,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 
 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

11. 07. – 18. 07. 2018 8 dní Snídaně Letecká od 19 990 Kč Objednat