MADEIRA – Květinový festival

MADEIRA – Květinový festival ***

Termín: pá 20. dubna 2018 – pá 27. dubna 2018 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: snídaně

od 24 490 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

MADEIRA - Květinový festival 

 

Osmidenní zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou kalokvěty, hortenzie, orchideje, strelície, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v těchto termínech zažijete jednu z největších slavností na Madeiře – světoznámý Květinový festival

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Po 16.04. - Po 23.04.2018     24.490,- Kč/os.    Vyprodáno

2/ Pá  20.04. - Pá 27.04.2018    24.490,- Kč/os.     Zrušeno

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy do Funchalu. Ubytování.

2. den: Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem.

Funchal Funchal Funchal - květinový trh

3. den: Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.

Camara de Lobos CABO GIRAO PORTO MONIZ

4. den: CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU

CAMACHA PORTO CRUZ SAO LOURENCO

5. den: Výjezd na třetí nejvyšší vrch PICO DE AREIRO. RIBEIRO FRIO – pstruží sádky – procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku.  Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

PICO DE AREIRO PICO DE AREIRO SANTANA

6. den: Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vesnici ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem a když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu. 

   

7. den: Návštěva botanické zahrady. Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI.

KVĚTINOVÝ FESTIVAL KVĚTINOVÝ FESTIVAL

8. den:  Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Poznámka: Květinový festival se koná v neděli 22.04.2018. Pořadí jednotlivých dní bude upraveno.

 

 Cena zahrnuje:

- letenku Praha-Funchal-Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu autobusem/minibusem

- 7x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:   

- vstupy:  cca 45,- € na vstupy + cca 35,- € výlet katamaránem (na 3h), folklórní večer cca 35,- €

- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

Fakultativní služby:

- komplexní pojištění = 272,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = 4.850,- Kč

 

 Slevy:

- First minute = 900,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2018, doplatek 40 dní před odletem)

- First minute = 700,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2018, doplatek 40 dní před odletem)

 

Předpokládané časy letů:

QS1170 PRG-FNC 12:20-15:55

QS1171 FNC-PRG 16:40-22:10

 

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO

Vstupy = cca 45,- €/os.

Lanovka na Monte 15,- €

Vstupné do Botanické zahrady 5,50 €

Spropitné pro řidiče autobusů 5,- €

Městská doprava po Funchalu cca 1,35-1,95,- €/1 jízda

Jeskyně 6,- €

Ochutnávka vín, sýrů a klobás 7,- €

Výlet katamaránem podél pobřeží na 3h za 35,- €.

 

STRAVOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU

V ceně zájezdu je 7x snídaně podávaná v hotelové restauraci. Jídlo koupíte na místě nebo si něco k snědku můžete vzít s sebou. Pozor! Většina lidí odhadne zásoby na dvojnásobek, než je vůbec schopna ujíst, doporučujeme před odjezdem své zásoby zredukovat. Během pobytu je denně možnost nákupu potravin v supermarketech, obchodech, na trhu. Průvodce Vás rád zavede do supermarketu, jehož součástí je i oddělení, kde lze zakoupit na váhu teplá jídla (různé druhy masa, saláty, přílohy) za cca 10,59 €/1kg. Během pobytu průvodce může zorganizovat fakultativní společnou večeři v typické madeirské restauraci (menu kolem 10,- €/os.). 

 

OSTATNÍ INFORMACE, POČASÍ

Turistické trasy uvedené v programu zvládne každý, komu nečiní normální chůze problémy. Trasy je možné upravit podle fyzické kondice jednotlivých účastníků zájezdu.

Na Madeiře je teplé počasí s dostatkem vláhy. Průměrné denní teploty v květnu jsou 21°C, průměrné noční teploty jsou 18°C. Teplota oceánu by se měla pohybovat kolem 19°C. Množství srážek je větší na severu ostrova než na jihu. My se budeme ale pohybovat po celém ostrově.

Počasí se na Madeiře nedá předpovídat, může se během dne několikrát zcela změnit. Může být také rozdílné v různých částech ostrova a v různých nadmořských výškách. Na to je třeba denně myslet a při každém výletu je třeba počítat také s deštěm, s náhlým zhoršením počasí a s větrem.

Na cestu letadlem je vhodné mít volné pohodlné oblečení. Na denní program zájezdu doporučujeme pohodlné sportovní boty pro krátké procházky, poznávací část programu lze často absolvovat v sandálech.  Na ostrově je proměnlivé počasí, proto doporučujeme pláštěnku nebo bundu do deště. Déšť může být vydatný a často se není kam hned před ním schovat. Vzhledem k teplému počasí lze často denní program absolvovat v kraťasech a tričku, ale vždy mějte s sebou dlouhý rukáv proti větru a věci do deště. I na krátké výlety a procházky je lepší mít s sebou batůžek – na osobní věci, láhev s pitím, svačinu a dlouhý rukáv.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

16. 04. – 23. 04. 2018 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 24 490 Kč Objednat
20. 04. – 27. 04. 2018 8 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 24 490 Kč Objednat