Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

RUMUNSKO – Transylvánie – Banát

RUMUNSKO – Transylvánie – Banát **

Termín: ne 30. července 2017 – po 7. srpna 2017 (9 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha, Beroun, České Budějovice, Rakovník (+200,- Kč/osoba)

Stravování: polopenze

od 8 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

RUMUNSKO

Transylvánie - Banát

 

AUTOKAROVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Temešvár - Rešice - Banát - Bílá skála - Gernik - Turecká díra - Kazaňská soutěska - Železná vrata - Transalpina - Poienari - Bran - Prejmer - Peles - Pelisor - Sinaia - Urlatoarea...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Ne 30.07. - Po 07.08.2017         8.990,- Kč =  vyprodáno

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den: Zastávka v TEMEŠVÁRU, kde v roce 1989 začala revoluce proti režimu Nicolae Ceaucesca (radnice, náměstí, katedrála). Návštěva muzea parních lokomotiv pod otevřeným nebem ve městě REŠICE, kde se tyto stroje do roku 1960 vyráběly. Vyhlídková jízda vlakem v úseku ANINA - ORAVITA, po trati nazývané Banátský Semmering. Ubytování v rodinách ve SVATÉ HELENĚ, v jedné z šesti vesnic založených v 19. stol. přistěhovalci z Čech.

3. den: Celodenní program v BANÁTU. Dopoledne nenáročná turistika malebnou soutěskou řeky Nery, vedoucí tzv. tunely (cca 2,5 hod.). Odpoledne cca 1,5 hod. vycházka ke klášteru NERA. Po návratu na ubytování procházka na romantickou vyhlídku BÍLÁ SKÁLA s krásným pohledem na tok Dunaje se siluetou hradu Golubac na srbském břehu. Nocleh.

4. den: Návštěva další osady našich krajanů - vesnice GERNIK. Za doprovodu místního průvodce prohlídka nedávno otevřeného Českého stavení s expozicí dokumentující život české enklávy v regionu. Procházka obcí k soustavě původních vodních mlýnů dodnes sloužících svému účelu. Odpoledne pěší návrat do Svaté Heleny s možností odbočky k jeskyni TURECKÁ DÍRA (cca 5-6 hod.) nebo cca hodinová vycházka křížovou cestou nad Gernikem s hezkými výhledy a posezení v místní hospůdce. Návrat na ubytování busem.

5. den: Výlet lodí po Dunaji - tzv. KAZAŇSKOU SOUTĚSKOU nabízející mimo jiné pohled na monumentální sochu dáckého bojovníka Decebala. Zastávky u jeskyní VETERANI a PONICOVA. Návštěva vodního díla ŽELEZNÁ VRATA s muzeem výstavby a expozicí mapující dobu před i po dokončení přehrady. Prohlídka pravoslavného monastýru HOREZU (UNESCO) na úpatí Karpat. Ubytování.

6. den: Panoramatická jízda po části smělé horské silnice TRANSALPINA protínající masiv nejvyššího rumunského pohoří Fagaraše. Výstup na pozůstatky hradeb bájného Drákulova hradu POIENARI s okouzlující vyhlídkou. Návštěva gotického hradu BRAN, nejnavštěvovanější památky Rumunska situované na kopci uprostřed hlubokých lesů. Ubytování v BRAŠOVĚ obklopeném Transylvánskými Alpami. Procházka historickou částí města (v případě časové rezervy návštěva Černého kostela s proslulou sbírkou 120 koberců). Nocleh.

7. den: Prohlídka dochovaného opevněného kostela v PREJMERU (UNESCO). Uvnitř hradbami obehnaného komplexu najdete 272 cel sloužících během oblehání jako úkryt před nepřítelem. Návštěva novorenesančního zámku PELES s honosně zdobenými interiéry (první evropský zámek s ústředním vytápěním a elektřinou) a přilehlého zámečku PELISOR - bývalého sídla krále Carola I. sloužícího později k ubytování komunistických prominentů. Volno v klimatických lázních SINAIA. Ubytování.

8. den: Cca 5 hod. výlet terénními vozy z turistického střediska BUSTENI do nitra pohoří Bucegi s fantastickými vyhlídkami, návštěvou krápníkové jeskyně IALOMITA a tzv. Ceaucescova lomu. Po návratu individuální program s možností malé túry k vodopádu URLATOAREA (cca 1,5 hod.). Noční přejezd.

9.den: Příjezd v odpoledních hodinách.

 

CENA ZAHRNUJE:

- dopravu zájezdovým autobusem (WC, klimatizace, DVD, bufet)

- 3x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 3x ubytování v soukromí (2-lůžkové pokoje s možností přistýlky)

- 6x polopenzi, 3x obědový balíček

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 300,- LEI

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -400,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -300,- Kč

- komplexní pojištění = 234,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 2.900,- Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha, Beroun, České Budějovice, Rakovník (+200,- Kč/osoba)

 

Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 500,- Kč/osoba


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

30. 07. – 07. 08. 2017 9 dní Polopenze Autobus vyprodáno od 8 990 Kč Objednat