Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 28 let

RUMUNSKO – Transylvánie – Banát

last-minute-trip.png RUMUNSKO – Transylvánie – Banát **

Termín: st 20. června 2018 – st 27. června 2018 (8 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha, Beroun, Plzeň, (+250,- Kč/osoba), Rakovník (+200,- Kč/osoba)

Stravování: polopenze

last-minute-trip.png od 8 590 Kč

8 990 Kč

RUMUNSKO - Transylvánie - Banát

 

AUTOBUSOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Sighisoara - Viscri - Brašov - Temešvár - Banát - Bílá skála - Gernik -Kazaňská soutěska - Bran - Peles - Pelisor - Sinaia..

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 20.06. - St 27.06.2018       8.990,- Kč     LM 8.590,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd.

2.den: Návštěva atraktivního skanzenu SIBIU ASTRA (největší muzeum pod širým nebem v Evropě), kde je v udržovaném parku k vidění více než 400 nejrůznějších staveb ze všech koutů Rumunska. Jedinečná je především zdejší sbírka vodních a větrných mlýnů či dřevěných kostelů. Prohlídka tajemného města SIGHISOARA (UNESCO), ve kterém se narodil legendární Vlad Tepes Dracula (radnice s orlojem, katedrála, hodinová věž a rodný dům Drakuly). Návštěva VISCRI (UNESCO) -typického opevněného kostela transylvánských "Sasů". Ubytování v Brašově.

3.den: Návštěva novorenesančního zámku PELES s honosně zdobenými interiéry (první evropský zámek s ústředním vytápěním a elektřinou) a přilehlého zámečku PELISOR - bývalého sídla krále Carola I. sloužícího později jako rekreační sídlo komunistických prominentů. Cca 3,5 hod. panoramatická vyjížďka auty do pohoří BUCEGI, které se pyšní zajímavými skalními útvary. Zastávka ve známých klimatických lázních SINAIA. Návrat na ubytování.

4.den: Prohlídka BRAŠOVA obklopeného Transylvánskými Alpami. Procházka historickou částí města s návštěvou skvostného Černého kostela s proslulou sbírkou 120 koberců. Návštěva gotického hradu BRAN - domnělého Drákulova hradu a nejnavštěvovanější památky Rumunska situované na kopci uprostřed hlubokých lesů. Průjezd sedlem Bran s úžasnými výhledy na pohoří Fagaraš a Bucegi. Ubytování v Krajově.

5.den: Návštěva zachovalého kláštera GURA MOTRULUI ze 17. století obehnaného hradbami. Průjezd podél vodní nádrže Železná vrata do tzv. KAZAŇSKÉ SOUTĚSKY, kde se tok Dunaje zužuje jen na cca 150m. Plavba lodí po Dunaji k jeskyním Ponicova a Veterani. Ubytování v oblasti Oršovy.

6.den: Přejezd do malebného BANÁTU, kraje obývaného od poloviny 19. století českými krajany. Návštěva české vesnice SV. HELENA (kostel a místní škola). Procházka na romantickou vyhlídku BÍLÁ SKÁLA s krásným pohledem na tok Dunaje se siluetou hradu Golubac na srbském břehu. Prohlídka selského stavení v GERNIKU, vesnice s vodními mlýnky a nádhernými výhledy. Možností vycházky křížovou cestou. Ubytování v Temešváru.

7.den: Prohlídka TEMEŠVÁRU, kde v roce 1989 začala vzpoura rumunského lidu proti režimu Nicolae Ceaucesca (radnice, náměstí, katedrála). Přejezd do Maďarska. Relaxace v termálních lázních Hagymatikum v MAKÓ. Noční přejezd.

8.den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

CENA ZAHRNUJE:

- dopravu zájezdovým autobusem (WC, klimatizace, DVD, bufet)

- 5x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 5x snídani

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 300,- LEI; Maďarsko - lázně: 2.400 HUF

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -400,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -300,- Kč

- komplexní pojištění = 208,- Kč

- 5x večeře = 1.550,- Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha, Beroun, Plzeň, (+250,- Kč/osoba), Rakovník (+200,- Kč/osoba)


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

20. 06. – 27. 06. 2018 8 dní Polopenze Autobus last-minute-trip.png od 8 590 Kč Objednat