RUSKO – Petrohrad

RUSKO – Petrohrad ***

Termín: čt 16. srpna 2018 – po 20. srpna 2018 (5 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, Letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 16 990 Kč

RUSKO - PETROHRAD

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Petrohrad - Petrodvorec - Carskoje Selo....

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/  Čt 09.08. - Po 13.08.2018     16.990,- Kč   = vyprodáno

2/  Čt 16.08. - Po 20.08.2018     16.990,- Kč   = poslední 2-lůžkový pokoj

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Dopoledne odlet z Prahy do PETROHRADU. Okružní jízda bývalou metropolí Ruského impéria rozprostírající se na 40 ostrovech spojených 300 mosty - okouzlujícím městem, které nechal roku 1703 v bažinách ústí řeky Něvy zbudovat po vzoru holandských měst ruský car Petr Veliký. Ubytování v hotelu situovaném necelých 20 min. chůze od Ermitáže, 15 min. od stanice metra a rušného bulváru Něvský Prospekt.

2.den: Prohlídka rozsáhlého komplexu Petropavlovské pevnosti, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou "Sankt Petěrburgu" dokumentující slavnou, ale bouřlivou historii města. Dominantou je katedrála sv. Petra a Pavla s nepřehlédnutelnou, více než 120 m vysokou zvonicí a hrobkami dynastie Romanovců. Přesun na legendární Palácové náměstí s impozantním žulovým monolitem zvaným Alexandrův sloup a velkolepou budovou Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou čítající rovněž řadu soch v nadživotní velikosti. Prohlídka věhlasné Ermitáže, jednoho z největších muzeí na světě schraňující přes 3 miliony uměleckých předmětů. Kromě sbírek vyhrazených ruské kultuře patří mezi nejpopulárnější oddělení galerie západoevropského malířství, kde lze obdivovat skvostná díla od Renoira, Van Gogha, Matisse, Leonarda da Vinciho a dalších uznávaných mistrů. Návrat na ubytování.

3.den: Přejezd na pobřeží Finského zálivu, do cca 35km vzdáleného paláce PETRODVOREC vystavěného carem po vzoru francouzského Versailles v obrovském parku (800 ha) s více než 170-ti fontánami různých velkostí. Důmyslnému vodnímu systému vodotrysků v exteriéru vévodí tzv. Velká kaskáda se sochou Samsona. Ačkoliv samotná budova byla vážně poničena nacistickými vojsky, pečlivě zrestaurované interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly podávají působivé svědectví o životě tehdejších vládců. Odpoledne návštěva letního carského sídla v Puškinu známého pod jménem CARSKOJE SELO. Prohlídka majestátného Kateřinského paláce - mistrovského barokního skvostu v čele s pověstmi opředenou Jantarovou komnatou, jejíž věrná kopie byla zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2003. Návrat na ubytování.

4.den: Návštěva neoklasicistního chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. V interiéru mimo jiné naleznete výstavu popisující zrod této monumentální stavby, jejíž dokončení trvalo více než 40 let a která za komunismu sloužila jako Muzeum ateismu. Prohlídka pestrobarevného chrámu Kristova vzkříšení postaveného v tradičním ruském stylu na místě, kde byl roku 1881 revolucionáři zavražděn car Alexander II. Půvabný interiér zdobí řada pozoruhodných mozaik (7 000 m2) a vzácných ikon. Výlet lodí po Něvských kanálech s úžasným panoramatem nejvýznamnějších staveb "Benátek východu" (budova Admirality, Vasiljevský ostrov - sídlo muzeí a vědeckých institucí, Zimní palác, Petropavlovská pevnost…). Návrat na ubytování.

5.den: V ranních hodinách transfer na letiště. Přílet do Prahy.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Petrohrad - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem včetně výletu lodí po Něvě

- 4x ubytování v hotelu Nevskyi Breeze*** (www.nevskybreezehote.com) v centru města - cca 20 min. chůze od Ermitáže (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 4x snídani

- služby místního česky hovořícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní  pojištění = 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

- vízum do Ruska = 2.000,- Kč (vyřizuje CK)

- doporučená částka na vstupné: celkem cca 95,- € (vstupné do Ermitáže, Petrodvorce a Kateřinského paláce včetně Jantarové komnaty je nutné objednat před odletem - bližší informace budou zaslány cca 45 dnů před zahájením zájezdu)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -500,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -300,- Kč

- vízum do Ruska = 2.000,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 170,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 5.000,- Kč

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

09. 08. – 13. 08. 2018 5 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 16 990 Kč Objednat
16. 08. – 20. 08. 2018 5 dní Snídaně Letecká od 16 990 Kč Objednat