Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

RUSKO – BAJKAL

first-minute-trip.png RUSKO – BAJKAL ***

Termín: st 21. srpna 2019 – st 28. srpna 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně (letiště Václava Havla)

Stravování: polopenze

first-minute-trip.png od 46 300 Kč

47 500 Kč

RUSKO - BAJKAL

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Krugobajkalka - Bajkal - Listvjanka - Krestovka - Talca - Olchon - Chužir - Mys Choboj - Ogoj - Irkutsk...

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 21.08. - St 28.08.2019       47.500,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V 01 hod. ráno odlet z Prahy přes Moskvu do Irkutsku. Krátký transfer na ubytování.

2.den: Přesun autobusem na vlakové nádraží v IRKUTSKU, které je jednou z významných zastávek slavné Transsibiřské magistrály. Vyhlídková jízda po historické trati populární KRUGOBAJKALKY. Během celodenního výletu vlakem (celkem cca 8 hod. včetně procházek a fotografických zastávek) se Vám naskytnou neopakovatelné výhledy na typickou tajgu porostlou lesy s venkovskými usedlostmi a téměř opuštěnými nádražími. Chybět nebudou ani pohledy na nekonečnou hladinu BAJKALU a lehké procházky přírodou. Krátký přejezd trajektem z "Port Bajkalu" přes řeku ANGARU (jediný odtok Bajkalu) do turistického střediska LISTVJANKA na břehu nejhlubšího jezera světa s křišťálově průzračnou vodou plnou ryb. Ubytování.

3.den: Prohlídka rybího trhu nabízející rovněž možnost nákupu nejrůznějších suvenýrů a stylové vesničky KRESTOVKA s kostelem sv. Mikuláše. Nenáročná vycházka tajgou (cca 5km). Návštěva NĚRPINÁRIA (tulení show). Po obědě výjezd lanovkou na vyhlídku ČERSKÉHO KÁMEN. Prohlídka etnografického skanzenu v TALCY a zajímavého muzea Bajkalské přírody s akváriem. Návrat na ubytování.

4.den: Transfer autobusem a krátkým trajektem na ostrov OLCHON - největší na Bajkalském jezeře. Rozkládá se v západní části jezera na 730 km2. Východní pobřeží ostrova je velmi členité, to západní pak tvoří vysoké skalní hřebeny. V současné době zde žije asi 1 500 obyvatel, většinou burjatského původu. Olchon je významným posvátným místem nejen v Rusku, ale i v rámci celé Asie. Odpoledne příjezd terénními vozy do rybářské osady CHUŽIR. Ubytování v turistickém komplexu "Baikalov Ostrog". Výlet k Šamanské skále s jeskyní, ve které údajně žil vládce ostrova. Dříve byla skála používaná také pro různé rituály burjatských šamanů. Fakultativně večerní relaxace v tradiční ruské baně (sauně). Nocleh.

5.den: Celodenní exkurze terénními vozy 4x4 na MYS CHOBOJ (nejsevernější výběžek ostrova Olchon). Cesta vede atraktivní stepní krajinou s voňavými borovými lesy, písečnými plážemi, strmými útesy a nabízí velkolepé výhledy. Krátké a nenáročné procházky. Návrat na ubytování. Fakultativně odpočinek v místní sauně.

6.den: Fakultativní výlet lodí na ostrůvek OGOJ, kde se nachází krásná buddhistická stúpa s jedinečným výhledem na ostrov OLCHON a tzv. MALÉ MOŘE. Cesta po ostrově povede stepí, podél písečných pláží a přes opuštěné osady. Návrat do Chužiru okolo 17 hod. Nocleh.

7.den: Odjezd terénními vozy do přístavu. Přejezd trajektem a busem zpět do IRKUTSKU, průmyslové a kulturní metropole jižní Sibiře se starobylou atmosférou. Cestou zastávka na oběd v Ust-Orda, centru burjatské kultury. Podvečerní prohlídka města Irkutsk zahrnující pravoslavné chrámy i dřevěné domy vyhoštěných děkabristů. Nocleh.

8.den: Dopoledne transfer na letiště. Přílet přes Moskvu do Prahy v 18.45.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Irkutsk - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu dle programu včetně vlakové jízdenky do 1.třídy na "Krugabajkalku"

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- 5x oběd

- místního a českého průvodce

- vstupné a výlety dle programu (s výjimkou fakult. lodního výletu na ostrov Ogoj)

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do Ruska

- "spropitné" cca 15 €/os.

- výlet na ostrov Ogoj (cca 6-7 hod.)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/osoba (akce platí do 31.1.2019) = -1.200,- Kč

- vízum do Ruska = 2.000,- Kč

- fakultativní výlet na ostrov Ogoj = 1.700,- Kč (nutno objednat dopředu)

- komplexní pojištění = 704,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 11.000,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

21. 08. – 28. 08. 2019 8 dní Polopenze Letecká first-minute-trip.png od 46 300 Kč Objednat