Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

Costa de la Luz – Playaballena Spa Hotel

last-minute-trip.png Costa de la Luz – Playaballena Spa Hotel ****

Termín: st 13. září 2017 – st 20. září 2017 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

last-minute-trip.png od 14 990 Kč

18 990 Kč

Popis zájezdu

Andalusie, to není pouze proslulé Costa del Sol. Costa de la Luz Vám umožní poznat dosud málo prozkoumanou část Andalusie. Na samém jihu Španělska, na pobřeží Atlantického oceánu se nachází takzvané „Pobřeží světla“ – Costa de la Luz. Costa de la Luz byla dlouhou dobu turisty opomíjenou oblastí, ale postupem času se stala jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Andalusii i celém Španělsku. Pro cestovní ruch se Costa de la Luz otevřela teprve nedávno, což je znát v každém koutě této oblasti. Kilometry dlouhé, přírodní pláže s jemným pískem lemují pobřeží Atlantického oceánu a společně s místní přírodou, kulturou a kuchyní lákají každoročně více a více turistů z celého světa.

 

Termíny a ceny:

1/ St 13.09. – St 20.09.2017    14.990 Kč    18.990 Kč

2/ St 20.09. – St 27.09.2017    Vyprodáno

3/ St 27.09. – St 04.10.2017    13.990 Kč   15.990 Kč

 

 

Playaballena Spa Hotel ****

 

Poloha

Tento kvalitní a výborně vybavený hotelový komplex se nachází pár metrů od krásné dlouhé písčité pláže v letovisku Costa Ballena a nabízí vše, na co si během své dovolené vzpomenete. Přímo u hotelu se nachází zastávka autobusu, kterým se dostanete do nedalekého města Rota, případně do Jerezu. Cádiz se pak nachází cca 45 minut od hotelu. Hotel je umístěn v jižní části Costa de La Luz, tedy blíže k Gibraltaru. V blízkosti hotelu se nachází golfový resort Costaballena. Centrum městečka s bary, obchody a restauracemi cca 10 - 15 min. chůze od hotelu.


Doba transferu z letiště do hotelu cca 1 hod. 35 min.

 

Vybavení hotelu

nonstop recepce, výtah, Wi-Fi v lobby (30 min. zdarma), úschovna zavazadel, venkovní bazén, vyhřívaný vnitřní bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky, bezbariérový přístup, vybavení pro tělesně postižené, internetový koutek (za poplatek), směnárna, obchod se suvenýry, wellness centrum (za poplatek).

 

Vybavení pokoje

koupelna/wc, klimatizace, satelitní TV, telefon, psací stolek, minibar (za příplatek), stropní ventilátor, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa. Pokoje jsou bez možnosti přistýlky. V pokoji jsou umístěna dvě široká lůžka pro 2-3 dosp. osoby.

 

Stravování

polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři. Plná penze za příplatek 2 000 Kč/os. a all inclusive za příplatek 5 000 Kč/os. (službu musí objednat všechny osoby v pokoji).

 

Pláž

krásná dlouhá a široká písčitá pláž se nachází pár metrů od hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek (pouze v hlavní sezoně).

 

 

Cena obsahuje

- Zpáteční letenka Praha - Sevilla - Praha (včetně všech tax a poplatků)

- Transfer letiště - hotel - letiště

- 7 nocí ve 4* hotelu s polopenzí včetně 0,35l vody a 0,2l vína

- 1x výlet Sevilla (upozorňujeme, že tento výlet může být z organizačních důvodů uskutečněn i v den příletu nebo odletu a může být případně spojen s transferem z/na letiště)

- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

- Zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena neobsahuje

- Fakultativní výlety a služby

- Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna

 

Předběžný letový řád

QS1160 18:05 PRAHA - SEVILLA 21:30

QS1161 22:15 SEVILLA - PRAHA 01:30

DOBA LETU: cca 3 hod. 25 min.

Lety jsou operovány s leteckou společností SMARTWINGS. Změna letového řádu vyhrazena.

 

Počasí a teploty

Je jasné, že většina lidí si představí pod atlantikem studenou vodu. Tato destinace v oblasti Cádizu je však světlou výjimkou. Ne nadarmo se zde moři přezdívá "teplý atlantik". Teploty vody zde dosahují až 25 stupňů a to i v mimosezónních měsících! Jedno z nejkrásnějších období je zde např. přelom září a října, kdy teplota vzduchu šplhá ke 30ti stupňům a moře je krásně vyhřáté z léta.


Teplota moře je zde srovnatelná, mnohdy i vyšší než na Costa del Sol.

 

 

Výlety

Celodenní výlet Gibraltar - Costa de la Luz

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou cestovní pas!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

Cena: 1935 Kč / 69 Eur

Cena obsahuje: dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Celodenní výlet Tanger (Costa de la luz)

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednomz nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del la Luz. Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas.

Cena: 2660 Kč / 95 Eur

Cena obsahuje: dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Polodenní výlet Rota a Cadiz

Po snídani odjedeme od hotelu do města Rota, kde byla vybudována po vzájemné dohodě, podepsané v roce 1953 mezi Španělskem a Spojenými státy americkými námořní základna. Nachází se zde základna vojenských válečných lodí Šesté flotily a letiště pro vojenské transportní letouny amerického letectva. Po příjezdu do města nás čeká dopolední procházka, která začíná u majáku a pokračuje po přímořské promenádě kolem Atlantického oceánu do historického jádra města Roty. Zde vstoupíme do okouzlujícího kostela Nuestra Señora de La O, jehož výstavbu sponzoroval v XVI století vévoda Rodrigo Ponce de Leon. Kostel je nádhernou ukázkou architektonických stylů,od gotiky až po baroko. Dále pokračujeme návštěvou místního zámku postaveného z mořských kamenů, který měli ve znaku muslimové už ve XIII.století. Po procházce nastoupíme na loď a poplavíme se hodinu ve vodách Atlantického oceánu, až do patrně nejstaršího dosud stojícího města v jihozápadní Evropě, Cádizu. Město bylo založeno Féničany před rokem 1 000př.n.l., podle tradice 80 let po Trojské válce a my jej společně poznáme z paluby našeho autobusu. Hodinovou okružní jízdu městem spojenou s procházkou botanickým parkem Genoveze. Poté budeme mít volný čas v centru města a odjedeme zpět do hotelu. Návrat cca v 15:00.

Cena: 1260 Kč / 45 Eur

Cena obsahuje: dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Celodenní výlet Jerez

Po snídani odjedeme od hotelu do centra Jerezu de la Frontera 45min. Po příjezdu se projdeme spletí uliček historického jádra města, jež bylo vyhlášeno kulturní památkou. Vstoupíme do Alcazaru postaveného za Almohadů ve XII. století. Nacházejí se zde velmi dobře zachované Arabské lázně, jediná mešita města a zajímavý hydraulický systém dešťové vody. Po dobytí města křesťany se tady usídlil výběrčí daní, který zahájil v XIII. století důležité reformy Alcazaru. Vystavěl kapli i barokní palác Villavicencio, mlýn k výrobě olivového oleje, vše ladí s původní islámskou architekturou. V roce 1931 vyhlásila španělská vláda tento objekt umělecko-historickým monumentem. Po této dvou hodinové procházce historií Jerezu budeme mít volný čas k obědu. Odpoledne navštívíme výrobnu proslulého jerezského vína, Bodegas González Byass, neboli víno Tio Pepe, které se dnes vyváží do celého světa. Část areálu projedeme vláčkem, seznámíme se s historií těchto vinných sklepů založených v roce 1835. Dnes zde vyrábí už pátá generace nejen víno, ale i vinný ocet a proslulé brandy Lepanto. Projdeme sklepem navrženým francouzským architektem Eiffelem, dále sklepem Apoštolů, kde je víno 300 let staré a sklepem Jeho Veličenstva. Na závěr zde ochutnáme tři druhy sherry a vrátíme se do hotelu.
Cena: 1375 Kč / 49 Eur

Cena obsahuje: dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Polodenní výlet San Lucar/Donana

Po snídani odjedeme od hotelu do města Sanlúcar de Barrameda 45min. První zastávkou je bývalá továrna na výrobu ledu, která byla ještě donedávna srdcem i duší přístavu. Dnes se zde nachází muzeum o parku Doñana, kde se seznámíme s jeho historií a unikátní kombinací ekosystémů, poslechneme si a uvidíme ohrožené druhy zvířat, které tam žijí. Poté přejdeme na molo, kde nastoupíme na jednu z lodí, která se dnes plaví po největší řece Andalusie. Guadalquivír neboli Velká řeka, jak jí nazývali Arabové je 657 kilometrů dlouhá, vlévající se právě zde do Atlantického oceánu. Při půl hodinové plavbě – 13 km směrem do Sevilly, uvidíme město, ze kterého vyplul Krištof Kolumbus, ptactvo a solné bažiny,které nás zásobují mořskou solí.Doplujeme do bývalé osady chýší zvané La Plancha a přestoupíme do terenních vozů. Na nich podnikneme jedinečnou 2-hodinovou projíždku úchvatně krásnou krajinou v parku, který se skládá ze čtyř částí. Projedeme přes mokřady, borovicový les i pláž Atlantického oceánu. Zastavíme se mezi písečnými dunami, kde se dozvíme, proč borovice písek zasype a jalovec se na duně pohybuje. Nakonec dojedeme na molo, kde nastoupíme na speciální vory, které každoročně převezou tisíce poutníků letní slavnosti Romeria de El Rocio, jejíž trasa vede přes Národní park Doñana, který patří k posledním mokřadům v Evropě a je zapsaný do světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách návrat autobusem do hotelu.

Cena: 2020 Kč / 72 Eur

Cena obsahuje: dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta, vstupy do památek

Pozn.: Výlet se uskuteční při min. účasti 30 osob. Programový sled výletu může být na místě změněn.

 

Polodenní výlet Sevilla ZDARMA

Cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly bude následovat procházka překrásnými zahradami Marie Luisy, kde mimo jiné nalezneme nejznámější náměstí Americké a Španělské. Po prohlídce se vydáme do města ke 3. nějvětší katedrále v Evropě, kde jsou umístěny ostatky Kryštofa Kolumba. Katedrálu můžete navštívit ve volném čase, stejně tak i další zajímovosti města jako například Alcázar a jiné.

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

13. 09. – 20. 09. 2017 8 dní Polopenze Letecká last-minute-trip.png od 14 990 Kč Objednat
20. 09. – 27. 09. 2017 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 16 490 Kč Objednat
27. 09. – 04. 10. 2017 8 dní Polopenze Letecká last-minute-trip.png od 13 990 Kč Objednat