Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 28 let

Mallorca – turistika, poznávání a koupání

Mallorca – turistika, poznávání a koupání ***

Termín: pá 21. září 2018 – ne 30. září 2018 (10 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 25 980 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Mallorca - turistika, poznávání a koupání

 

Poznejte blízký ostrov ve Středozemním moři. Mallorka nabízí širokou škálu výletů především v pohoří Tramuntana, které se táhne na severozápadě ostrova. Většina lidí přijíždí na ostrov za koupáním a za sluncem. Pro Vás může být teplé moře (25°C) odměnou na závěr dne. Zdoláte několik vrcholů, ojedinělé soutěsky, zajímavé vyhlídky a jistě vás osloví i hlavní město Palma. Ubytování na dvou místech ostrova, z toho jednou u moře.

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Pá 21.09. - Ne 30.09.2018     25.980,- Kč

2/ Pá 05.10. - Ne 14.10.2018     25.980,- Kč  = zrušeno

 

Program zájezdu:

1.den: Odlet z Prahy na Mallorku (let trvá 2 hod 15 min); ubytování.

2.den: V jihozápadní části ostrova turistika na skalisko zvané „čertův balkon“, je to útes 400 m nad mořem s výhledem na ostrov Dragonera, sestup k rozvalinám kláštera Sa Trapa a turistika úbočím pobřežních skal až k moři do městečka Sant Elm (3-4 hod, ↑50 m, ↓ 400 m), kde Vás čeká písečná pláž a koupání.

3. den: Od přehradního jezera Cuber v pohoří Tramuntana výstup do průsmyku pod vrchol L´Ofre (1090 m), zájemci zdolají vrchol s krásným výhledem (75 min tam i zpět, ↑200 m, ↓200 m), pak společný sestup ke statku Finca L´Ofre a dále po poutní stezce jedním z nejkrásnějších kaňonů Mallorky do městečka Biniaraix (3 hod 15 min, ↑140 m, ↓790 m – bez odbočky na vrchol); prohlídka přímořského letoviska Port de Sóller.

4. den: Návštěva krápníkových jeskyní Coves del Drac, jedno z největších podzemních jezer na světě; odpoledne hlavní město Palma - hrad, královský palác, katedrála, arabské lázně, kostel a klášter sv. Františka, úzké uličky a náměstíčka starého města s hospůdkami a bary, obchod s výrobky z mallorských perel.

5. den: Cesta po klikaté strmé silnici z výšky 800 m až k moři k zátoce Sa Calobra, projdete tunelem ve skále a od moře budete postupovat soutěskou Torrent de Pareis, kterou si mezi vysokými skalami prorazila k moři říčka, přelézání velkých vápencových kamenů, hledání cesty pro průchod dnem úzké soutěsky, kdo se bude chtít dostat hlouběji do kaňonu, musí se protáhnout za pomoci lana úzkou skalní štěrbinou, na závěr dne vás čeká báječná koupel (2-5 hod, záleží na Vás, kam až budete chtít dojít, převýšení minimální).

6. den: Výstup na nejvyšší turisticky dosažitelný vrchol Mallorky - Massanellu (1352 m), turistika po lesních cestách na pěšiny vysokohorského charakteru, na vrcholu vám pak leží u nohou celá Mallorka (4,5 hod, ↑770 m, ↓770 m), je možné výstup kdykoliv přerušit a spokojit se s výhledem z nižší pozice; na závěr dne prohlídka kláštera Lluc, kde se na 2 noci ubytujeme.

7. den: Mezi nejnavštěvovanější místa ostrova patří město Valldemossa, okružní túra v jeho okolí po starých jezdeckých cestách, hřebenová cesta s impozantními výhledy na pobřeží, návrat do Valldemossy dle výběru za 3,5 - 5 hod (↑ i ↓ 450-620 m); prohlídka Valldemossy včetně kláštera.

8. den: Výstup z vesničky Orient ke zříceninám hradu Castell d´Alaró (822 m) na vrcholu skalního ostrohu s výhledy do centrální roviny a na tisícové vrcholy; od hradu sestup kolem statku Finca Es Verge k městu Alaró (3 hod, ↑340 m, ↓530 m); brzký návrat na hotel na pobřeží, možnost koupání a odpočinku.

9. den: Vzrušující výstup na „Matterhorn“ ostrova - vrchol Galatzó (1026 m), cesta začíná po lesní pěšině, pak pokračuje volným terénem, závěrečná pasáž má několik strmějších míst po holých skalách, odměnou bude výhled na všechny světové strany; zastávka ve vile La Granja - stylově zařízená dobová usedlost vás vrátí o pár století zpět.

10. den: Koupání; nákupy; večerní odlet do ČR v cca 23:50 h.

 

Cena zahrnuje:

- zpáteční letenku

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 9x ubytování se snídaní (2-lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením).

- dopravu po ostrově auty, mikrobusy nebo busem;

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy (cca 60,- €), výstup na vrchol Massanella 6,- €

- večeře 8-15 €/den

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

Příplatky:

- komplexní pojištění = 340,- Kč

- 7x večeře = 1.400,- Kč (první 3 a poslední 4 noci)

- 1-lůžkový pokoj = 5.390,- Kč

 

Garantem zájezdu: CK KATU

 

zájezd je určen pro 8-22 osob, doprava po ostrovech zajištěna auty a mikrobusy, nebo minibusem/busem

- část dne bude věnována turistice, část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech

- téměř denně budete mít možnost vykoupat se v moři a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace

- turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

21. 09. – 30. 09. 2018 10 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 25 980 Kč Objednat