Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 27 let

ŠPANĚLSKO – Mar Menor

last-minute-trip.png ŠPANĚLSKO – Mar Menor ****

Termín: po 12. června 2017 – po 19. června 2017 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká

Stravování: plná penze

last-minute-trip.png od 14 990 Kč

16 490 Kč

MAR MENOR

Vydejte se poznat Čechy zatím neobjevené španělské „Mrtvé moře" do provincie - Murcia, ve které leží jedna z největších pobřežních lagun - Mar Menor (Malé moře). 

Klidná, teplá (teplota vody je až o 5 °C vyšší než teplota Středozemního moře) a velmi slaná laguna je od Středozemního moře oddělena úzkým pruhem pevniny, který se nazývá - „La Manga“. Na tomto unikátním místě je tedy možné se vykoupat v příjemně teplé vodě a poté si svlažit tělo ve Středozemním moři. Vzhledem k mělkosti moře je zde poměrně stálá teplota, která umožňuje koupání i v nejchladnějších měsících roku a navíc je toto moře vhodné i pro neplavce, jelikož je povětšinou mělké (v nejhlubším místě je to cca 7 m). 

Spousta cestovatelů se do této oblasti vydává za - léčivým bahnem, které je svým složením podobné bahnu Mrtvého moře v Izraeli a které blahodárně působí na tělo a napomáhá léčit kožní onemocnění, bolavé klouby, revma, atd. 

 

Hotelový komplex Las Gaviotas / Los Delfines ****

Komplex 2 hotelů (Las Gaviotas a Los Delfines) nacházející se přímo v oblasti La Mangy. Vzdálenost hotelů od pláže Mar Menoru a pláže Středozemního moře je 50 - 200 metrů. V okolí komplexu se nachází množství restaurací, barů a autobusová zastávka. Pár zastávek od hotelů se nachází tzv. Jelení ostrov s ložiskem léčivého bahna. Centrum městečka La Manga je vzdáleno pouhý kilometr. V blízkosti se nachází také jedno z nejstarších španělských měst - Cartagena a hlavní město regionu - Murcia. Komplex je díky své poloze ideálním místem k odpočinku, ozdravným pobytům a objevování nevšedních zajímavostí, kterými se tato oblast pyšní! Las Gaviotas 4* se nachází hned vedle Los Delfines 4* a oba hotely patří pod jeden hotelový řetězec Hotelania. Hotelový komplex se nachází na ideálním místě mezi dvěma moři. V pěší vzdálenosti pláž Mar Menor, pláž Středozemního moře, Jelenní ostrov s léčivým bahnem, bary, obchůdky, restaurace, centrum Cabo de Palos s trhy konanými každou neděli.


Vybavení hotelu

V obou hotelích se nachází recepce 24h denně, restaurace, bar, venkovní bazén, sluneční terasa, lehátka u bazénu zdarma, wi-fi připojení (za poplatek), konferenční sál, výtah, trezor, úschovna zavazadel. Hotely nenabízejí možnost půjčení ručníků na pláž. Klienti mohou využívat společné prostory, vč. bazénů a sluneční terasy obou hotelů.

 

Vybavení pokoje

Pokoje s vlastním sociálním zařízením, terasa nebo balkon, vysoušeč vlasů, satelitní TV, minilednička, trezor (za poplatek), klimatizace, telefon.

 

Stravování

PLNÁ PENZE formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k obědu a k večeři.

 

Pláž

Komplex se nachází cca 50 - 100 m od pláže Mar Menor s klidným a pozvolným vstupem do moře a cca 100 - 200 m od dlouhé krásné pláže Středozemního moře s jemným pískem. Plážový servis (slunečníky a plážová křesílka) k zapůjčení u delegátky zdarma (oproti vratné kauci) - pozor - omezené množství!


UPOZORNĚNÍ: Název hotelu, ve kterém budete v rámci komplexu ubytováni, bude upřesněn cca 7 dní před odletem spolu s pokyny na cestu.

 

Počasí a teploty:

Mar Menor se nachází na jihu Španělska a odpovídají tomu i teploty. Ze zkušeností víme, že již v květnu zde teploty vzduchu dosahují i přes 30 stupňů a dá se již koupat v laguně Mar Menor a to samé v říjnu, kdy se můžete vykoupat ve vyhřátém Středozemním moři. V teplotní tabulce je uvedena průměrná teplota Středozemního moře. Mar Menor je cca o 3-5 stupňů teplejší.

 

Předběžný letový řád:

Pondělní lety:

- 15:40 PRAHA - MURCIA SAN JAVIER 18:50

- 19:35 MURCIA SAN JAVIER - PRAHA 22:25

DOBA LETU: cca 3 hod. 10 min.

Lety jsou operovány s leteckou společností TRAVEL SERVICE.

Změna letového řádu vyhrazena.

 

TERMÍNY A CENY:

1/ Po 12.06. - Po 19.06.2017     16.490,- Kč

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha – Murcia San Javier – Praha vč. všech tax a poplatků

- transfer letiště – hotel – letiště (cca 30 minut)

- 7 nocí ve 4* hotelu

- plná penze formou švédských stolů 

- voda 0,35l a víno 0,2l podávané k obědu a večeři

- 1x VÝLET autobusem La Manga a Cabo de Palos

- 1x výlet pěšky s doprovodem k léčivému bahnu na tzv. Jelení ostrov (boty do vody a nádobu na bahno s sebou!)

- 1x výlet pěšky s doprovodem na typické trhy v Cabo de Palos konané každou neděli

- služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

- zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Plážový servis (slunečníky a plážová křesílka) k zapůjčení u delegátky zdarma (oproti vratné kauci). Pozor - omezené množství!

 

Cena nezahrnuje:

- fakultativní výlety a služby

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč) = 208,- Kč/os.

 


Výlety

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v €

- ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

 

Polodenní výlet Cartagena – Římské divadlo

Procházka po hlavních ulicích historického centra, kde uvidíme řadu krásných secesních vil z počátku 20.století. Poté navštívíme římské divadlo a dozvíme se více o antické historii města a dalších památkách z této doby. Na závěr si prohlédneme ponorku Isaaca Perala, která je umístěna v Muzeu námořnictva. Na zpáteční cestě Vás čeká vyhlídková projížďka přes hornickou oblast, přírodní park Calblanque a luxusní resort La Manga Club.

Cena: 1040 Kč / 37 Eur

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, průvodce/delegát, vstup do muzea Římského divadla

 

Polodenní výlet Cesta kolem pěti ostrovů Mar Menor

Během okružní plavby po 173 km2 rozlehlé laguně Mar Menor uvidíme nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budeme mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto), o jejichž zajímavé historii se dozvíme z výkladu delegáta. 

Cena: 700 Kč / 25 Eur

Cena obsahuje: lodní dopravu, průvodce/delegát

 

Polodenní výlet Murcia – Svatyně Fuensanta

Nejprve zastavíme u svatyně patronky města – Santuario de la Fuensanta, která se nachází v horách 6 km od Murcie. Poté pojedeme do města, kde si prohlédneme katedrálu a projdeme se historickým centrem – ulice Trapería, náměstí Santo Domingo a Romea. Dále navštívíme klášter svaté Kláry, který v sobě spojuje maurskou a křesťanskou historii města. Z doby arabské ještě uvidíme horu Monteagudo, kde se nachází pozůstatky rozsáhlého středověkého hradního komplexu, v současnosti korunovanou monumentální sochou Ježíše Krista.

Cena: 1040 Kč / 37 Eur

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, průvodce/delegát, vstupy

 

Caravaca de la Cruz - svaté město v poutním roce 2017

Navštivte svaté město v poutním roce 2017! Svatý kříž je relikvie uctívaná v Caravace již od počátku 13.století, titul svatého města mu byl udělen v roce 1996 bulou papeže Jana Pavla II. Město je opředeno historií i legendami, které se odráží v každoročních květnových slavnostech. Jako první navštívíme právě Muzeum slavností, které nám přiblíží středověkou atmosféru Maurů a Křesťanů a také legendu o Koních s vinnými měchy. Projdeme historickým městem až do areálu hradu, kde se nachází Bazilika Svatého Kříže. Zájemci se mohou zúčastnit poutní mše. V průběhu dne navštívíme několik kostelů, karmelitánský klášter a barokní altán. Ochutnáme typické žloutkové bombóny a mandlový alfajor.

Cena: 1400 Kč / 50 Eur

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta

 

3x výlet do bahenních lázní + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia

3x výlet do bahenních lázní San Pedro …

Cena: 50 Eur / 1400 Kč + sleva 10% na výlet Cartagena nebo Murcia

 

Bahenní lázně v San Pedro del Pinatar

Největším lákadlem oblasti Mar Menor je léčivé bahno, za kterým se do tohoto unikátního místa sjíždějí turisté z celé Evropy. Na základě odborných studií se prokázalo, že ložiska nejkvalitnějšího léčivého bahna se nacházejí v bahenních lázních městečka San Pedro del Pinatar.

Během tohoto výletu zavítáme na místo, kde se nachází to vůbec nejkvalitnější léčivé bahno v celé oblasti. Po cestě autobusem, která trvá v závislosti na dopravě 45 až 60 minut, zahájíme návštěvu San Pedro del Pinatar v místních přírodních lázních. Delegátka nám vysvětlí, jak a proč se bahno používá, a poté budeme mít volný čas, abychom mohli bahno vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Po nanesení léčivého bahna nám bude k dispozici místní promenáda, na které můžeme trávit čas potřebný k zaschnutí bahna. Dále můžeme navštívit místní balneocentrum Aguas Salinas.

Cena: 560 Kč / 20 Eur

Cena obsahuje: autobusovou dopravu, doprovod česky/slovensky hovořícího delegáta

 

Pěší turistika – Monte de las Cenizas

Autobusem vyjedeme přes pětihvězdičkový resort La Manga Club k výchozímu bodu. Následuje pěší výlet po regionálním přírodním parku Calblanque po značené trase. Nejedná se o náročný pochod, celkem je to tam i zpět cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po cestě na vrcholek Monte de las Cenizas, uvidíme nejen veřejně přístupnou pevnost ze 30.let 20.století, ale také nejrůznější druhy stromů a rostlin. Z vrcholu je krásný výhled na Středozemní moře a okolí – La Manga, Cabo de Palos, Cartagena, okolní laguny a vesničky. Po návratu k autobusu, budeme pokračovat k zálivu u vesničky Portmán, která byla svědkem jedné z největších ekologických katastrof Evropy 20.století. V Portmánu se nachází krásný záliv s černou pláží, kde se vykoupeme. Túra končí v tomto zálivu u další malé vojenské pevnosti La Chapa. Autobusem dále dokončíme tuto vyhlídkovou trasu přes Portmán a důlní oblast La Unión, zastavíme se u některého z důlních jezer, které vznikly v aktivním těžebním období. Po cestě si povíme o historii dolů a vojenství v oblasti cartagenského pobřeží. S sebou doporučujeme pevnou obuv a plavky!

Cena: 620 Kč / 22 Eur

Cena obsahuje: autobusová doprava, průvodce/delegát


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

12. 06. – 19. 06. 2017 8 dní Plná penze Letecká last-minute-trip.png od 14 990 Kč Objednat