Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 28 let

Panama, Kostarika, Jamajka, Kolumbie, Mexiko lodí

Panama, Kostarika, Jamajka, Kolumbie, Mexiko lodí ****

Termín: čt 15. listopadu 2018 – pá 30. listopadu 2018 (16 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Letiště V. Havla (Letecky+minibus+luxusní loď)

Stravování: plná penze

od 59 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

To nejlepší z Floridy + 11 nocí na lodi Karibikem - Jamajka, Panama, Kostarika, Kolumbie, Mexiko

Kombinace poznávacího zájezdu busem a 11 nocí na luxusní lodi při plavbě po Karibiku s návštěvou Jamajky, Panamy, Kolumbie, Kostariky a Mexika s českým průvodcem - Ing. Martinem Černým - po celou dobu zájezdu - tedy od Prahy zase až zpět do Prahy!

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU

1/  Čt  15.11.  -  Pá  30.11.2018     59.990,- Kč

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den:  Odlet  z Prahy ve večerních hodinách do Paříž - nocleh v hotelu u letiště.

    

Miami                                             Miami                                             Průvodce Ing. Martin Černý s aligátorem
 
2.den: V ranních hodinách odlet z Paříže do Miami. Nákup potravin, transfer na hotel u letiště, ubytování, nocleh.

3.den: Cesta východním pobřežím Floridy. Návštěva aligátoří farmy a projížďka typickým floridským vznášedlem. Národní park Everglades – procházka Anhinga Trail s aligátory a pozorováním ptactva. Nocleh ve stejném hotelu.

  

 

4.den:  Miami Beach. V této čtvrti se kromě slavné pláže (kde se samozřejmě můžete vykoupat) nachází největší soubor art deco staveb na světě (kolem 900 domů). Odpoledne (cca 16 hod.) nalodění na 4**** loď MSC Divina/Fantasia, v 19 hod vyplutí.

                   

Miami                                                                Miami                příroda na Floridě                    Miami

 

Trasa po Karibiku

 

5.den: Den na moři. Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. 

   

Miami přístav                                           bazén na lodi - s otvírací střechou             vstup na loď 

 

MSC Divina/Fantasia jsou stejně vypadající a stejně vybavené lodě o výtlaku 139.000 tun určené pro cca 4.000 turistů ubytovaných v 1.780 kabinách. Samotná kabina odpovídá běžnému hotelovému pokoji a loď odpovídá přepychovému 4**** až 5***** hotelu včetně aquaparku, 4 bazénů, 12 vířivek, 6 restaurací, 13 barů (mimo jiné i sportovní bar, Cigar bar, Jazz bar a Piano bar). Dále se na lodi nachází tenisový kurt, basketbalové hřiště, dráha na jogging, tělocvična, aerobik, videoherna, kino 4D, divadlo, diskotéka, galerie umění, bowling, kino, knihovna, internetová kavárna, wellness centrum, 2 sauny, 2 turecké lázně, thalassoterapie, hydroterapie, aromaterapie, masáže, jóga, salón krásy, butiky, ordinace lodního lékaře.

Podrobný popis lodi naleznete zde

Podrobný popis života na lodi naleznete zde

            

Jedna z mnoha restaurací                           loď MSC FANTASIA                                      vířivky   

V ceně zájezdu je zahrnuto: ubytování na lodi v předem vybrané a rezervované kajutě, přístavní a jiné poplatky, plnou penzi navíc zahrnující vodu, čaj a kávu z automatů v samoobslužné restauraci, volné využití veřejných prostor a vybavení lodi k odpočinku a sportu (bazény, vířivky, lehátka a osušky, fitness), animační programy pro děti i dospělé, večerní show, živá hudba k poslechu i tanci, diskotéku, dětské kluby a dětské menu v restauracích, pojištění lodní společnosti proti úpadku.

Večeře probíhají v čase od 20.30 h.

Kategorie ubytování BELLA Experience: pohodlně vybavené kajuty, velký výběr restaurací, samoobslužná restaurace otevřená 20 hodin denně, zábavní program na nejvyšší úrovni, rozlehlé paluby s bazény a prostory na slunění, moderní fitness centrum a další sportovní zařízení, možnost výběru kajut (podle dostupnosti), výběr večerního stolování v hlavní restauraci (podle dostupnosti), sbírání bodů v rámci MSC klubu.

   

Další z restaurací                           Divadlo na lodi - denně 2 x grátis revuální představení     Kino 4D

 

6.den: Jamajka  -  Ocho Rios (10.00 - 18.00 hod.)

- možnost s naším průvodcem navštívit Enchanted Gardens (500 m, vstupné 20 USDs 14 vodopády s možnostmi koupání a procházkou mezi paletami rostlin z místní džungle a vzácnými ptáky, dále nejznámější vodopády Dunn's River Falls, (vzdálené 3,7 km), dále můžete navštívit bobovou dráhu Jamajského týmu s výhledem - Rainforest Bobsled Jamaica at Mystic Mountain, (1,2 km) nebo pozorování, případně plavání s delfíny v Dolphin Cove.

   

mapka programu na Jamajce              Enchanted Gardens                                             nejbližší pláž od lodi

 

  

Rainforest Bobsled Jamaica            pláž                                                              vodopády Dunn´s River Falls

 

7.den: Den na moři. Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí. Večer - slavnostní večeře s kapitánem. (Nutné společenské oblečení!)

   

welness centrum na lodi              herní simulátory                         jeden z mnoha barů                  další vířivky 

 

8.den: Kolumbie - Cartagena (8.00 - 17.00 h). Nejzajímavější, nejbarevnější a také nejmalebnější kolumbijské město ( pod správou UNESCO). Ve Starém městě se ocitnete v 16. století. V úzkých uličkách naleznete španělskou koloniální architekturu vyznačující se neuvěřitelnou barevností. Naproti tomu jen o kousek dále naleznete moderní město -  čtvrť Bocagrande. Nablýskané hotely, zářivá nákupní centra, plážové kavárny a bary, ale také přetížená doprava. Nábřeží poseté slunečníky a lehátky. 

  

  

  

     Cartagena moderní                             Cartagena barevná                       Cartagena malebná

 

9.den: Panama - Cristobal (9.00 - 18.00 h). Možnosti výletů: projížďka skrz Panamský průplav s občerstvením nebo bez; po železnici ke dvěma oceánům - vyhlídková jízda vlakem podél Panamského průplavu na obě pobřeží Panamy; panorama tour hlavním městem Panama City; kayaking na jezeře Gatun; návštěva bio musea Franka Gehryho; výlet do Embery - indiánské vesnice obývané původními obyvateli Ameriky a možnost nakoupení jejich výrobků; vyjížďka busem s vyhlídkou na Panamský kanál; vyjížďka za opičkami do Gamboa.

Panamský průplav vede skrz Panamskou šíji a spojuje Atlantský a Tichý oceán (konkrétněji Karibské moře a záliv Panama). Vstup z karibské strany se nachází u města Colón - v jehož přístavu Cristobal zakotvíme, tichomořský u Ciudad de Panamá. Panamský průplav byl budován Francouzi v letech 1880 až 1889 a Američany v letech 1901 až 1914. Průplav je dlouhý 81,6 km a široký 150 až 305 m. Průplav má 6 zdymadel, z toho dvě na tichomořské straně v Pedro Miguel a v Miraflores. Voda je do zdymadel napouštěna z Gatunského jezera, přes které kanál také vede. Průplav překonávají dva pevné mosty - Puente de las Américas a Puente Centenario. Ty zajišťují kontinuitu Panamericany a spojují Severní a Jižní Ameriku. Od roku 2010 probíhají práce na novém rozšíření průplavu umožňující proplutí lodím s větší tonáží.

  

Panamský průplav                            Colón                                                   Panamský průplav

 

Panamský průplav                                          Colón   

 

10.den: Kostarika - Puerto Limon (8.00 - 17.00 hod.)

Ve městě se nachází zajímavá moderní katedrála Sagrado Corazón de Jesus a několik písčitých pláží. Daleko zajímavější jsou ale okolní národní parky a rezervace s bujnými tropickými deštnými pralesy. Velkou atrakcí je lanovka v deštném pralese Veragua Rainforest. Velmi oblíbená je např. projížďka po kanálech v parku Tortuguero. Ten je obklopen lesem a umožňuje pozorování divoké zvěře – opic, želv, krokodýlů a ptactva. Krásný je také národní park Cahuita s korálovými útesy a bohatým podmořským životem i rozmanitou faunou a flórou nacházející se při pobřeží Karibiku.

 

          Veragua Rainforest                                                                Kostarické pláže

  

Kostarické pláže                                           Veragua Rainforest                                        Veragua Rainforest

 

11.den: Den na moři. Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

   

další z bazénů                                      dětský bazén ve stylu iglú                       zde se baví dospělí

  

Tropický ráj na lodi                       Tenis za poplatek                                                   fitnes hala grátis

 

12.den: Mexiko - Costa Maya   (9.00 - 17.00 hod.)

- možnost koupání a šnorchlování na krásných plážích. Nově bylo vybudované kompletní zázemí pro turisty, kteří se mohou těšit na celou řadu bazénů, plovoucích barů, restauracích a obchod. V nedávné době zde byla vybudovaná cca 4 km dlouhá písečná pláž s promenádou a kompletním plážovým servisem, na malé skalnaté pláži jsou rozmístěné hamaky pro dokonalý odpočinek.

Místo je výborným výchozím bodem pro celou řadu výletů do přírody nebo za koloniální historií či starověkými mayskými památkami. Nejbližší Chacchoban a Kohunlich jsou vzdálené asi hodinu jízdy, proto je ideální si sem zakoupit výlet přímo u lodní společnosti. Milovníci potápění či šnorchlování si užijí v podmořském národním parku Chinchorro Reef.

    
       Chacchoben                                                                       Chacchoben 
 
     Kohunlich                                                                                               Kohunlich 

    

 

13.den: Mexiko  - Cozumel  (10.00 - 18.00 hod.)

Zde doporučujeme námi připravený výlet – okruh ostrovem na cca 6 h (včetně vykoupání). Najmeme si místní vany (busy na ostrově nejezdí). Absolvujeme Tequilla Tour s miniochutnávkou. Dále nás čeká cesta na jih, kde zaplatíme vyšší vstupné (v ceně výletu) do Punta Sur Eco Beach Parku, zde navštívíme vyhlídkovou věž na lagunu, mayskou stavbu El Celarain a maják s námořním muzeem. Během výletu se vykoupeme na krásné pláži právě v Eco Parku. Následuje zastávka El Mirador (focení skalnatého pobřeží). Pokud budete mít zájem si každý zakoupit 1 nápoj na osvěžení, tak krátce navštívíme zajímavý Coconut Bar. Dokončíme okruh kolem ostrova tím, že dojedeme do centra hlavního města, do San Miguel. Zde prohlídka základních turistických bodů a odjezd k přístavu. Nebo 700 m pěšky k molu podél moře.

Cena 52 USD na osobu (zahrnuje 14 USD vstup do Eco Parku, spropitné na tequilla tour, taxík a samozřejmě našeho českého průvodce).

Nebo mohou zájemci místo výletu jet sami např. na Palancar  Beach (cca 310 pesos jedna cesta, tzn. zpáteční  asi 980 Kč za auto pro 4 lidi). Odtud je možnost jet lodí na 1,5 h na šnorchlování na Palancar Reef, cena asi 38 USD.

Případně - možnost koupání a šnorchlování na překrásných plážích.

  

Mexico - Výlet do Tulumu (za příplatek)         Tulum                                                                 Tulum

  

mapka ostrova Cozumel - s nejlepším šnorchlováním a potápěním v Karibiku

 

14.den: Den na moři. Odpočinek u bazénů, návštěva kulturních akcí.

 

15.den: Ráno vylodění v Miami. V jižní části Miami nejprve navštívíme Matheson Hammock Park, historický hotel Biltmore a radnici v luxusní čtvrti Coral Gables se španělskou a italskou architekturou z 20.let 20.století, dle času odletu případně dále čtvrť Little Havana. V podvečer odlet do Prahy. 

  

 

16.den: V Paříži dopoledne přestup a pokračování letu do Prahy

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:

AF1583            15NOV             PRG-CDG        20.25 - 22.15

AF 090             16NOV             CDG-MIA          10.10 - 14.10

AF 099             29NOV             MIA-CDG          20.10 - 10.45 (30NOV)

AF1082           30NOV             CDG-PRG        12.40-14.20

 

 

´

 

CENA ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Miami - Praha ( s přestupem buď v Amsterdamu nebo Paříži )

- všechny letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu minibusy - podle popsaného programu

- průvodce během celého zájezdu - tedy jak po Floridě, tak během plavby i na zastávkách na Jamajce, Mexiku, Bahamách a Kajmanských ostrovech

- na pevnině ubytování v hotelu ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením odpovídající 3*** 

- 2x jednoduché snídaně při ubytování na pevnině

- na lodi ubytování 11 nocí ve vybraném typu kajuty (bez okna / s oknem / s balkonem)

- na lodi plnou penzi - resp. jídlo po celých 20 h denně, navíc vodu, čaj, kávu z automatů v samoobslužné restauraci po celou dobu plavby

- přístavní poplatky

- kulturní a sportovní vyžití na lodi přes den i večer (kromě sauny, masáží, kadeřnictví atd., které jsou za poplatek)

- portýrské služby při nalodění a vylodění

 virtuální prohlídka kabiny zde  

Držením kursoru na obrazovce se Vám otáčí pohled doleva nebo doprava nebo nahoru a dolů. V Menu si můžete prohlédnout stejným způsobem ostatní prostory lodi

 

CENA NEZAHRNUJE:

- povinné spropitné na lodi 13,- EUR/noc (platí se přímo lodní spol.)

- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč/os.)

- formulář ESTA (vstupní vízum do USA - 550,- Kč )

- vstupy a fakultativní výlety 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

First minute = 1.000,- Kč/os. (při objednání a zaplacení zálohy 50% do konce ledna 2018)

First minute = 600,- Kč/os. (při objednání a zaplacení zálohy 50% do konce února 2018)

- komplexní pojištění = 1.470,- Kč/os.

- formulář ESTA (vstupní vízum do USA) = 500,- Kč/os.

- vnější kajuta s oknem a výhledem na moře = 2.000,- Kč/os.

- vnější kajuta s výhledem na moře a balkonem = 4.500,- Kč/os.

 

Nabídka švédských stolů na lodi :

 

 

vnitřní kabina

 virtuální prohlídka kabiny zde  

Držením kursoru na obrazovce se Vám otáčí pohled doleva nebo doprava nebo nahoru a dolů. V Menu si můžete prohlédnout stejným způsobem ostatní prostory lodi

 

 

vnější kabina s oknem 

 virtuální prohlídka kabiny zde  

Držením kursoru na obrazovce se Vám otáčí pohled doleva nebo doprava nebo nahoru a dolů. V Menu si můžete prohlédnout stejným způsobem ostatní prostory lodi

 

vnější kabina s balkónem 

 virtuální prohlídka kabiny zde  

Držením kursoru na obrazovce se Vám otáčí pohled doleva nebo doprava nebo nahoru a dolů. V Menu si můžete prohlédnout stejným způsobem ostatní prostory lodi


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

15. 11. – 30. 11. 2018 16 dní Plná penze Letecká vyprodáno od 59 990 Kč Objednat