Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 28 let

USA – Národní parky západu USA

USA – Národní parky západu USA ***

Termín: pá 28. září 2018 – čt 11. října 2018 (14 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha

Stravování: bez stravy

od 52 590 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Národní parky západu USA

Čtrnáctidenní okruh po největších turistických zajímavostech USA. Letecky do Los Angeles a odtud vypůjčenými dodávkami (pro 9+1 osob) okruh přes národní parky Joshua Tree, Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion, Death Valley, Sequoia, Yosemite, a také přes Las Vegas, Lake Powell, Antelope Canyonzpět do Los Angeles.

 

TERMÍN ZÁJEZDU:

1/ Pá 28.09. -  Čt 11.10.2018 = vyprodáno

 

CENA ZÁJEZDU:

49.790,- Kč   při ubytování ve 4-lůžkových pokojích

50.890,- Kč   při ubytování ve 3-lůžkových pokojích

52.590,- Kč   při ubytování ve 2-lůžkových pokojích

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Ráno odlet z Prahy do Los Angeles, zde nájem vozů a krátký přejezd na nocleh na severovýchodě LA. 

2. den: Přejezd přes národní park Joshua Tree, pojmenovaný podle juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom. Několik zastávek a krátkých procházek u vyhlídek na nádhernou krajinu ozdobenou tisíci palem (resp. juk), na zasněžený vrchol San Jacinta a při pěkném počasí je dokonce vidět až do Mexika. Přejezd do Las Vegas, večerní prohlídka Města hříchu. Ubytování v blízkosti hlavní třídy, tzv. Stripu. Nocleh v Las Vegas. (mapa Joshua Tree)

         

3. den: Dopoledne - zájemci se mohou jet podívat na přehradu Hoover Dam postavenou na řece Colorado, která byla v době výstavby největší na světě. Je odtud nádherný výhled do údolí řeky Colorado a na přehradní jezero Lake Mead. Odpočinek u bazénu. Večer do pozdních nočních hodin - prohlídka dalších atrakcí v Las Vegas, nocleh opět ve stejném hotelu. Las Vegas, světově proslulé centrum zábavy. Ohromí Vás komplex Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný pohled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervy drásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v sedačce vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

           

  

4. den: Volné dopoledne s možností nákupů v Las Vegas. Přejezd ke Grand Canyonu. Během cesty najedeme i na slavnou Route 66 a zastávka na historické benzínce Hackberry. Nocleh.

5. den: Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky a krátké procházky u nádherných vyhlídek podél hrany kaňonu. Grand Canyon je nejznámější kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně. Kaňon, je téměř 446 kilometrů dlouhý a šířka se pohybuje od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1600 metrů. Večerní přejezd k Lake Powell. Nocleh. (mapa Grand-Canyon ke stažení zde)

   

6. den: Prohlídka čarokrásné krajiny - Lake Powell v Glenn Canyonu na řece Colorado - která byla vyhlášena za národní rekreační plochu. Antelope Canyon - v rezervaci Navajo - jedno z nejfotografovanějších a nejkrásnějších míst na naší planetě. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a několik set metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Odpoledne možný fakultativní výlet do Monument Valley, s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům. Nebo možnost jízdy lodí po jezeře Lake Powell nebo odpolední odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh ve stejném hotelu jako 5. den. (mapa Monument Valley ke stažení zde)

   

  

7. den: Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího národního parku. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta, zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh mezi NP Bryce Canyon a NP Zion. ( mapa Bryce Canyon ke stažení zde)

            

8. den: NP Zion - tento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou, kde můžeme libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Řidiči podávají výklad k právě míjeným zajímavostem. Několik krátkých procházek s nádhernými výhledy. Nocleh opět v Las Vegas. (mapa Zion ke stažení zde)

  

9. den: Průjezd a prohlídka Death Valley - Údolí smrti - průjezd měsíční krajinou se zastávkami na vyhlídkách na pozoruhodně tvarované barevné skály - Zabriskie point, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Badwater - solné jezero, jehož hladina se nachází 86 m pod mořem, Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Dojezd do Bakersfield u NP Sequoia. Nocleh. (mapa Death-Valley ke stažení zde)

    

10. den: Prohlídka Sequoia parku s největšími a nejstaršími stromy planety. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh. (mapa n.p. Sequoia ke stažení zde)

                       

11. den: Návštěva překrásného Yosemitského národního parku s úchvatnými vyhlídkami na Half Dome (který se tyčí do výšky 1450 m nad dno údolí) a El Capitano. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve stejném hotelu jako 10. den. (mapa Yosemite ke stažení zde)

         

12. den: Přejezd do Los Angeles - Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Večerní prohlídka Hollywoodu. Nocleh v Los Angeles.

  

13. den: Los Angeles ( Rodeo Drive, Beverly Hills). Navrácení vozů na letišti a let zpět.

 

14. den: Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Los Angeles - Praha (tam i zpět přes Amsterdam)

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 12x ubytování v hotelech Motel 6 nebo podobných s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní

- nájem 12ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu včetně benzínu

- služby průvodce po celou dobu zájezdu, včetně cesty - který zároveň řídí nebo naviguje vůz č. 1

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- stravu, vstupy, parkovné (cca do 700,- USD/os.)

- komplexní pojištění = 88,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)

- formulář ESTA (bezvízové povolení vstupu do USA) - pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu, Somálska, Lybie nebo Jemenu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (turistcké  B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občan\ jedné z výše uvedených zemí.

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -1.000,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 1.232,- Kč

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k 2-lůžk. pokoji) = 9.500,- Kč

- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč

 

Poznámka: Sleva pro řidiče celkově 25.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).

 

Předpokládané časy letů:

KL 1350 PRG-AMS 6.30-8.00

KL 603 AMS-LAX 12.45-14.40

KL 604 LAX-AMS 16.50-12.10 (+1)

KL 1357 AMS-PRG 16.20-17.45

 

Podrobnosti k zájezdu naleznete zde : poznavaci-zajezdy-usa.com

 

Odkazy k zájezdu:    


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

28. 09. – 11. 10. 2018 14 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 52 590 Kč Objednat