USA – New York, Washington, Niagara (Kanada), Toronto

USA – New York, Washington, Niagara (Kanada), Toronto ***

Termín: út 9. října 2018 – čt 18. října 2018 (10 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 46 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

New York, Washington, Niagara (Kanada), Toronto

 

Zájezd po východu USA - 6x nocleh v New Yorku, 2x nocleh přímo na Niagaře

 

 

 

Termín zájezdu:

 

1/  Út 01.05.  -  Čt  10.05.2018  =  vyprodáno

2/  Út 09.10.  -  Čt  18.10.2018  =  vyprodáno

 

CENA ZÁJEZDU:

46.990,- Kč  (2-lůžkový pokoj - manželská postel) 

50.190,- Kč  (2-lůžkový pokoj - 2 oddělené postele) 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy (s přestupem) do New Yorku. Přílet do NYC v odpoledních hodinách, transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Long Island (sousedí s Manhattanem), nocleh.

   

2. den: Společná prohlídka špičky Manhattanu - MHD + pěšky s průvodcem,  Battery park, kostel Trinity Church, Wall street s burzou, 9/11 Memorial, Woolworth Building, NY radnice, Brooklynský most, China Town , Little Italy, nocleh.

  

  

3. den: Výlet lodí na ostrovy Ellis Island a Liberty Island se sochou Svobody, Union Sq., 5 Ave Empire State Building, Madison Square Garden, slavné náměstí Times Square, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery - možnost shédnutí opery Cendrillon.

Massenetova okouzlující opera Cendrillon, která vychází z klasické pohádky o Popelce, bude v Met uvedena premiérově pod taktovkou Bertranda de Billyho a v režii Laurenta Pellyho, který má v Met na kontě i úspěšné inscenace Dívka pluku a Massenetovu Manon. Hlavní hrdinku ztvární Joyce DiDonato, a rozšíří tak svůj metropolitní repertoár o roli, kterou s velkým ohlasem ztvárnila již v Gran Teatre del Liceu, Santa Fe Opera a Královské opeře Covent Garden. Spolu s ní se na jevišti Met objeví Alice Coote v roli Prince, Stephanie Blythe jako její nenávistná macecha Madame de la Haltière, Kathleen Kim jako dobrá Kmotřička víla a Laurent Naouri jako Pandolfe. Inscenace vznikla v koprodukci s Královskou operou Covent Garden v Londýně, barcelonským Gran Teatre del Liceu, bruselským Théâtre Royal de La Monnaie a Opéra de Lille. Poprvé byla uvedena v Santa Fe Opera.

 

4. den: Celodenní VÝLET do WASHINGTONU - panoramatická prohlídka - Pentagon, národní válečný památník, Arlingtonský hřbitov, památník Abrahama Lincolna, monument G. Washingtona, volno na muzea (např. kosmu) a slavné obrazárny (gratis) na hlavní třídě Mall, Bílý dům, Kapitol, sídlo senátu a kongresu, návrat na nocleh v NYC.

                     

5. den: Společná prohlídka Středního Manhattanu - Grand Central Terminal, Chrysler Building budova OSN, Public Library, Rockefellerovo centrum, katedrála sv. Patrika, Carnegie Hall, Metropolitní opera, výjezd na mrakodrap Empire State Building, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery - Lucia di Lammermoor - je opera autora Gaetana Donizettiho. Libreto napsal Salvatore Cammarano volně podle románu Nevěsta z Lammermooru od Waltra Scotta. Tento román byl inspirován skutečnou událostí v rodině skotského právníka Sira Jamese Dalrymplea z roku 1669. Opera má tři dějství, je považována za nejúspěšnější autorovu operu a ten díky ní získal místo profesora na královské konzervatoři v Neapoli.

  

6. den: Společná prohlídka Columbus Circle, Central Park s Metropolitní operou, možnost navštívit Metropolitan Museum of Art  nebo Gugenheimovo muzeum,  nocleh.

    

7. den: Brzy ráno transfer na letiště La Guardia, přelet do Buffalla (12.14 - 13.50 h), prohlídka americké strany vodopádů, na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů - Cave of the Winds, transfer na ubytování do hotelu na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show  reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu, nocleh.

  

8. den: Ráno odjezd do Toronta - prohlídka města včetně pohádkové budovy Casa Loma, telekomunikační věže CN Tower (Se svou výškou 553 m byla od svého dokončení v roce 1975 až do roku 2007, kdy ji neoficiálně překonala Burdž Chalífa, nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě. Procházka po centru města. V podvečer příjezd zpět do Niagara Falls. Nocleh.

 

9. den: Dopoledne pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. V poledne odjezd od hotelu na letiště v Buffalu, odlet přes Atlantu a Amsterodam do Prahy.

10. den: Přílet do Prahy v odpoledních hodinách. 

  

Cena zahrnuje:

- letenky Praha - New York - Buffalo (Niagara) - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy a poplatek za odbavené zavazadlo

- 6x hotel v New Yorku ve 2-lůžk. pokojích (na Long Island, cca 2 km od Manhattanu a 100 m od stanice metra)

- 2x hotel 600 m od Niagary

- 6x jednoduché snídaně v New Yorku a Niagaře (4. a 7.den ráno se snídaně nestihne)

- transfery z letiště na hotely v New Yorku a Niagaře a opět transfery zpět na letiště

- celodenní výlet pronajatým busem do Washingtonu a 3/4 denní výlet do Toronta

- služby průvodce během celého zájezdu

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- jízdné MHD (metrem, lodí apod.), event. vstupy

- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč

- lodní výlet k Soše Svobody - zahrnuje lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek (dospělí = 700 Kč, senioři 65+ = 550 Kč)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -700,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -400,- Kč

- komplexní pojištění = 880,- Kč

- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 8.500,- Kč (příplatek k 2-lůžk.pokoji s manželskou postelí)

- lodní výlet k Soše Svobody - zahrnuje lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek (dospělí = 700 Kč, senioři 65+ = 550 Kč)


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

01. 05. – 10. 05. 2018 10 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 46 990 Kč Objednat
09. 10. – 18. 10. 2018 10 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 46 990 Kč Objednat