SKOTSKO + ostrov Skye

SKOTSKO + ostrov Skye **

Termín: po 2. července 2018 – po 9. července 2018 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: bez stravy

od 20 790 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

Osmidenní letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce.

 

Termín a cena zájezdu:

1/  Po  02.07.  -  Po  09.07.2018    20.790,- Kč   VYPRODÁNO

2/  Po  16.07.  -  Po  23.07.2018    20.790,- Kč   VYPRODÁNO

3/  Po  23.07.  -  Po  30.07.2018    20.790,- Kč   poslední 2 místa!

 

Program zájezdu:

1.den: Večerní odlet z Prahy do Glasgow. Nocleh v hotelu Travelodge (3 noci).

      

2. den: Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města GLASGOW (největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru). Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb.

  

3.den: Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH – s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott  a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. 

       

4.den: Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range – s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – NEPTUNOVY SCHODY. Dále budeme pokračovat podél jezera LOCH NESS, na programu bude zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu Travelodge v Inverness (2 noci).

  

5. den: Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově navštívíme hrad Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně (dle počasí) se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě. Dále prohlídka přístavu Portree – jediného města na ostrově. Dáte si s námi také v přístavu tradiční pokrm Fish and chips? Osmažená ryba v těstíčku s hranolkami se připravuje v Británii již více než 150 let. 

  

6. den: Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka zámku vévody z Athollu – Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Ubytování v hotelu ve Falkirku (2 noci).

  

7. den: Přejezd do Edinburghu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot), po Královské míli (Royal Mile) kolem  katedrály St. Giles až k  paláci Holyrood House a modernímu skotskému parlamentu. Vyslechněte si během prohlídky města od našeho průvodce nejrůznější příběhy a legendy spojené s historií míst, která budete procházet.

    

8. den: Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Glasgow - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu místním autobusem podle programu

- služby průvodce

- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích (manželské dvojlůžko) s možností přistýlky (omezená kapacita) a vlastním sociálním zařízením

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy cca 105,- GBP (starší 60-ti let cca 95,- GBP)

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -600,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -400,- Kč

- sleva pro třetí osobu na přistýlce = 3.000,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 5.490,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

 

Podrobnosti k zájezdu naleznete zde: http://poznavaci-zajezd-skotsko.cz/ 

 

Předpokládané časy letů:

Praha - Glasgow 20.50-22.20h

Glasgow - Praha 16.30-20.00h

 

Orientační ceny vstupného:  1,- GBP (Great British Pound, libra) = cca 32 Kč

Ceny zboží i občerstvení odpovídají cenám v Německu, ceny textilu a některé spotřební elektroniky dokonce o něco nižší. Doporučujeme všem studentům vzít studentskou průkazku ISIC.

Vstupy celkem: cca 105 GBP (starší 60-ti let a studenti do 25 let cca 95 GBP; dítě do 15 let cestující s oběma rodiči cca 42 GBP; dítě do 15 let cestující s jedním dospělým cca 67 GBP).

Abychom snížili Vaše výdaje, využíváme vstupenek vydávaných skotským památkovým ústavem Historic Scotland. Tyto vstupenky se nazývají Heritage Pass, získáte je od našeho průvodce po návštěvě první památky. Cena pro věk 16-59 let je 40 GBP; 60 a více let + studenti cena 32 GBP; 5-15 let za 27 GBP. Rodinná vstupenka – oba rodiče + až 6 dětí 5-15 let za 78 GBP.

Tyto vstupenky využijeme na palác Linlithgow Palace, hrad Stirling Castle, kláštery Jedburgh Abbey, Dryburgh Abbey, Melrose Abbey, hrad Urquhart Castle, hrad Edinburgh Castle. Individuální vstupné by jinak za tyto objekty bylo až 61,50 GBP (oproti 40 GBP za naší vstupenku...).

Vstupy mimo skotský památkový ústav Heritage Scotland: Rosslynská kaple 9 GBP (SEN+ST 7 GBP, děti do 18 let zdarma), lanovka na pohoří Ben Nevis Range (individuálové 12,50 GBP, skupinová cena 11 GBP), pozemky hradu Dunvegan (10 GBP, skupinová cena 8 GBP, interiéry hradu místo plavby za tuleni – doplatek na místě 1 GBP), plavba na lodičkách za tuleni (7,50 GBP, skupinová cena 6,50 GBP), palírna Dalwhinnie (10 GBP, skupinová cena 8 GBP,  8 – 18 let za 5 GBP), zámek Blair Castle (individuálové 10,70 GBP, skupinová cena 9,50 GBP), palác Scone (individuálové 11 GBP, skupinová cena 10 GBP, senioři skupinová 9,50 GBP).

 

Ubytování a stravování:

7 nocí v hotelech Travelodge ** až *** - pěkné, moderní 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (rozkládací pohovka) a vlastní koupelnou s WC. Hotely mají restauraci v pěším dosahu. K bezdrátové síti WIFI se připojíte většinou zdarma při večeři v restauraci, na pokoji je během 24h zdarma 30 minut. 24h stojí 3,- GBP, týden stojí 12,- GBP. Hotely Travelodge mají na pokojích varné konvice a každý den je doplňován černý čaj a instantní káva.

Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou (pozor - v hotelech nejsou ledničky) nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, kantýny, restaurace). Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází u všech hotelů - hlavní jídlo 7-12,- GBP, pinta piva cca 3,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Snídaně je možné pořídit v okolních restauracích v ceně asi 5-8 GBP, případně zakoupíte jednoduchý snídaňový balíček na recepci za 4,95 GBP (obsahuje mističku s cornflakesy, k tomu trochu mléka, pomerančový džus, croissant a muffin).


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

02. 07. – 09. 07. 2018 8 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 20 790 Kč Objednat
16. 07. – 23. 07. 2018 8 dní Bez stravy Letecká vyprodáno od 20 790 Kč Objednat
23. 07. – 30. 07. 2018 8 dní Bez stravy Letecká od 20 790 Kč Objednat