Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ARMÉNIE – GRUZIE

ARMÉNIE – GRUZIE ***

Termín: čt 2. června 2022 – pá 10. června 2022 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha Ruzyně - letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 29 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

ARMÉNIE - GRUZIE

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tbilisi - Velký Kavkaz - Ananuri - Stepansminda - Kazbek - Haghpat - Sagmosavank - Jerevan - Ečmiadzin - Zvartnoc - Chor Virap - Noravank - Garni - Geghard - Sevan - Gori - Uplisciche...

 

 

TERMÍNY A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 02.06.   Pá 10.06.2022         29.990,- Kč  

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Arménie / Gruzie


 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Gruzie (čekání na přestupu cca 1 hod.).

 

2.den: V nočních hodinách přílet do gruzínské metropole TBILISI, malebně rozložené na březích řeky Kura. Krátký transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdní snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností města: starobylé jádro s úzkými uličkami, chrámem Metechi ze 13. stol., synagogou a katedrálou Sioni; procházka po futuristickém Mostě míru; přejezd k monumentální soše "Matky Gruzie" a sestup k pevnosti Narikala, odkud se naskýtají krásné výhledy na centrum Tbilisi… Nocleh.

 

3.den: Vyhlídková cesta tzv. Gruzínskou vojenskou silnici vedoucí pohořím VELKÝ KAVKAZ až do sousedního Ruska. Cestou návštěva působivého hradu ANANURI, jednoho z největších a nejkrásnějších pozdně feudálních architektonických komplexů Gruzie. Pokračování v panoramatické jízdě se zastávkou v průsmyku Džvari (2 400 m). Příjezd do stylového horského střediska STEPANSMINDA, odkud se vydáte džípy k poutnímu kostelíku GERGETI (2 170 m) s úchvatným panoramatem mohutných ledovců a majestátných štítů Kavkazu včele s legendární horou KAZBEK (5 047 m). Návrat na ubytování.

 

4.den: Přejezd do Arménie, země, která jako první na světě přijala křesťanství. Prohlídka výstavného kláštera HAGHPAT (UNESCO), představujícího vrchol místní religiosní architektury inspirované byzantskými i lidovými prvky. Návštěva fotogenického monastýru SAGMOSAVANK ze 13. stol., vystavěného na hraně impozantního kaňonu řeky Kasakh. Přejezd do Jerevanu. Ubytování.

 

5.den: Prohlídka JEREVANU, hlavního města Arménie (památník genocidy z roku 1915, muzeum Matenadaran s vzácnými rukopisy…). Exkurze do závodu NOY produkující světoznámý koňak (ochutnávka). Návštěva EČMIADZINU, sídla "katholikose" (hlavy Arménské apoštolské církve) se čtyřlístkem skvostných chrámů zapsaných na seznamu UNESCO. Zastávka u velkolepých pozůstatků katedrály ZVARTNOC ze 7. stol. Návrat na ubytování.

 

6.den: Návštěva mytického monastýru CHOR VIRAP s nádhernou siluetou biblické hory Ararat v pozadí. Největší zajímavostí je kromě chrámu Matky Boží také kobka sv. Řehoře, ve které tento světec strávil 13 let svého života, než vyléčil pohanského krále ze šílenství. Prohlídka atraktivního kláštera NORAVANK ležícího v krásném údolí lemovaném do červena zbarvenými skalami. Zvláštností je dvoupatrový kostel ze 14. stol. připomínající pohřební chrámy z počátku arménského křesťanství. Návrat na ubytování.

 

7.den: Zastávka u antického svatostánku GARNI zasvěceného bohu slunce Heliovi. Návštěva turisty i místními obyvateli vyhledávaného kláštera GEGHARD (UNESCO) představující řadu kostelů a hrobek, z nichž většina je vytesána přímo do skály. Uvážete-li zde prý svůj kapesníček na některý z keřů, Vaše přání se vyplní. Cesta podél rozlehlého jezera SEVAN (plocha 940 km2) rozprostírajícího se téměř 2 000 m vysoko. Překročení hranice zpět do Gruzie. Ubytování v Tbilisi.

 

8.den: MCCHETA - prohlídka bývalého hlavního města a duchovního centra Gruzie s chrámem Džvari zbudovaným na skalním ostrohu a opevněnou katedrálou Sveticchoveli z 11. stol. (UNESCO). Zastávka v GORI, rodišti Josifa Vissarionoviče Stalina. Návštěva muzea oslavující kult tohoto nechvalně proslulého diktátora. Prohlídka unikátního prehistorického skalního města UPLISCICHE pocházejícího z prvního tisíciletí před Kristem (150 jeskynních místností a chodeb na ploše cca 8 ha). Návrat na ubytování.

 

9.den: Ráno transfer na letiště. Přílet přes Istanbul do Prahy v cca 18 hod. (čekání na přestupu cca 3,5 hod.)

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Tbilisi - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 8x snídani, 7x večeři

- služby místního a českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S: 52,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd.)

- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 60,- €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 3.000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu = -800,- Kč/os.

- komplexní pojištění = 468,- Kč

- připojištění pro případ Covid-19 či jiné pandemie: 468,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 5.900,- Kč

 

GARANT ZÁJEZDU: CK MAMUT-TOUR s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

02. 06. – 10. 06. 2022 9 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 29 990 Kč Objednat