Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

BOSNA – HERCEGOVINA

first-minute-trip.png BOSNA – HERCEGOVINA ***

Termín: po 10. srpna 2020 – ne 16. srpna 2020 (7 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha, Beroun, Plzeň

Stravování: polopenze

first-minute-trip.png od 11 640 Kč

11 990 Kč

BOSNA a HERCEGOVINA

 

AUTOBUSOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Jajce - Sarajevo - Ilidža - Vrelo Bosne - Mostar - Medugorje - Trogir

 

Termín a cena zájezdu:

Po  10.08.  -  Ne  16.08.2020           11.990,- Kč/os.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd v ranních hodinách. Denní přejezd. Zastávka na ochutnávku vína ve slovinském městečku Ptuj, event. procházka po březích řeky Drávy. Přejezd do hotelu, večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Dopoledne se zastavíme v královském městě Jajce u známého vodopádu na řece Plivěk s dominantním starým hradem. Odpoledne přejezd do Sarajeva - prohlídka historického města - turecká orientální čtvrť Baščaršija s četnými kavárnami, Gazi Husrev Begova mešita, Alej odstřelovačů, Latinský most - místo atentátu na arcivévodu Ferdinanda, Tunel spasa. Ubytování, večeře a nocleh (2 noci).

3. den: Po snídani vyrazíme z centra Sarajeva lanovkou na vyhlídku na horu Trebevič. Pěší sestup podél bývalé bobové dráhy (místo konání zimních olympijských her v roce 1984) s krásnými výhledy na Sarajevo. V odpoledních hodinách se zastavíme v lázeňském městě Ilidža a projdeme se kolem Římského mostu k pramenům řeky Bosny Vrelo Bosne, které jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů a oblíbené místo romantických procházek. Návrat do Sarajeva, kde si vychutnáme večerní pohodu. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Odjezd do Mostaru - starobylé bosenské perly mezi městy bývalé Jugoslávie, prohlídka muslimské čtvrti s mešitami s jedinečnou atmosférou obchůdků, kavárniček a hospůdek, se slavným starým mostem z roku 1566. Kousek od Mostaru je Vrelo Bune - pramen řeky Buny, který vyvěrá zpod sto metrů vysoké vápencové skály. Pramen bývá označován za jeden z největších a nejhezčích v celé Evropě. Není divu, že toto místo již v 16. století zaujalo členy dervišského řádu, kteří si v blízkosti pramene vybudovali svůj klášter tzv. Tekiji, který se dodnes dochoval a je částečně přístupný veřejnosti. Malebné středověké městečko Počitelj, ležící na levém břehu řeky Neretvy. Dominantu tvoří středověký hrad s nádherným výhledem na okolí. Přejezd k Jaderskému moři a ubytování v Neumu, večeře a nocleh (3 noci).

5. den: Po snídani se vydáme ke slavnému poutnímu místu Medugorje, kde se údajně v červnu 1981 zjevila Panna Maria. Po duchovní zážitku navštívíme vodopády Kravica, které leží na řece Trebižat a tvoří jednu z nejkrásnějších přírodních atrakcí Bosny a Hercegoviny. Vodopády jsou více než sto metrů široké a také zhruba 27 metrů vysoké. Je možné se vykoupat, projet se lodí a najíst se v několika restauracích. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Pobyt u moře. Večeře a nocleh.

7. den: Po snídani nás bude čekat cesta zpět do ČR, která povede přes Chorvatsko, kde se zastavíme ve starobylém městě Trogir, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Příjezd přes Prahu do Plzně do půlnoci.

 

Cena zahrnuje:

- dopravu luxusním autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)

- 6x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 6x polopenze

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- doporučená částka na vstupné: cca 30 €/os.

- komplexní pojištění: 26,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč/os.)

 

Fakultativní služby:        

- komplexní pojištění = 182,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = 2.990,- Kč

 

Slevy:           

- sleva First Minute platná do 31.1.2020 (při platbě zálohy 30%) = -350,- Kč/os.

 

Nástupní místa:

Beroun, Plzeň, Praha

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

10. 08. – 16. 08. 2020 7 dní Polopenze Autobus first-minute-trip.png od 11 640 Kč Objednat