Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

FRANCIE – Bretaň – ZRUŠENO

FRANCIE – Bretaň – ZRUŠENO ***

Termín: so 19. září 2020 – pá 25. září 2020 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Letiště Praha Ruzyně

Stravování: snídaně

od 22 490 Kč

FRANCIE - BRETAŇ

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Paříž - Rennes - Vitré - Broceliadský les - Mont St.Michel - Saint Malo - Fort la Latte - Ploumanach - Guimiliau - Locronan - Pointe du Raz - Concerneau - Pont Aven - Quimper - Carnac - Quiberon - Sainte Anne d'Auray - Locmariaquer - Vannes

 

TERMÍN ZÁJEZDU:        

1/  So   19.09.  -  Pá   25.09. 2020           22.490,- Kč

    

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy do Paříže v cca 7 hod. Transfer do hotelu v pěším dosahu stanice metra. Uložení zavazadel. Volný den, event. prohlídka PAŘÍŽE s průvodkyní (doprava metrem). Nocleh.

2. den: Ráno transfer na nádraží. Přejezd rychlovlakem TGV do Rennes (cca 1,5 hod.). Prohlídka RENNES, hlavního města Bretaně s úzkými uličkami a hrázděnými domy. Návštěva okouzlujícího města VITRÉ, jehož historické centrum zůstalo od středověku prakticky beze změny. Krátká procházka tajuplným BROCELIADSKÝM LESEM spojeným s pověstmi o králi Artušovi, kouzelníku Merlinovi a víle Vivianě. Ubytování na okraji Rennes.

3. den: Návštěva jedné z nejnavštěvovanějších památek Francie - proslulého klášterního komplexu MONT ST. MICHEL zbudovaného na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin. Prohlídka mohutnými hradbami obehnaného SAINT MALO, přístavního města proslaveného korzáry. Zastávka na mysu CAP FRÉHEL s úchvatnými pískovcovými útesy bičovanými vlnami Atlantiku. Nenáročná vycházka Smaragdovým pobřežím od majáku k majestátní pevnosti FORT LA LATTE. Ubytování u Saint Brieuc.

4. den: Přesun na tzv. POBŘEŽÍ RŮŽOVÉ ŽULY patřící mezi nejkrásnější přírodní scenérie Bretaně, kde obří kamenné bloky omývá smaragdově zbarvené moře. Odpočinek v populárním letovisku PLOUMANACH, původně rybářském městečku s pěknými písečnými plážemi. Ve vesničce GUIMILIAU prohlídka kamenného kostelíka obklopeného unikátní kalvárií s více než 200 postavami zobrazujícími Kristovo utrpění. Návštěva romantické vesničky LOCRONAN s pitoreskními domky vystavěnými ze žuly, které posloužily jako kulisa mnohých slavných filmů francouzské kinematografie Ubytování na okraji Quimperu.

5. den: Zastávka na "konci světa", nejzápadnějším výběžku Francie, mysu POINTE DU RAZ s nádhernými útesy vypínajícími se téměř 80 m vysoko nad rozbouřenou hladinou oceánu. Procházka rybářským městem CONCERNEAU s půvabným opevněným centrem na malém ostrůvku přístupným po můstku. Návštěva rozkošného PONT AVEN, jehož okolí se stalo inspirací mnoha známých malířů v čele s Paulem Gauguinem. V případě časové rezervy zastavení v QUIMPERU vyhlášeném výrobou fajánse (monumentální katedrála St. Corentin, hrázděné domy…). Návrat na ubytování.

6. den: Návštěva úžasného megalitického areálu poblíž CARNACU, kde lze obdivovat tisíce mystických dolmenů a menhirů starších než pyramidy v Gíze rozesetých v dlouhých pravidelných řadách. Přejezd na fotogenický poloostrov QUIBERON spojený s pevninou úzkou písečnou kosou, kde již dávno průmyslové zpracování sardinek vystřídal turistický ruch. Prohlídka významného poutního místa SAINTE ANNE D´AURAY s impozantní bazilikou. Zastávka v další významné prehistorické lokalitě LOCMARIAQUER s gigantickým menhirem, který býval největší v celé Evropě. Ubytování na okraji Vannes.

7. den: Prohlídka města VANNES s atraktivními uličkami starého města, katedrálou a jachetním přístavem. Transfer na letiště v Nantes. Přílet do Prahy ve 20.30 hod.

 

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Paříž a Nantes - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- jízdenku na TGV

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 6x ubytování v hotelu - www.hotel-BB.com (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 6x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné včetně MHD v Paříži: cca 80 €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -700,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 238,- Kč

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

19. 09. – 25. 09. 2020 7 dní Snídaně Letecká od 22 490 Kč Objednat