Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží – ZRUŠENO

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží – ZRUŠENO ***

Termín: pá 10. září 2021 – čt 16. září 2021 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 21 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

FRANCIE - Provence a Azurové pobřeží

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Sénanque - Gordes - Roussillon - Fontaine de Vaucluse - Orange - Pont du Gard - Avignon - Arles - NP Camarque - Grand Canyon du Verdon - Antibes - Port Grimaud - St. Tropez - Cannes

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Pá 10.09. - Čt 16.09.2021      21.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy do Marseille v cca 13 hod. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Ubytování v centru Avignonu.

2. den: Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

3. den: Návštěva okouzlujícího města ORANGE, které se může pyšnit nejzachovalejším římským divadlem v Evropě. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování.

4. den: Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.

5. den: Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera ST. CROIX. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v centru Cannes.

6. den: Prohlídka populárního letoviska ANTIBES s přepychovými vilami v kvetoucích zahradách. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7. den: Odpočinek u moře (koupání) ve festivalovém CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Transfer na letiště v Marseille. Přílet do Prahy v cca 21.30 hod.

 

CENA ZAHRNUJE: 

- letenku Praha - Marseille - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným busem

- 6x ubytování v hotelu IBIS*** v centru Avignonu a Cannes (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

- 6x snídani

- služby česky mluvícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S: 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné: cca 85,- €

 

Slevy a příplatky:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 245,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 182,- Kč/zájezd

- 1-lůžk.pokoj = 6.500,- Kč

 

FRANCIE - PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ 2021 - stránky katalogu ke stažení

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

10. 09. – 16. 09. 2021 7 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 21 990 Kč Objednat