Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží ***

Termín: pá 27. září 2019 – čt 3. října 2019 (7 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

od 17 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

FRANCIE - Provence a Azurové pobřeží

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Arles - NP Camarque - St. Maries de la Mer - Nimes - Pont du Gard - Avignon - Lubéron - Roussillon - Sénanque - Chateauneuf du Pape - Moustiers Ste Marie - Grand Canyon du Verdon - Cannes - Port Grimaud - St. Tropez

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Pá 27.09. - Čt 03.10.2019      17.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V 7.30hod. odlet z Prahy přímou linkou do Nice. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE (www.lesbauxdeprovence.com), středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Ochutnávka vína na jedné z nejslavnějších vinařských adres Francie, v CHATEAUNEUF DU PAPE (www.ot-chateauneuf-du-pape.mobi).

2. den: Snídaně. Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE (www.museedelalavande.com) v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE (www.abbayedesenanque.com), jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES (www.gordes-village.com), tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE (www.oti-delasorgue.fr) známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

3. den: Snídaně. Návštěva okouzlujícího města ORANGE (www.orange-tourisme.fr), které se může pyšnit nejzachovalejším římským divadlem v Evropě (dodnes funkčním) i unikátním římským obloukem z 1. stol. př. n. l. Zastávka u unikátně zachovaného akvaduktu PONT DU GARD (www.pontdugard.fr), téměř 300m dlouhého a 50m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Prohlídka historického AVIGNONU (www.avignon-tourisme.com) s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování.

4. den: Snídaně. Prohlídka ARLES (www.arlestourisme.com), města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Přejezd do kraje mokřadů NP CAMARQUE (www.camargue.fr) s početnými hejny plameňáků a pasoucími se stády bílých koní. Zastávka v přímořském městečku ST MARIES DE LA MER (www.saintesmaries.com) proslaveném dlouhými plážemi a býčími zápasy (odpočinek u moře s možností koupání). Návrat na ubytování.

5. den: Snídaně. Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera ST. CROIX. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v Roquebrune sur Argens.

6. den: Snídaně. Zastávka ve festivalovém CANNES (www.cannes-destination.fr), které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Procházka městečkem PORT GRIMAUD (www.port-grimaud.fr), vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ (http://ot-saint-tropez.com) se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

7. den: Ráno transfer na letiště v Nice (cca 70km). Odlet z Nice v 10.00hod. Přílet do Prahy v 11.50hod.

 

CENA ZAHRNUJE: 

- letenku Praha - Nice - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)

- 6x ubytování v hotelu - www.hotel-BB.com (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)

- 5x snídani

- služby česky mluvícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění: 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 75,- €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce FM platí do 31.1.2019) = -600,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce FM platí do 28.2.2019) = -400,- Kč

- komplexní pojištění = 182,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 4.000,- Kč

 

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

27. 09. – 03. 10. 2019 7 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 17 990 Kč Objednat