Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží

first-minute-trip.png FRANCIE – Provence a Azurové pobřeží ***

Termín: čt 22. září 2022 – čt 29. září 2022 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: snídaně

first-minute-trip.png od 24 290 Kč

24 990 Kč

FRANCIE - Provence a Azurové pobřeží

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Les Baux de Provence - Sénanque - Gordes - Roussillon - Fontaine de Vaucluse - Orange - Pont du Gard - Avignon - Arles - NP Camarque - Grand Canyon du Verdon - Antibes - Port Grimaud - St. Tropez - Cannes

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Čt 22.09.  -  Čt 29.09.2022      24.990,- Kč

 

Zájezd je koncipován pouze pro očkované osoby s certifikátem prokazujícím ukončené očkovaní.

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy do PAŘÍŽE v cca 12.30 hod. Transfer do hotelu v pěším dosahu stanice metra. Volné odpoledne, event. procházka s průvodkyní Latinskou čtvrtí s možností večeře (doprava metrem). Nocleh.

 

2. den: Ráno transfer na nádraží. Přejezd rychlovlakem TGV do Avignonu (cca 2,5 hod.). Ubytování v hotelu situovaném cca 150 m od nádraží a cca 800 m od centra města. Prohlídka historického AVIGNONU s impozantním papežským palácem a slavným mostem Pont Bénezet poničeným během katastrofální povodně roku 1668. Návrat na ubytování. Nocleh.

 

3. den: Zastávka u zachovaného akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhého a 50 m vysokého mistrovského díla římského stavitelství zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva okouzlujícího města ORANGE, které se může pyšnit nejzachovalejším římským divadlem v Evropě (dodnes funkčním) i unikátním římským obloukem z 1. stol. př. n. l. Ochutnávka vína na jedné z nejslavnějších vinařských adres Francie, v CHATEAUNEUF DU PAPE. Návrat na ubytování.

 

4. den: Odjezd do oblasti přírodního parku LUBÉRON s hustými cedrovými a dubovými lesy. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Zastávka u cisterciáckého opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a dále v malebné vesničce GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Návštěva pitoreskní vesnice ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů místního okrového kamene. Procházka osadou FONTAINE DE VAUCLUSE známé pobytem italského básníka Petrarcy a také díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Návrat na ubytování.

 

5. den: Zastávka v malebném SAINT RÉMY DE PROVENCE, rodišti slavného Nostradama, v podmanivém městečku, které přilákalo mnoho věhlasných umělců 19. stol. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE, středověké vesničky zbudované uprostřed vápencových skal. Prohlídka ARLES, města proslulého pobytem mnoha slavných malířů (Van Gogh, Gauguin…) nabízející pestrou paletu nádherných památek. Zastávka u fotogenického mostu známého z plátna Vincenta Van Gogha. Návrat na ubytování.

 

6. den: Přejezd do oblasti největšího říčního kaňonu v Evropě - GRAND CANYON DU VERDON. Panoramatická cesta busem po jižní římse s fantastickými pohledy do velkolepého Verdonského kaňonu. Možnost fakultativního výletu na šlapadlech do nitra hlubokého kaňonu u jezera ST. CROIX. Zastávka v malebné provensálské vesničce MOUSTIERS STE MARIE s tradiční výrobou fajánse (tamější typická užitá keramika). Ubytování v centru Cannes, cca 500 m od pláže.

 

7. den: Prohlídka festivalového CANNES, které je oblíbenou destinací evropské smetánky. Procházka městečkem PORT GRIMAUD, vystavěným ve 20. stol. v místním architektonickém stylu na umělých ostrůvcích a poloostrovech po vzoru italských Benátek. Návštěva nedalekého ST. TROPEZ se známou četnickou stanicí a luxusními jachtami kotvícími na nábřeží, přímo v centru města. Návrat na ubytování.

 

8. den: Ráno transfer na letiště v Nice. Přílet do Prahy v cca 13 hod.

 

 

CENA ZAHRNUJE: 

- letenku Praha - Paříž a Nice - Praha včetně odbaveného zavazadla

- jízdenku na TGV z Paříže do Avignonu

- dopravu klimatizovaným busem

- 7x ubytování v hotelu IBIS*** v centru Avignonu a Cannes (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)

- 7x snídani

- služby česky mluvícího průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info zde)

- doporučená částka na vstupné včetně MHD v Paříži = cca 90 €

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 3 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2022) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 208,- Kč/zájezd

- 1-lůžk.pokoj = 7.500,- Kč

 

FRANCIE - PROVENCE A AZUROVÉ POBŘEŽÍ 2021 - stránky katalogu ke stažení

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

22. 09. – 29. 09. 2022 8 dní Snídaně Letecká first-minute-trip.png od 24 290 Kč Objednat