Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

GRUZIE

GRUZIE ***

Termín: st 14. června 2023 – pá 23. června 2023 (10 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha, letiště V.Havla

Stravování: polopenze

od 36 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

GRUZIE

Tbilisi - Mccheta - Malý Kavkaz - Tsalka - Paravani - Rabat - Kutaisi - Gelati - Velký Kavkaz - Gori - Ushguli - Batumi - NP Mtirala - Uplisciche...

 


TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ St 14.06.  -  Pá 23.06.2023     36.990,- Kč     VYPRODÁNO

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 19 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Gruzie.

 

2.den: V nočních hodinách přílet do gruzínské metropole TBILISI, malebně rozložené na březích řeky Kura. Transfer do hotelu. Odpočinek na pokojích. Po pozdní snídani prohlídka nejzajímavějších pamětihodností města: starobylé jádro s úzkými uličkami, chrámem Metechi ze 13. stol., synagogou a katedrálou Sioni; procházka po futuristickém Mostě míru; přejezd k monumentální soše "Matky Gruzie" a sestup k pevnosti Narikala, odkud se naskýtají krásné výhledy na centrum Tbilisi… Nocleh.

 

3.den: MCCHETA - prohlídka bývalého hlavního města a duchovního centra země s chrámem Džvari zbudovaným na skalním ostrohu a opevněnou katedrálou Sveticchoveli z 11. stol. (UNESCO). Zastávka v GORI, rodišti Josifa Vissarionoviče Stalina. Návštěva muzea oslavující kult tohoto nechvalně proslulého diktátora. Prohlídka unikátního prehistorického skalního města UPLISCICHE pocházejícího z prvního tisíciletí před Kristem (150 jeskynních místností a chodeb na ploše cca 8 ha). Návrat na ubytování.

 

4.den: Přesun na jihovýchod, do oblasti MALÉHO KAVKAZU. Zastávka v atraktivním kaňonu TSALKA, vytvořeném erozní činností řeky Khrami. Adrenalinová procházka necelých 300 m nad zemí po 240 m dlouhé skleněné lávce s kavárnou ve tvaru diamantu uprostřed. Případně se lze vydat po stezce k působivým vodopádům. Pokračování k vysokohorskému jezeru PARAVANI, na jehož břehu se rozkládá vesnička POKA se stejnojmenným klášterem. Prohlídka skvostného skalního města VARDZIA, původně kláštera, který v dobách své největší slávy čítal na tři tisíce komůrek a místností pospojovaných schodišti, tunely nebo terasami. To vše vytesáno společně s potřebným zázemím v několika patrech nad sebou ve skále. Ubytování.

 

5.den: Prohlídka rozlehlé, nádherně zrekonstruované pevnosti RABAT ve městě Akhaltsikhe. Najdete zde směsici nejrůznějších slohů a stylů (křesťanský kostelík vestavěný do kamenné zdi pevnosti, mešita, hrobka paši, altán s fontánou a upravenými zahradami…). Přesun do KUTAISI, druhého největšího města Gruzie s jedinečnou katedrálou Bagrati a ultramoderní budovou parlamentu, která však zůstala nakonec opuštěna. Nocleh.

 

6.den: Návštěva klášterního komplexu GELATI (UNESCO), středověké perly s akademií a třemi chrámy, který byl vybudován králem Davidem IV. Stavitelem. Jednalo se o náboženské a intelektuální centrum země, kde působili ti nejvýznamnější učenci své doby. Přejezd do úchvatného pohoří VELKÝ KAVKAZ s věčně zaledněnými štíty, magickými jezírky, hřmícími vodopády a zeleným porostem, ze kterých vystupují kamenné obranné věžičky dodávající tomuto odlehlému místu neopakovatelnou atmosféru. Ubytování v turistickém středisku MESTIA, které je výchozím bodem pro návštěvníky celé oblasti tzv. Svanetie.

 

7.den: Celodenní program pod majestátnými pětitisícovými štíty KAVKAZU. Výjezd terénními vozidly do nejvýše trvalé osídleného místa v Evropě - odlehlé skupiny vesniček USHGULI (UNESCO) s typickými kamennými věžemi. Nenáročné vycházka po loukách s volně se pasoucím dobytkem a mezi rozkvetlými květy nabízející fantastické scenérie. Návrat na ubytování.

 

8.den: Odjezd na pobřeží Černého moře, kde vládne subtropické podnebí a proto zde mimo jiné narazíte na citrónovníky a čajové plantáže. Cestou do populárního prázdninového letoviska BATUMI návštěva vyhlášené BOTANICKÉ ZAHRADY představující sbírku více než 5 000 druhů rostlin z celého světa rozdělených do devíti sektorů dle země původu. Díky své poloze na svahu mysu vybíhajícího do moře se lze během prohlídky rovněž kochat pěknými výhledy. Po ubytování v hotelu volno k toulání pobřežní promenádou vedoucí podél městské pláže s řadou restaurací, kaváren a barů. Nocleh.

 

9.den: Volný den u moře. Koupání a odpočinek na pláži. Alternativně půldenní výlet do vyhledávaného NP MTIRALA - procházka podél řeky Chakvistskali k fotogenickému vodopádu. Návrat na ubytování.

 

10.den: Ráno transfer na letiště v Batumi. Přílet přes Istanbul do Prahy v cca 18.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Tbilisi a Batumi - Praha včetně odbaveného zavazadla
- dopravu klimatizovaným autobusem po Gruzii
- 8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x večeři, 9x snídani
- místního a českého průvodce
- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění
- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 85 USD/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva First minute (akce platí do 15.03.2023) = -500,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S zóna 2 = 63,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)
- 1-lůžkový pokoj = 6.200,- Kč (příplatek k ceně zájezdu)

 

Garant/organizátor zájezdu:
CK MAMUT-TOUR

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

14. 06. – 23. 06. 2023 10 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 36 990 Kč Objednat