Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

INDIE – Velký okruh + KATAR – Dauhá

INDIE – Velký okruh + KATAR – Dauhá ****

Termín: út 24. září 2019 – út 8. října 2019 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: polopenze

od 51 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

INDIE - Velký okruh + KATAR - Dauhá

Poznávací zájezd po největších pamětihodnostech Indie - kterými jsou Nové Dillí, Amritsar , Wangah, Džajpúr, Amber,  NP Ranthambore, Fatéhpur Sikrí, Tádž Mahál, Ágra, Varanásí, Ganga, Sarnáth, Staré Dillí. Na cestě zpět prohlídka qatarského Dauhá. Oproti minulým létům je přesun z Varanásí zpět do Dillí realizován letecky.

 

Termín a cena zájezdu:

Út 24.09. - Út 08.10.2019   51.990,- Kč - vyprodáno

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odpoledne (17.10 h) odlet z Prahy přes Dauhá do Dillí s Qatar Airways.

 
2. den: Příjezd + prohlídka Nového Dillí
Ráno, v 8.40 h přílet do Dillí. Prohlídka Nového Dillí - Kutub Minár (UNESCO), největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Lotosový chrám - krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu. Humájúnova hrobka (UNESCO) - jedinečná ukázka Mughalské architektury. Indická brána a průjezd okolo vládních budov. Večer fakultativní návštěva Sound & light show v Červené pevnosti. Nocleh v Dillí.
 
   

 

3. den: Dillí – Amritsar – hranice Wagah

Brzy ráno přejezd vlakem do Amritsaru, snídaně ve vlaku. Odpoledne příjezd do Amritsaru, v případě času krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „ uzavírání hranice“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návrat do Amritsaru. Večerní návštěva slavného Zlatého chrámu a ceremoniál přenášení posvátné knihy. Nocleh.

     

 

4. den: Amritsar – Zlatý chrám - Dillí

Snídaně. Návštěva Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní - jako ostrov - září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledním vlakem návrat do Dillí. Večeře ve vlaku, příjezd okolo 23 h. Nocleh v Dillí.

     

 

5. den: Dillí - Džajpúr

Po snídani přejezd do "růžového města" Džajpúru, hlavního města Rádžasthánu. Odpolední prohlídka města, během které navštívíte Opičí chrám s krásným výhledem na celý Džajpúr. Zastavíte se i na místních bazarech s tradičními řemeslnými výrobky, šperky nebo látkami. Nocleh.

       

 

6. den: Prohlídka Džajpúru + jízda na slonech

Snídaně. Ráno návštěva pevnosti Amber, bývalého sídla místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. Fakultativní projížďka k pevnosti na slonech. Dále prohlídka „růžového města“ Džajpúru - Městský palác s muzeem, symbol města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) a astronomická observatoř z 18. stol. Džantar Mantar (UNESCO). Večer uličky a bazary starého města, nákupy místních řemeslných výrobků. Nocleh v Džajpúru.

    

 

7. den: Džajpúr – NP Ranthambore

Přejezd indickým venkovem až do národního parku Ranthambore. Nocleh.

      

 

8. den: Safari v NP Ranthambore – Fátehpur Sikrí -  Ágra

V časných ranních hodinách safari v NP Ranthambore - pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Ágry. Cestou navštívíme „město duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Návštěva velké Páteční mešity, Císařského paláce z červeného pískovce a mramorové hrobky významného súfijského světce Salima Chistího. Nocleh v Ágře.

     

   

 

9. den: Ágra – Tádž Mahal - Váránasí

Za svítání úchvatná prohlídka nejslavnější hrobky a symbolu lásky Tádž Mahalu (UNESCO) s rozlehlými zahradami – skvost světové architektury. Návrat na snídani a prohlídka Ágry, bývalého sídla mughalských panovníků - Červená pevnost (UNESCO), monumentální hrobka císaře Akbara aj. Přejezd nočním lůžkovým vlakem do Váránasí.

   

    

 

10. den: Váránasí

Dopoledne příjezd do Váránasí, ubytování v hotelu. Váránasí je jedno z nejdéle trvale osídlených měst na světě a je svatým městem pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Odpoledne procházka po ghátech u řeky Gangy, návštěva spalovacího ghátu. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - „uzavírání Gangy". Nocleh.

   

 

11. den: Váránasí – projížďka po Ganze - Sarnáth

Za svítání projížďka lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách řeky Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Návrat na snídani a krátký přejezd do Sarnáthu - významného budhistického poutního místa. Prohlídka budhistických chrámů, stúp a Archeologického muzea, místo prvního kázání Buddhy. Odpoledne návrat to Váránasí, návštěva místních tržnic, výrobny hedvábí aj. Nocleh.

  

 

12. den: Váránasí - Dillí

Snídaně. Ráno přelet do Dillí a dokončení prohlídky města – Staré Dillí – velká Páteční mešita, Červená pevnost (UNESCO) a procházka po náměstí Čandi Čowk, Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího.  Nákupy, bazary, popř. další alternativní program dle času. Ubytování v hotelu poblíž letiště.
 
  
 
 
13. den: Dillí - Dauhá
Ráno po snídani transfer na letiště a odlet (10.00 h) do Dauhá. Přílet do Dauhá (11.30 h). Náš výlet začneme panoramatickou jízdou s výhledem na moderní výškové budovy v MIA Parku. Ubytování v hotelu. Případné odpolední koupání. Večeře.
  
 

14. den: Dauhá

Hlavní a nejlidnatější město Kataru bylo založeno ve 20. letech 19. století jako odnož tehdejšího největšího města země Al Bidda, které ale brzy přerostlo, a od té doby se jeho rozvoj – nejprve díky perlám, později díky ropě – už nezastavil. Stará architektura už dnes většinou ustoupila moderním výškovým budovám, o tradici tady ale rozhodně nouze není. Navštívíme muzeum Islámského umění se zajímavou expozicí mapující historii celého království. Odtud budeme pokračovat ke královskému paláci Amiri Diwan, dále po slavné promenádě Corniche západní zátokou až k umělému ostrovu The Pearl. Nevynecháme ani prohlídku kulturní vesnice Katara se „zlatou“ mešitou či Velkou mešitu, která je chloubou celého města. Krátce zastavíme u architektonicky zajímavého Národního muzea a společně navštívíme islámské centrum Al Fanar Islamic Mosque. Prohlídku zakončíme na tržnici Souq Waqif s řadou restaurací a obchodů s tradičními výrobky, kořením i suvenýry. Přejezd do okolí hlavního města a návštěva Muzea šejka Faisala, závodního okruhu velbloudů a šejkových stájí. Dále prohlídka nově otevřeného Národního muzea a aquaria. Pozdě večer transfer přejezd na letiště.

  

15. den: ve 2.20 h v noci odlet z Dauhá do Prahy. Přílet do Prahy v 7.40 h ráno. 

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Dauhá - Dillí - Dauhá - Praha s Qatar Airways, letenku Varanásí - Dillí

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- transfery dle programu, 1x noční lehátkový vlak Agra - Varanásí, vlak do Amritsaru a zpět se snídaní a večeří

- 11x ubytování v hotelech 4**** (2-lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 11x snídani, 11x večeři

- safari v NP Ranthambore

- projížďku po Ganze ve Váránásí

- služby českého průvodce a místní průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění: 88,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do Indie = 1.500,- Kč (vyřizuje CK)

- doporučená částka na vstupné, spropitné a představení světlo a zvuk v Dillí = cca 120,- €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2019) = -900,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2019) = -500,- Kč

- vízum do Indie = 1.500,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.320,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 4.200,- Kč

 

Při objednávce v roce 2018 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

24. 09. – 08. 10. 2019 15 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 51 990 Kč Objednat