Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

INDIE – Velký okruh + QATAR – Doha – ZRUŠENO

INDIE – Velký okruh + QATAR – Doha – ZRUŠENO ****

Termín: ne 20. září 2020 – ne 4. října 2020 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 52 990 Kč

INDIE - Velký okruh + QATAR - Doha

Poznávací zájezd po největších pamětihodnostech Indie - kterými jsou Nové Dillí, Amritsar , Wangah, Džajpúr, Amber,  NP Ranthambore, Fatéhpur Sikrí, Tádž Mahál, Ágra, Varanásí, Ganga, Sarnáth, Staré Dillí. Na cestě zpět prohlídka qatarského Dohá. Oproti minulým létům je přesun z Varanásí zpět do Dillí realizován letecky.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Ne 20.09. - Ne 04.10.2020   52.990,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odpoledne (17.10 hod.) odlet z Prahy přes Doha do Dillí s Qatar Airways.

 

2. den: Příjezd + prohlídka Nového Dillí

Ráno, v 08.40 hod. přílet do Dillí. Prohlídka Nového Dillí - Kutub Minár (UNESCO), největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Lotosový chrám - krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu. Humájúnova hrobka (UNESCO) - jedinečná ukázka Mughalské architektury. Indická brána a průjezd okolo vládních budov. Večer fakultativní návštěva Sound & light show v Červené pevnosti. Nocleh v Dillí.

 

 

3. den: Dillí – Amritsar – hranice Wagah

Brzy ráno přejezd vlakem do Amritsaru, snídaně ve vlaku. Odpoledne příjezd do Amritsaru, v případě času krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „ uzavírání hranice“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návrat do Amritsaru. Večerní návštěva slavného Zlatého chrámu a ceremoniál přenášení posvátné knihy. Nocleh.

  

 

4. den: Amritsar – Zlatý chrám - Dillí

Snídaně. Návštěva Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého kamene, uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní - jako ostrov - září samotný Harimandir - chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledním vlakem návrat do Dillí. Večeře ve vlaku, příjezd okolo 23 h. Nocleh v Dillí.

 

 

5. den: Dillí - Džajpúr

Po snídani přejezd do "růžového města" Džajpúru, hlavního města Rádžasthánu. Odpolední prohlídka města, během které navštívíte Opičí chrám s krásným výhledem na celý Džajpúr. Zastavíte se i na místních bazarech s tradičními řemeslnými výrobky, šperky nebo látkami. Nocleh.

 

 

6. den: Prohlídka Džajpúru + jízda na slonech

Snídaně. Ráno návštěva pevnosti Amber, bývalého sídla místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. Fakultativní projížďka k pevnosti na slonech. Dále prohlídka „růžového města“ Džajpúru - Městský palác s muzeem, symbol města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) a astronomická observatoř z 18. stol. Džantar Mantar (UNESCO). Večer uličky a bazary starého města, nákupy místních řemeslných výrobků. Nocleh v Džajpúru.

  

 

7. den: Džajpúr – NP Ranthambore

Přejezd indickým venkovem až do národního parku Ranthambore. Nocleh.

  

 

8. den: Safari v NP Ranthambore – Fátehpur Sikrí -  Ágra

V časných ranních hodinách safari v NP Ranthambore - pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Ágry. Cestou navštívíme „město duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Návštěva velké Páteční mešity, Císařského paláce z červeného pískovce a mramorové hrobky významného súfijského světce Salima Chistího. Nocleh v Ágře.

  

   

 

9. den: Ágra – Tádž Mahal - Váránasí

Za svítání úchvatná prohlídka nejslavnější hrobky a symbolu lásky Tádž Mahalu (UNESCO) s rozlehlými zahradami – skvost světové architektury. Návrat na snídani a prohlídka Ágry, bývalého sídla mughalských panovníků - Červená pevnost (UNESCO), monumentální hrobka císaře Akbara aj. Přejezd nočním lůžkovým vlakem do Váránasí.

   

  

 

10. den: Váránasí

Dopoledne příjezd do Váránasí, ubytování v hotelu. Váránasí je jedno z nejdéle trvale osídlených měst na světě a je svatým městem pro hinduisty, buddhisty i džinisty. Odpoledne procházka po ghátech u řeky Gangy, návštěva spalovacího ghátu. Prohlídka Benárské hinduistické univerzity a chrámu Bharát Mátá s reliéfní mapou indického subkontinentu. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - „uzavírání Gangy". Nocleh.

   

 

11. den: Váránasí – projížďka po Ganze - Sarnáth

Za svítání projížďka lodí po Ganze okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách řeky Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po tisíce let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Návrat na snídani a krátký přejezd do Sarnáthu - významného budhistického poutního místa. Prohlídka budhistických chrámů, stúp a Archeologického muzea, místo prvního kázání Buddhy. Odpoledne návrat to Váránasí, návštěva místních tržnic, výrobny hedvábí aj. Nocleh.

  

 

12. den: Váránasí - Dillí

Snídaně. Ráno přelet do Dillí a dokončení prohlídky města – Staré Dillí velká Páteční mešitaČervená pevnost (UNESCO) a procházka po náměstí Čandi ČowkRádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího.  Nákupy, bazary, popř. další alternativní program dle času. Ubytování v hotelu poblíž letiště.

  
 
 
13. den: Dillí - Doha

Ráno po snídani transfer na letiště a odlet (10.00 h) do Doha. Přílet do Doha (11.30 h). Ubytování v hotelu. Případné odpolední koupání. Navštěva muzeua Islámského umění se zajímavou expozicí mapující historii celého království. Večeře není zajištěna.

  
 

14. den: Doha

Hlavní a nejlidnatější město Kataru bylo založeno ve 20. letech 19. století jako odnož tehdejšího největšího města země Al Bidda, které ale brzy přerostlo, a od té doby se jeho rozvoj – nejprve díky perlám, později díky ropě – už nezastavil. Stará architektura už dnes většinou ustoupila moderním výškovým budovám, o tradici tady ale rozhodně nouze není.  Odtud budeme pokračovat ke královskému paláci Amiri Diwan, dále po slavné promenádě Corniche západní zátokou až k umělému ostrovu The Pearl. Nevynecháme ani prohlídku kulturní vesnice Katara se „zlatou“ mešitou či Velkou mešitu, která je chloubou celého města. Krátce zastavíme u architektonicky zajímavého Národního muzea a společně navštívíme islámské centrum Al Fanar Islamic Mosque. Prohlídku zakončíme na tržnici Souq Waqif s řadou restaurací a obchodů s tradičními výrobky, kořením i suvenýry. Přejezd do okolí hlavního města a návštěva Muzea šejka Faisala, závodního okruhu velbloudů a šejkových stájí. Dále prohlídka nově otevřeného Národního muzea a aquaria. Večeře. Pozdě večer transfer přejezd na letiště.

  

 

15. den: ve 2.20 hod. v noci odlet z Dauhá do Prahy. Přílet do Prahy v 7.40 hod. ráno. 

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Doha - Dillí - Doha - Praha s Qatar Airways, letenku Varanásí - Dillí

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- transfery dle programu, 1x noční lehátkový vlak Agra - Varanásí, vlak do Amritsaru a zpět se snídaní a večeří

- 11x ubytování v hotelech 4**** (2-lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 11x snídani, 11x večeři

- safari v NP Ranthambore

- projížďku po Ganze ve Váránásí

- služby českého průvodce a místní průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění: 88,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do Indie = 1.800,- Kč (vyřizuje CK)

- doporučená částka na vstupné, spropitné a představení světlo a zvuk v Dillí = cca 120,- €

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -900,- Kč

- vízum do Indie = (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.320,- Kč

- 1-lůžk.pokoj = 4.200,- Kč

 

Předběžné časy letů:

QR 292 20SEP PRG-DOH 17.10-23.35
QR 570 21SEP DOH-DEL 02.25-08.40
QR 571 02OCT DEL-DOH 10.00-11.55
QR 289 04OCT DOH-PRG 02.20-07.40 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

20. 09. – 04. 10. 2020 15 dní Polopenze Letecká od 52 990 Kč Objednat