Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

INDIE – "Zlatý trojúhelník" – Váránasí

INDIE – "Zlatý trojúhelník" – Váránasí ****

Termín: ne 17. září 2023 – st 27. září 2023 (11 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 49 990 Kč

INDIE – „Zlatý trojúhelník“

 

Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí - Ágra - Tádž Mahál - Váránasí - Sarnáth - Dillí

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Ne 17.09. - St 27.09.2023         49.990,- Kč   (místo pro ženu na doobsazení / 2 lůž.pokoj)

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) INDIE

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: V cca 14.30 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Indie.

 

2.den: Časně ráno přílet do DILLÍ. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování. Procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Nocleh.

 

3.den: Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Návštěva skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Návrat na ubytování.

 

4.den: Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

 

5.den: Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

 

6.den: Odjezd do cca 280 km vzdáleného DILLÍ. Večer odlet z Dillí do posvátného VÁRÁNASÍ, o kterém Mark Twain prohlásil, že je starší než historie, starší než tradice, starší dokonce než legendy a ještě dvakrát tak staré jako to všechno dohromady. Nocleh.

 

7.den: Návštěva VÁRÁNASÍ - svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty Za svítání projížďka lodí okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Procházka starým městem. Krátký přejezd do SARNÁTHU - prohlídka buddhistických chrámů a stúp. Večer zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - "uzavírání Gangy". Návrat na ubytování.

 

8.den: Volné dopoledne, případně program s průvodkyní. Odpoledne přelet do indické metropole DILLÍ. Nocleh.

 

9.den: Návštěva Starého a Brity přebudovaného Nového Dillí: India Gate - brána postavená k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka - další jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"... Návrat na ubytování.

 

10.den: Dokončení prohlídky Dillí: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu určený k rozjímání všech věřících bez rozdílu náboženství; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země... Možnost odpočinku na hotelových pokojích až do odjezdu.

 

11.den: V nočních hodinách transfer na letiště. Přílet přes Istanbul do Prahy v cca 13.30 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- mezinárodní letenku Praha - Dillí - Praha

- vnitrostátní letenku Dillí - Váránasí - Dillí

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem po Indii

- 9x hotel**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 9x polopenze

- služby místního a českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- doporučená částka na vstupné a spropitné = cca 150,- USD/os.

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva First minute (akce platí do 15.03.2023) = -1.000,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S5 zóna 2 = 114,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

- el. vízum do Indie (vyřizuje CK) = 750,- Kč/os.

- 1 lůžkový pokoj: 10.300,- Kč

 

 

Garant zájezdu:
CK MAMUT TOUR

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

17. 09. – 27. 09. 2023 11 dní Polopenze Letecká od 49 990 Kč Objednat