Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

INDIE – „Zlatý trojúhelník“

INDIE – „Zlatý trojúhelník“ ****

Termín: út 2. dubna 2019 – út 9. dubna 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 29 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

INDIE – „Zlatý trojúhelník“

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Dillí - Ágra (Tádž Mahál) - Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí...

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Út 02.04. - Út 09.04.2019       29.990,- Kč

 

Program zájezdu:

1.den: V odpoledních hodinách odlet z Prahy přes Istanbul do Indie (čekání na přestupu cca 2 hod.).

2.den: Časně ráno přílet do DILLÍ. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování. Prohlídka skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Navečer procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Nocleh.

3.den: Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

4.den: Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

5.den: Odjezd do cca 280 km vzdáleného DILLÍ. Ubytování. Volné odpoledne, případně program s průvodkyní dle zájmu skupiny. Nocleh.

6.den: Návštěva Starého a Brity přebudovaného Nového Dillí: India Gate - brána vystavěná k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka - další jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"... Návrat na ubytování.

7.den: Dokončení prohlídky indické metropole: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu určený k rozjímání všech věřících bez rozdílu náboženství; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země... Možnost odpočinku na hotelových pokojích až do odjezdu. V nočních hodinách transfer na letiště.

8.den: Přílet přes Istanbul do Prahy (čekání na přestupu cca 1,5 hod.).

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Dillí - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autokarem

- 6x ubytování v hotelu **** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 6x polopenzi

- služby místního a českého průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- „spropitné“ a vstupné podle programu - cca 100 USD

- vízum do Indie - 1.500,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění 88,- Kč/den pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)

 

Slevy a příplatky:

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2019) = -800,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 28.2.2019) = -500,- Kč

 

- komplexní pojištění = 704,- Kč

- vízum do Indie = 1.500,- Kč (vyřizuje CK)

- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání

 

Garantem zájezdu: CK MAMUT TOUR


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

02. 04. – 09. 04. 2019 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 29 990 Kč Objednat