Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

INDIE – „Zlatý trojúhelník“

last-minute-trip.png INDIE – „Zlatý trojúhelník“ ****

Termín: čt 2. dubna 2020 – čt 9. dubna 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

last-minute-trip.png od 30 990 Kč

31 990 Kč

INDIE – „Zlatý trojúhelník“

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Dillí - Ágra (Tádž Mahál) - Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí...

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Čt 02.04. - Čt 09.04.2020     31.990,- Kč = zrušeno COVID-19

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy ve 14:40 přes Istanbul do Indie (čekání na přestupu cca 2 hod.).

2. den: Časně ráno přílet do DILLÍ. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování. Prohlídka skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Navečer procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Nocleh.

3. den: Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

4. den: Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

5. den: Odjezd do cca 280 km vzdáleného DILLÍ. Ubytování. Volné odpoledne, případně program s průvodkyní dle zájmu skupiny. Nocleh.

6. den: Návštěva Starého a Brity přebudovaného Nového Dillí: India Gate - brána vystavěná k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka - další jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"... Návrat na ubytování.

7. den: Dokončení prohlídky indické metropole: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu určený k rozjímání všech věřících bez rozdílu náboženství; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země... Možnost odpočinku na hotelových pokojích až do odjezdu. V nočních hodinách transfer na letiště.

8. den: Přílet přes Istanbul do Prahy ve 13:45 (čekání na přestupu cca 2 hod.).

 

POZNÁMKA:

Možnost prodloužení zájezdu o 3 noci a návštěvu VÁRÁNASÍ, svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty. Program:

8. DEN: Odlet z Dillí do VÁRÁNASÍ. Transfer do hotelu. Procházka po ghátech u řeky Gangy. Chrám Bharát Mátá. Večer možnost zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - "uzavírání Gangy". Nocleh.

9. DEN: Za svítání projížďka lodí okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Prohlídka ghátů, kde již po stovky let nepřetržitě probíhá tradiční zpopelňování. Krátký přejezd do SARNÁTHU - prohlídka buddhistických chrámů a stúp. Odpoledne návrat Váránasí. Návštěva bazaru a výrobny hedvábí. Nocleh.

10. DEN: Volné dopoledne. Odlet do Dillí. Ubytování (odpočinek na pokojích). V noci transfer na letiště v Dillí.

11. DEN: Přílet přes Istanbul do Prahy.

Cena zahrnuje: 3 noci s polopenzí v hotelu****, českého a místního průvodce, letenku Dillí-Váránasí-Dillí včetně odbaveného zavazadla, transfery, výlet lodí po řece Ganga. Nezahrnuje vstupné a spropitné (cca 20 USD)

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Dillí - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 6x hotel**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 6x polopenze

- služby místního a českého průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění = 88,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- vízum do Indie (vyřizuje CK) = 2.100,- Kč

- doporučená částka na vstupné a spropitné = cca 110,- USD

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- SLEVA LAST MINUTE = -1.000,- Kč

- fakultativní výlet Váránasí = 15.000,- Kč

- komplexní pojištění = 704,- Kč/8 dní, 968,- Kč/11 dní

- vízum do Indie (vyřizuje CK) = 2.100,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

02. 04. – 09. 04. 2020 8 dní Polopenze Letecká last-minute-trip.png od 30 990 Kč Objednat