Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ISLAND – Země ohně a ledu – ZRUŠENO !

ISLAND – Země ohně a ledu – ZRUŠENO ! **

Termín: čt 18. června 2020 – pá 26. června 2020 (9 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: bez stravy

od 39 990 Kč

Island - Země ohně a ledu

 

Okruh po největších turistických zajímavostech Islandu. Návštěva hlavního města s jeho nedalekým vyhlášeným termálním koupalištěm - Modrou lagunou, budete mít možnost stát mezi 2 kontinentálními deskami na sněmovní pláni Thingvellir, navštívíme bezpočet vodopádů, vyhlášené islandské skleníky, národní park Skaftafell s ledovcovou lagunou Jökulsálrón pod největším ledovcem v Evropě, NP Jökulságljúfur s nejmohutnějším vodopádem Evropy - Dettifossem, jezero Mývatn s pseudokrátery a geotermální elektrárnou, muzea a skanzeny. Zažijete výlet na velryby a papuchalky, černé pláže a v neposlední řadě budeme mít možnost si islandskou krajinu otestovat i lehčí turistickou formou.

 

Termín a cena zájezdu:  ZRUŠENO !

1/ Čt 18.06. - Pá 26.06.2020    39.990,- Kč  zrušeno COVID-19

                                                

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy (ve 21.55h) do Keflavíku. Transfer na hotel do Reykjavíku. Příjezd do hotelu v nočních hodinách.

2. den: Návštěva Perlanu - vyhlídkové platformy postavené na zásobnících horké vody pro Reykjavík. Návštěva kostela Hallgrímskirkja, okolí Vily Höfdi, kde se za studené války setkali Gorbačov s Reganem. Následně návštěva centra města - okolí budovy Parlamentu a hlavní třída. Přejezd na UNESCEM chráněnou sněmovní pláň Thingvellir, návštěva místa, kde se potkávají 2 kontinentální desky a kde se konala islandská parlamentní zasedání. Po návratu do Reykjavíku je možná návštěva místního veřejného koupaliště nebo volný program. Nocleh v Reykjavíku.

  

3. den: Návštěva islandského opatství Skálholt, gejzírů Strokkur a Geysir, mohutného dvojstupňového vodopádu Gullfoss, vyhlášených islandských skleníků Fridheimar v Reykholtu a následovat bude městečko Hveragerdi. Nocleh v Reykjavíku.

 

  

4.den: Návštěva jedněch z nejznámějších a nejkrásnějších vodopádů na ostrově. Prvním vodopádem bude Seljalandsfoss pod sopkou Eyafjallajökull, následovat ho bude Skógafoss, poté se podíváme na černou pláž Reynisfjara s čedičovými útvary, kde, pokud nám bude přát štěstí a počasí, spatříme papuchalky. Dalším bodem programu bude národní park Skaftafell pod největším evropským ledovcem Vatnajokullem a nejvyšší horou Islandu Hvanadalshnjúkurem (2.110m), kde podnikneme menší procházku k vodopádu Svartifoss. Cestou po jižním pobřeží se zastavíme u atraktivního ledovcového jezera Jökulsálrón, které je považováno za jeden z přírodních klenotů Islandu, natáčel se tu i jeden z dílů Jamese Bonda. Jezero je zároveň nejhlubším jezerem ostrova. Nocleh v Hofnu.

  

5. den: Přejezd na sever ostrova: Z jižního pobřeží ostrova přejedeme na sever. Budeme projíždět krajinou jihovýchodního Islandu se  zastávkou v přístavním městečku DJÚPIVOGUR a v hlavním městě východního Islandu - EGILSSTADIRu. Navštívíme další z přírodních klenotů Islandu - vodopád GODAFOSS. Před příjezdem do druhého největšího města ostrova, AKUREYRI zavítáme na islandskou farmu Kaffi Ku. Nocovat budeme v Akureyri.

  

6. den: Přejezd do pobřežního městečka HÚSAVÍKU, kde podnikneme PLAVBU ZA VELRYBAMI. Po dopoledním plavení navštívíme NP JÖKULSÁGLJÚFUR. Projdeme se v místě zvaném HLJÓDAKLETTAR, kde se nachází menší okruh mezi čedičovými útvary a přiblížíme se k řece Jökulsá s říčními útvary Karl og Kerling. Spatříme i barevně fotogenický červený útvar RAUDHOLAR. Následně navštívíme vodopád s největším průtokem v Evropě, DETTIFOSS. Po obdivování jeho šedivých vod půjdeme kratší procházkou po směru toku řeky k dalšímu vodopádu na řece, k HAFRAGILSFOSSU. Následovat bude návrat do Akureyri.

  

7. den: Tento den se podíváme do geotermálně aktivní oblasti ostrova, do oblasti jezera Mývatn. Naší první zastávkou budou pseudokrátery u vesničky Skútustadhir. Druhým zastavením bude území „temných hradů“, v islandštině Dimmuborgir, které je protkáno neobvykle tvarovanými lávovými formacemi. Na pozadí Dimmuborgiru budeme fotit kráter Hverfell. Shlédneme centrum oblasti, vesničku Reykjahlíd, zavítáme do míst, kde bublají bahna a vzduchem čpí síra, na planinu Námafjall. V podobném hávu se ponese návštěva dalšího místa, Leihrjúkuru, který je obklopen horkovody a parními výměníky, které nás dovedou ke geotermální elektrárně Krafla. Navštívíme místní kostelík a zájemci si v podvečer budou moci prohlédnout celou oblast ze vzduchu při vyhlídkovém letu z místního letiště. Případná návštěva Mývatn Spa.

  

8. den: Krátkou prohlídka města Akureyri. Cestou do Reykjavíku se zastavíme ve vyhlášeném skanzenu Glaumbær, kde budeme obdivovat drnové domy s travnatou střechou a tvrdý život místního obyvatelstva v dobách minulých. Dále zavítáme do islandské historie a navštívíme muzeum ság v Borgarnes. Naši pouť po ostrově ohně a ledu zakončíme v Modré laguně, kde zanecháme prach z naší cesty v blahodárných a balneoterapeutických vodách, které do laguny proudí z turbín elektrárny Svartsengi. Transfer na letiště do Keflavíku a krátce po půlnoci následujícího dne odlet zpět do Prahy.

  

9. den: Přílet do Prahy v 06:25.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Reykjavik - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu místním autobusem podle programu

- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích se společnou koupelnou

- služby průvodce

- zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- stravování

- komplexní pojištění: 55,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné: cca 90,- € + 87,- € výlet lodí na pozorování velryb + 178,- € vyhlídkový let + 50,- € vstup do Blue Lagoon

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -700,- Kč

- komplexní pojištění = 495,- Kč

 

Předpokládané časy letů:

OK 460 Praha - Reykjavik 21.55 - 23.50h

OK 461 Reykjavik - Praha 00.40 - 6.25h

 

STRAVOVÁNÍ V RÁMCI ZÁJEZDU:

Není zahrnuto v ceně zájezdu. Nakupovat potraviny budeme zejména v síti supermarketů Bónus, Samkaup nebo Nettó. Občas navštívíme pekárnu nebo jiné menší obchody, ale opět se to týká hlavně větších sídel. Naopak v menších osadách a na venkově je častým jevem, že základní potraviny můžete pořídit pouze v rámci nebo v blízkosti benzínové pumpy, kde najdete i státní obchod s alkoholem Vínbuðin, rychlé občerstvení apod.

Základní nabídku restaurací u benzínových pump, tzv. veitingar, tvoří káva, párek v rohlíku, různé hamburgery, hranolky a smetanová točená zmrzlina na všechny způsoby. Vzhledem k finanční krizi, kdy na konci léta 2008 islandská měna klesla na polovinu své předchozí hodnoty, jsou ceny základních potravin na horní úrovni cen západní Evropy či Skandinávie.

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

18. 06. – 26. 06. 2020 9 dní Bez stravy Letecká od 39 990 Kč Objednat