Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

ITÁLIE – Apulie – ZRUŠENO

ITÁLIE – Apulie – ZRUŠENO ***

Termín: ne 20. září 2020 – ne 27. září 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: polopenze

od 21 500 Kč

ITÁLIE - Apulie

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Matera - Gallipoli - Santa Maria di Leuca - Otranto - Ostuni - Alberobello - Locorotondo - Brindisi - Bari - Castel del Monte

 

TERMÍNY A CENY ZÁJEZDŮ:

1/  Ne  03.05.  -  Ne  10.05.2020       20.990,- Kč     vyprodáno - zrušeno COVID19

2/  Ne  20.09.  -  Ne  27.09.2020       21.500,- Kč     - zrušeno COVID19

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet přímou linkou z Prahy do Bari v cca 10 hod. Transfer do letoviska TORRE DELL´ORSO (květnový termín) / MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA (zářijový termín). Ubytování v hotelu cca 100m od pláže (květen - www.hotelbelvederesalento.com) / cca 600m od pláže (září - www.hotelplaia.it). Odpočinek u moře. Nocleh.

2.den: Návštěva úchvatného města MATERA (UNESCO), jehož stará část je jedním z nejdéle trvale osídlených míst na světě. Najdete zde původní kamenné domečky a stovky pozoruhodných skalních obydlí vytesaných do strmých stěn hluboké rokle. Není divu, že toto místo se stalo kulisou mnoha historických velkofilmů. Návrat na ubytování.

3.den: Prohlídka GALLIPOLI, starobylého města přezdívaného "Perla Jónského moře", jehož historické jádro s křivolakými uličkami se rozprostírá na opevněném ostrově, který je s pevninou spojen kamenným mostem. Možnost krátké relaxace na místní písečné pláži s křišťálově čistou vodou. Přejezd na mys SANTA MARIA DI LEUCA, ležící na nejjižnějším cípu Apulie, na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Výlet lodí podél skalnatého pobřeží s několika působivými jeskyněmi a přehlídkou prázdninových vil. Návrat na ubytování.

4.den: Návštěva města LECCE, honosící se přezdívkou "Barokní Florencie" s řadou kupeckých domů, paláců, ale i církevních staveb zbudovaných z místního vápence (pozůstatky římského amfiteátru, Piazza del Duomo, bazilika Santa Croce s bohatou dekorativní výzdobou…). Prohlídka malebného městečka OTRANTO, jehož středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami a románskou katedrálou vyzdobenou jedinečnou mozaikovou podlahou obepínají mohutné hradby. Zastávka u fotogenického BAUXITOVÉHO JEZÍRKA, na jehož hladině se zrcadlí okolní hnědočervené jílové svahy. Návrat na ubytování.

5.den: Zastávka v okouzlujícím "bílém městě" OSTUNI, situovaném na kopci s nádherným výhledem. V historickém centru naleznete spleť uliček, romantická zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu i Biskupský palác. Zajímavostí místního muzea je pak kostra těhotné ženy a jejího nenarozeného dítěte stará 28 000 let. Návštěva města ALBEROBELLO (UNESCO) známého díky své unikátní architektuře zvané "trulli". Jedná se o bílé domky s kruhovým půdorysem a kamennou střechou, kterých je zde více než tisíc. Procházka městečkem LOCOROTONDO plným sněhobílých domů, kostelů a krásných zátiší, kde jako by se čas zastavil. Návrat na ubytování.

6.den: Dopoledne prohlídka BRINDISI, které je již od starověku významným přístavem pro obchod s východním středomořím a kde lze spatřit kostel San Giovani al Sepolcro z 11. stol. založený templáři podle vzoru skalního domu v Jeruzalémě a také pontifikální baziliku Cattedrale di Brindisi. Odpoledne odpočinek u moře v místě ubytování. Nocleh.

7.den: Návštěva přístavního BARI, metropole Apulie se zachovalým starým městem tvořeným labyrintem rušných ulic a náměstí dýchajících neobyčejnou atmosférou (monumentální románská bazilika San Nicola vystavěná pro uložení ostatků sv. Mikuláše, katedrála di San Sabino z konce 12. stol., normanská pevnost Castello Svevo….). Prohlídka hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO), jedné z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v letech 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské a je všudypřítomně provázena číslem osm - je vybudována z osmi zdí, má osm věží, osm oken a také osm pokojů. U zářijového termínu návrat na ubytování. U květnového zájezdu bude na poslední noc zajištěno ubytování v hotelu*** cca 50km od Bari (z důvodu kratšího transferu na letiště následující den).

8.den: Brzy ráno transfer na letiště v Bari. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 9 hod.

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Bari - Praha včetně odbaveného zavazadla

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 25.000,- Kč)

- doporučená částka na vstupné a výlet lodí (cca 70,- €)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -800,- Kč

- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.700,- Kč

 

Ubytování:

1/ květnový termín:

- TORRE DELL´ORSO - hotel cca 100m od pláže (www.hotelbelvederesalento.com)

- poslední noc zajištěno ubytování v hotelu*** cca 50km od Bari (z důvodu kratšího transferu na letiště následující den).

 

2/ zářijový termín:

- MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA - hotel cca 600m od pláže (www.hotelplaia.it)

 

Poznámka: velikost skupiny cca 45 osob.

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

03. 05. – 10. 05. 2020 8 dní Polopenze Letecká od 20 990 Kč Objednat
20. 09. – 27. 09. 2020 8 dní Polopenze Letecká od 21 500 Kč Objednat