Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ITÁLIE – Toskánsko – Umbrie – Lazio

ITÁLIE – Toskánsko – Umbrie – Lazio ***

Termín: ne 10. září 2023 – ne 17. září 2023 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 28 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

ITÁLIE - Toskánsko - Umbrie - Lazio

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Viterbo - Pitigliano - Bolseno - Sant' Antimo - Montepulciano - Tuscania - Tarquinia - Sovana - Saturnia - Orvieto - Spoleto

 

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Ne 10.09.  -  Ne 17.09. 2023      28.990,- Kč    =  zrušeno

 

Aktuální podmínky cestování do země:  Itálie

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet přímou linkou z Prahy do Říma v cca 13 hod.; po příletu transfer do hotelu. Ubytování v městečku MONTEFIASCONE rozkládajícím se na okraji vyhaslé sopky, cca 600 m nad mořem. Procházka centrem nacházejícím se kousek od hotelu. Nocleh.


2.den: Návštěva úchvatného městečka PITIGLIANO zbudovaného na skále ze sopečného tufu. Díky početné židovské komunitě bylo v minulosti přezdívané "Malý Jeruzalém." Členité centrum tvoří tři souběžné ulice spojené asi šedesáti klikatými uličkami. Urbanistický celek připomíná kouzelný a záhadný labyrint, kterému chybějí jen jeho dávní židovští obyvatelé. Přejezd k populárnímu vulkanickému jezeru BOLSENO (největší v Evropě), které svým návštěvníkům nabízí příjemné osvěžení. Relaxace na břehu a koupání v průzračné vodě dosahující hloubky až 150 m. Zastávka ve stejnojmenném městečku, které se stalo dějištěm tzv. Bolsenského zázraku. Návrat na ubytování.


3.den: Návštěva benediktského kláštera SANT´ANTIMO, krásné románské stavby zasazené do atraktivní, zvlněné krajiny olivových hájů a políček jižního Toskánska. V romantickém MONTEPULCIANU obklopeném vinohrady degustace červeného vína Nobile označovaného pro svoji jedinečnou kvalitu za "víno králů". Prohlídka malebného městečka PIENZA (UNESCO), o jehož architektonický rozkvět se zasloužil nejslavnější rodák - pozdější papež Pius II. Návrat na ubytování.


4.den: Prohlídka poklidné etruského osady TUSCANIA se dvěma vzácnými kostely Santa Maria Maggiora a San Pietro. Pokračování v objevování stop Etrusků. Návštěva města TARQUINIA s nekropolí (UNESCO) čítající více než 6 000 hrobek (zpřístupněno cca 20) pocházejících z období 8-2 stol. př.n.l. z nichž část je vyzdobena unikátními freskami s převážně náboženskými a mystickými motivy. Další ukázky a repliky sarkofágů jsou pak k vidění v místním archeologickém muzeu. Koupání a odpočinek na nedalekých písečných plážích omývaných Tyrhénským mořem. Návrat na ubytování.


5.den: Návštěva ospalé vesničky SOVANA, která má pouhých 130 obyvatel a tvoří ji jediná ulička spojující náměstíčko s kostelem Santa Maria na straně jedné a románskou katedrálu na straně druhé. Hlavní atrakcí je však blízké etruské pohřebiště, patřící mezi nejvýznamnější v celém Toskánsku. Poblíž lázeňského střediska SATURNIA relaxace v horké říčce tvořící okouzlující kaskády a soustavu přírodních bazénků s léčivou sirnou vodou. Procházka fotogenickým městečkem SORANO nabízejícím pestrou paletu zajímavých pamětihodností (hradby, brány Porta dei Merli a Porta di Sopra, pevnost Leopoldina s překrásným výhledem …). Návrat na ubytování.


6.den: Výlet k tzv. MRAMOROVÉMU VODOPÁDU na řece Velino. Jedná se o uměle vytvořenou kaskádu skládající se ze tří stupňů, z nichž nejvyšší měří 83 m. Prohlídka města SPOLETO, které díky půvabu historických památek a nádherné okolní přírodě patří mezi nejkrásnější ve střední Itálii (pevnost Rocca Albornoziana z 14. stol. s románskou bazilikou; most Ponte delle Torri s deseti oblouky; Dóm Santa Maria Assunta s úchvatnými okenními růžicemi…). Návrat na ubytování. Degustace místního bílého vína Est! Est !! Est!!!, k jehož originálnímu pojmenování se váže úsměvná historka. Nocleh.


7.den: Prohlídka starobylého města ORVIETO se skvostným Dómem řadícím se mezi opravdové klenoty italské gotiky. Vyhlášená jsou však i zdejší vína, stejně jako neobyčejná studna sv. Patrika opatřená spirálovým schodištěm. Ochutnávka pravé buvolí mozarelly. Návrat na ubytování.


8.den: Prohlídka VITERBA - jednoho z nejzachovalejších středověkých měst v Itálii obehnaného dodnes neporušenými hradbami. Ve 13. stol. se stalo dočasným sídlem papeže a konala se zde rekordně dlouhá konkláve trvající neuvěřitelných 1 005 dní, během níž hned tři kardinálové zemřeli. Srdcem města je kromě Papežského paláce a přilehlé katedrály svatého Vavřince i "čtvrť poutníků" San Pellegrino dochovaná v téměř netknuté podobě. Tvoří ji kamenné domy s podloubím nalepené jeden vedle druhého, což vytváří neopakovatelnou atmosféru.
Transfer na letiště v Římě. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 17.30 hod.

 CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:
- letenku Praha - Řím - Praha včetně odbaveného zavazadla
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 7x ubytování v hotelu*** (2-lůž. klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x polopenze vč. skleničky vína a vody
- český průvodce
- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění
- doporučená částka na vstupné = cca 80 €/os.

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva First minute (akce platí do 15.03.2023) = -900,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)
- 1-lůžkový pokoj = 5.000,- Kč

 

Garantem zájezdu je CK MAMUT TOUR.

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

14. 06. – 21. 06. 2023 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 28 990 Kč Objednat
10. 09. – 17. 09. 2023 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 28 990 Kč Objednat