Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna – ZRUŠENO

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna – ZRUŠENO ***

Termín: út 29. září 2020 – út 6. října 2020 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 22 990 Kč

ITÁLIE - Sicílie, Lipary, Etna

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano A Lipary.

 

Termín a cena zájezdu:

1/ Út 29.09.  -  Út 06.10.2020      22.990,- Kč   

 

Program zájezdu:

1. den: Odlet z Prahy v cca 06:40 hod. do Trapani na západě Sicílie. Krátký přejezd do Segesty. Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Přejezd do hotelu poblíž Agrigenta. Ubytování v hotelu*** s polopenzí.

2. den: Agrigento - prohlídka areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Piazza Armerina - návštěva Villa Romana del Casale - v této Vile z přelomu 4. století můžete spatřit 3500 m2 mozaik, díky nimž si vytvoříte představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují všední život římské horní vrstvy, dále mytologická témata a lovecké výjevy. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu*** s polopenzí (2 noci).

   

  

3. den:  Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Návrat na ubytování. Koupání a odpočinek u Ionského moře. Návrat na ubytování.

   

4. den: Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea na Etnu, nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Odpoledne prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v hotelu*** s polopenzí (3 noci).

  

5. den: Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, odpočinek v místě pobytu.

  

  

6. den: Návštěva Tindaris - starověkého městečka, ve kterém se zachovaly trosky řeckého divadla ze 3.-2. stol. př. Kr., městské hradby a novověký chrám „černé“ Madony del Tindaro. Od chrámu je nádherný výhled na pobřeží Tyrhénského moře. Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Návrat na ubytování.

  

7. den: Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Trapani. Ubytování v hotelu*** s polopenzí.

  

8. den:  Ráno krátký přejezd do Trapani na letiště, přílet do Prahy v cca 11:40 hod.

 

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Trapani  - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- dopravu místním klimatizovaným busem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy (cca 100,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 50,- €/os.)

- komplexní pojištění 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

Slevy a příplatky:           

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -800,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 3.900,- Kč

 

Fakultativně:

Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším autobusem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři. Odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš autobus, který Vás odveze zpět na ubytování.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

29. 09. – 06. 10. 2020 8 dní Polopenze Letecká od 22 990 Kč Objednat