Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna ***

Termín: st 11. září 2019 – st 18. září 2019 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 22 490 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

ITÁLIE - Sicílie, Lipary, Etna

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano a Lipary. Ubytování je zajištěno v klasických 3*** hotelech s polopenzí.

 

Termín a cena zájezdu:

1/ St 11.09.  -  St 18.09.2019      22.490,- Kč

 

Program zájezdu:

1. den: Přelet z Prahy do Catanie. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v 3*** hotelu s polopenzí (2 noci).

2. den: Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, opalování, odpočinek v místě pobytu. 

      

          

3. den:  Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Palerma. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

     

4. den: Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Průjezd kolem salin, kde se těží sůl. Přejezd do hotelu poblíž Agrigenta. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

      

5. den: Agrigento - prohlídka světoznámého areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Piazza Armerina - návštěva Villa Romana del Casale - V této Vile z přelomu 4. století můžete spatřit 3500 m2 mozaik, díky nimž si vytvoříte představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují všední život římské horní vrstvy, dále mytologická témata a lovecké výjevy. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu 3*** s polopenzí (3 noci).

        

      

6. den: Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Odpoledne prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou

             

7. den: Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Návrat na ubytování. Koupání a odpočinek u Ionského moře.

          

8. den:  Krátký přejezd do Catanie na letiště, přelet do Prahy.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Catania - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- dopravu místním klimatizovaným busem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy (cca 90,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 50,- €/os.)

- komplexní pojištění 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)

 

Slevy a příplatky:           

- sleva FIRST MINUTE při platbě zálohy 2.000,- Kč/os. (akce platí do 28.2.2019) = -800,- Kč

- komplexní pojištění = 272,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj = 3.900,- Kč

 

Fakultativně:

Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším busem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři - také s teplou vodou. Večer odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš bus, který Vás odveze zpět na ubytování.

 

Předpokládané časy letů:

PRG-CTA 12.40 - 14.55 hod.

CTA-PRG 15.40 - 18.05 hod.


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

11. 09. – 18. 09. 2019 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 22 490 Kč Objednat