Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna

ITÁLIE – Sicílie, Lipary, Etna ***

Termín: ne 17. září 2023 – ne 24. září 2023 (8 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně, letiště Václava Havla

Stravování: polopenze

od 26 890 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

ITÁLIE - Sicílie, Lipary, Etna

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano a Lipary. Ubytování je zajištěno v klasických 3*** hotelech s polopenzí.


 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

Ne 17.09.  - Ne 24.09.2023      26.890,- Kč/os. 


 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Itálie


 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy v cca 12:40 do Catanie. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v 3*** hotelu s polopenzí (2 noci).
 

2. den: Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, opalování, odpočinek v místě pobytu

 

  


3. den:  Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Palerma. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

   

 


4. den: Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Průjezd kolem salin, kde se těží sůl. Přejezd do hotelu poblíž Agrigenta. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí.

  


5. den: Agrigento - prohlídka světoznámého areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Piazza Armerina - návštěva Villa Romana del Casale - V této Vile z přelomu 4. století můžete spatřit 3500 m2 mozaik, díky nimž si vytvoříte představu o tom, v jaké nádheře žili zámožní Římané. Mozaiky znázorňují všední život římské horní vrstvy, dále mytologická témata a lovecké výjevy. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu 3*** s polopenzí (3 noci).

  


6. den: Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Odpoledne prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou.

 

  


7. den: Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Návrat na ubytování. Koupání a odpočinek u Ionského moře.

  


8. den:  Krátký přejezd do Catanie, prohlídka města, přejezd na letiště, přílet do Prahy v cca 18:05 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Catania - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)

- 7x polopenzi

- dopravu místním klimatizovaným busem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- vstupy (cca 110,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 60,- €/os.)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:         

- sleva FIRST MINUTE (do 15.03.2023) = -500,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S = 42,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k ceně zájezdu) =  6.400,- Kč

   

 FAKULTATIVNÍ VÝLET:

Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším autobusem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři. Odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš autobus, který Vás odveze zpět na ubytování.

 

 

PŘEDPOKLÁDANÉ UBYTOVÁNÍ:

- hotel Park Philip / 2 noci

- hotel Delfino Beach / 1 noc

- hotel Tre Torri / 1 noci

- hotel  Atlantis / 3 noci

 

 

Garantem zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

17. 09. – 24. 09. 2023 8 dní Polopenze Letecká vyprodáno od 26 890 Kč Objednat