Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

ITÁLIE – Jižní Toskánsko a etruský kraj Lazio – ZRUŠENO

ITÁLIE – Jižní Toskánsko a etruský kraj Lazio – ZRUŠENO **

Termín: po 17. srpna 2020 – ne 23. srpna 2020 (7 dní)

Doprava: transport/bus.png autobus – z Praha

Stravování: snídaně

od 10 690 Kč

JIŽNÍ TOSKÁNSKO A ETRUSKÝ KRAJ LAZIO

 

Autobusový poznávací zájezd za krásami italského vnitrozemí, památkami, kulturou a vínem.

Civita di Bagnoregio, okoulující městečko na ostrém skalním hřebeni - středověké Viterbo s papežským palácem - Caprarola, renesanční Palazzo Farnese a zahrady - Tarquinia, etruské hrobky s malbami, koupání v moři - termální jezírka Saturnia, koupání, etruské cesty ve skalách u městeček Pitigliano a Sovana, etruské hrobky, toskánská krajina ve Val d´Orcia, zaposaná na seznam UNESCO - Montepulciano, ochutnávka ušlechtilých vín - města na seznamu UNESCO Pienza a Siena.

 

Termín a cena zájezdu:

1/  Po  17.08.2020  -  Ne  23.08.2020      10.690,- Kč/os.     Zrušeno - COVID - 19

 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v 19 h z Prahy, noční přejezd do Itálie.

2. den: CIVITA DI BAGNOREGIO - středověké kamenné městečko na skalním ostrohu spojené s okolním světem mostem, zajímavé výhledy do kraje s erosními sesuvy, individuálně možnosti ochutnávek místních specialit a vín - nebo prohlídky místních sklepů hloubených Etrusky, dále nejvýznamnější město severního Lazia - VITERBO, bývalé sídlo papeže, středověké městečko s hradbami, Papežský palác ze 13. století - zde se poprvé sešlo konkláve, vliv francouzské gotiky, šlechtické paláce, malebná středověká čtvrť San Pellegrino s kašnami, bohatě zdobené paláce, zajímavé fontány a zahrady, večer ochutnávka vína a jiných specialit.

3. den: CAPRAROLA v blízkosti malebného sopečného jezera Lago de Vico, pozdně renesanční pětiboká vila Palazzo Farnese se vzácnou freskovou výzdobou a krásnými zahradami s vodotrysky, TARQUINIA - návštěva etruské nekropole, hrobky s unikátní nádhernou výzdobou (UNESCO), koupání v moři, TUSCANIA - středověké městečko s hradbami, bývalé biskupské sídlo se dvěma pozoruhodnými románskými kostely (San Pietro z 11. století a Santa Maria Maggiore, první zmínka již v 9. století) v lombardském stylu na místě etruské akropole – exteriéry a reliéfy.

4. den: BOLSENA - město u největšího sopečného jezera v Evropě, středověké ulice, hrad, katedrála svaté Kristýny a pohledy na jezero, přejezd k přírodnímu divu jižního Toskánska: Saturnia - přírodní termální lázně, koupání v kaskádách se sirnou vodou v travertinové skále, které připomínají zmenšeninu tureckého Pamukkale, cesta za hlubokými chodbovými cestami (vie cave) vytesanými Etrusky ve skalách. Městečko PITIGLIANO - rozkládající se na skalním ostrohu v romantické krajině, středověké uličky s domy ze sopečného tufu, bývalá židovská čtvrť s muzeem a obchůdky s košer vínem a tradičním pečivem, akvadukt, renesanční palác Orsiniů, podvečerní atmosféra uliček, pohledy do kaňonu, ochutnávka místních vín a specialit.

5. den: Půvabná vesnice SOVANA, kdysi významné centrum hrabství s biskupstvím, zřícenina hradu Aldobrandeschi, paláce, dóm s prvky lombardského, románského a gotického slohu, kostel Santa Maria (12.-13. století) se vzácným ciboriem ze 7. století, v blízkém okolí archeologický areál s monumentálními etruskými skalními hrobkami (Tomba Ildebrando a Tomba Pisa) a fascinujícími cestami hloubenými ve skalách, lehká turistika. SORANO - středověké městečko jako z pohádky, hrad rodů Aldobrandeschi a Orsini, i zde se v okolí nacházejí cesty ve skalách, přejezd do oblasti Val d´Orcia (UNESCO). Románské opatství Sant´Antimo zasazené do kouzelné scenérie, založené v 9. století, krátká zastávka v renesanční PIENZE - město na seznamu UNESCO, vybudované papežem Piem II., Piazza Pio II., dóm, jedinečná architektura, výstavný Palazzo Piccolomini, ubytování v Chianciano Terme a možnost večeře.

6. den: Město vína - MONTEPULCIANO, historické centrum, renesanční studna, Palazzo Comunale, ochutnávka ušlechtilého vína (Montepulciano Nobile - jedno z nejlepších italských vín) a gastronomických specialit kraje a možnost nákupu, středověká SIENA (UNESCO) - fakult. prohlídka památek s místním průvodcem, proslulé náměstí Campo, na které se pořádá jezdecká slavnost Palio, kostel San Domenico, klášter svaté Kateřiny Sienské, románsko-gotický dóm z 12.-13. století s bíločervenou mramorovou fasádou a mozaikovou podlahou, bohatě zdobená křestní kaple, paláce, kostely, muzea, jedinečná architektura, romantika v úzkých uličkách. Fakultativně lze objednat italskou večeři na rozloučenou, večer odjezd.

7. den: Návrat do Prahy dopoledne.

 

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí, místu ubytování.

 

Cena zahrnuje:

- dopravu klimatizovaným autobusem

- 4x hotel - 2lůžkový pokoj s příslušenstvím (2x Montefiascone, 1x Pitigliano, 1x Chianciano Terme)

- 4x jednoduchá italská snídaně

- průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- komplexní pojištění 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)

- pobytové taxy (cca 1-2 € os./noc)

- fakultativní služby a vstupné cca 75 EUR/os.

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -300,- Kč

- 2x večeře (servírovaná, několik chodů, bez nápojů) = 990,- Kč

- komplexní pojištění = 182,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 2.600,- Kč

 

Orientační ceny vstupného z roku 2019:

CAPRAROLA: vila Farnese 5 € (bez provázení)
TARQUINIA: etruská nekropole 6 €, archeologické muzeum 6 €, kombinovaná vstupenka 8 €
BOLSENA: hrad 3,50 €, katakomby 4 €
PITIGLIANO: synagoga 2,50 €, ghetto od 4 €, archeoskanzen 2 €
SOVANA: archeolog. areál s etruskými hrobkami 5 €
SIENA: dóm + knihovna Piccolominiů 7 €, baptistérium 4 €, krypta 6 €, společné vstupné na dóm, muzeum, kryptu, křtitelnicí 12 €

 

Kapesné doporučujeme min 110 €, z toho na vstupné 75 €.

 

Garantem zájezdu: CK GEOPS

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

17. 08. – 23. 08. 2020 7 dní Snídaně Autobus od 10 690 Kč Objednat