Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

JAPONSKO – rozšířený program = ZRUŠENO

JAPONSKO – rozšířený program = ZRUŠENO ***

Termín: ne 26. září 2021 – po 11. října 2021 (16 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Letiště V. Havla - Praha Ruzyně

Stravování: snídaně

od 96 000 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

JAPONSKO - rozšířený program

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tokio - Nikkó - Kamakura - Fudži - Japonské Alpy - Macumoto - Kjóto - Nara - Jamanobe - Ósaka - Himedži

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ Ne 26.09. - Po 11.10.2021        96.000,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 15.55 hod. Přílet do Dubaje v 23.50 hod. (doba letu cca 6 hod.)

2.den: Odlet z Dubaje v 2.40 hod. V 17.25 hod. přílet do TOKIA (doba letu cca 10 hod.) Transfer vlakem na ubytování v centru města. (Noc Tokio).

3.den: Snídaně. První část prohlídky TOKIA - metropole země vycházejícího slunce, která je nejlidnatější městskou aglomeraci na světě a místem s neopakovatelnou atmosférou, kde se supermoderní technologie snoubí se starobylou orientální kulturou: nejstarší čtvrť Asakusa poničená bombardováním za 2. sv. války s nejnavštěvovanějším chrámem hlavního města - Sensódži, který ukrývá vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství; vstupní brána Kaminarimon vyzdobená obřím lampionem; vyhlídková plavba lodí po řece Sumida; stylová císařská zahrada Hamarikjú - zelená oáza a místo odpočinku uprostřed zástavby mrakodrapů; přesun do oblasti tokijské zátoky se siluetou visutého mostu Rainbow Bridge; populární nákupní a zábavní čtvrť Odaiba; finanční distrikt Ginza s butiky nejluxusnějších světových značek; futuristické Tokijské kongresové centrum vystavěné ze skla a oceli ve tvaru lodi. Večeře (1) bude ve znamení kuchyně japonského tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori /v ceně neomezené nápoje/. (Noc Tokio)

4.den: Snídaně. Cesta do NIKKÓ (UNESCO), příjemného horského střediska situovaného uprostřed prastarých cedrových lesů. Návštěva svatyně Tóšógú zasvěcené Iejasuovi Tokugawovi, prvnímu šogunovi tohoto slavného rodu, na jejíž velkolepé výzdobě pracovalo po 2 roky na 15 000 řemeslníků. Prohlídka chrámového komplexu Rinnódži a krásné přilehlé zahrady Šójó-en. Pokračování k šintoistické svatyni Futarasan s fotogenickým, červeně natřeným můstkem Šinkjó. K večeři (2) si dáme křupavou tempura - nejčerstvější ryby, krevety, místních houby a zelenina smažené do zlatova ve speciálním těstíčku a podávané s polévkou miso a speciální omáčkou/v ceně 2 nápoje/. (Noc Tokio)

5.den: Snídaně. Hodinová cesta vlakem do starobylého města KAMAKURA, bývalé metropole země: socha velkého bronzového Buddhy - Daibucu, který se díky vlně tsunami ocitl pod širým nebem (možnost návštěvy útrob 13 m vysoké sochy); chrám Hasedera s pozlacenou, 9 m vysokou sochou bohyně milosrdenství vyřezanou z jednoho kusu dřeva; šintoistická svatyně Hačimandžingú - duchovní centrum oblasti. Večer v případě zájmu možnost dokončení prohlídky TOKIA: obchodní a administrativní centrum Šindžuku s nejrušnějším železničním nádražím na světě a množstvím moderních výškových budov v čele s Tokijskou radnicí, odkud lze z výšky 200 m nad zemí vychutnat nádherné večerní panorama; procházka okrskem Kabukičó - bývalým doupětem proslulé mafie Jakuza - dnes "vykřičenou" čtvrtí zábavních podniků nejrůznějšího druhu. Návrat na ubytování. (Noc Tokio)

6.den: Snídaně. Cesta super expresem do oblasti Pěti jezer FUDŽI. Procházky přírodou kolem jezera Kawaguči-ko, lanovka Kači-kači a výhledy na horu Fudži, relaxace uprostřed přírody. K večeři možné zajistit společné grilování. (noc Kawaguchi-ko) ( 8km + volitelně možný sestup z Kačijama cca 3.5km - jinak lanovkou).

7.den: Snídaně. Lehký trek s výhledy na horu Fudži a jezera Kawaguchiko. Při nepřízni počasí historické místo pro posvátnou očistu poutníků na Fuji, Oshino Hakkai. Přejezd do Matsumoto (noc Matsumoto) (cca 12 km).

8.den: Snídaně. Celodenní výlet do srdce Japonských Alp. Den strávíme procházkou překrásnou přírodou podél horské řeky Azusa, přejdeme mosty Kappa a Mjódžin a odpočineme si v idylické svatyni Hotaka slavné svým křišťálově čistým horským jezírkem. Večeře (3) v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další /v ceně 2 nápoje/. (noc Matsumoto) (cca 12 km)

9.den: Snídaně. Historické město MACUMOTO, jemuž dominuje původně dochovaný hrad, považovaný spolu s hradem Himedži za nejkrásnější v Japonsku. Na rozdíl od sněhobílého Himedži je hrad Macumoto slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad. Procházce historickou čtvrtí obchodníku Nakamači. Odpooledne přejezd vyhlídkovým super expresem Šinano a šinkansenem do Kjóta. (Noc Kjóto).

10.den: Snídaně. Celodenní prohlídka KJÓTA, historické residence císařů, díky jejichž působení se město na dlouhá staletí stalo kulturním a duchovním centrem celého japonského souostroví. Při troše štěstí zde potkáte i opravdovou gejšu v kimonu a tradičních dřevácích geta, s tváří bílou jako sníh a drdůlky zdobenými dlouhými dřevěnými jehlicemi. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, že Kjóto a jeho okolí je opravdovou pokladnicí historických památek, o čemž svědčí fakt, že hned sedmnáct objektů je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka chrámů Kijomizudera (tzv. Kláštera čisté vody) a Nanzendži, stejně jako "Zlatého" a "Stříbrného" pavilónu (působiště zenové sekty Rinzai) obklopeného vysoce ceněnými zahradami. Návrat na ubytování. Večer možnost zhlédnutí folklorního představení ve čtvrti Gion. (noc Kjóto)

11.den: Snídaně. Výlet do nedalekého okouzlujícího města NARA s množstvím volně se pohybujících srn žebrajících od turistů sušenky: chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě ukrývající další z gigantických soch Buddhy. Cestou zpět zastávka v chrámu Fénixe, jež je vyobrazen na 10 jenové minci, a který je spojený s pěstováním speciálního zeleného čaje (možnost ochutnávky a nákupu). Podvečerní procházka svatyní Fušimi Inari s neobyčejnou, 3 km dlouhou řadou bran zasvěcených bohyni Inari (místo natáčení filmu Gejša). Návrat na ubytování. K večeři (4) si dáme úžasnou japonskou variaci na vepřový řízek, Tonkatsu /v ceně 2 nápoje/.. (noc Kjóto)

12.den: Snídaně. Aktivní den na historické stezce JAMANOBE klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů - tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace. Zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara. Odpoledne navštívíme i proslulou narskou památku UNESCO a největší dřevěnou stavbu na světě, chrám Tódaidži. (noc Kjóto) (cca 17 km)

13.den: Snídaně. Přejezd šinkansenem do města Hirošima si zpestříme zastávkou v HIMEDŽI, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kokoen. Odpoledne se projdeme Parkem Míru: Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Genbaku-dómu - symbol hirošimské atomové zkázy. Bohatá a stylová japonská večeře (5) v rjokanu. (noc Hirošima/Mijadžima)

14.den: Snídaně. Ostrov Mijadžima s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou TORII. Lehký trek nás dovede na posvátnou horu MISEN, kde už tisíc let hoří věčný oheň v horském chrámovém komplexu Daišó-in. Vrchol hory nám nabídne úchvatné výhledy na vnitřní moře Setó-naikai. Odpolední přejezd šinkansenem do Ósaky. Na večeři (6) rezervujeme místo v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku, Chajamači, kde si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek, slavné kóbské hovězí /v ceně 2 nápoje/. (noc Ósaka)

15.den: Snídaně. Prohlídka ÓSAKY, významného přístavu na poloostrově Honšú, místa odkud se do celého světa rozšířily instantní nudle (dominanta města - futuristický mrakodrap Umeda Sky s otevřeným vyhlídkovým ochozem přístupným po eskalátorech vedoucích ze sousední věže; Ósacký hrad s muzeem dokumentujícím dějiny města; procházka "retročtvrtí" Shinsekai s možností ochutnávky vyhlášených specialit…). Transfer vlakem na letiště v Ósace. Odlet v 23.45 hod.

16.den: Přílet do Dubaje v 4.50 hod. (doba letu cca 10,5 hod.). Odlet z Dubaje v 8.35 hod. Přílet do Prahy v 13.00 hod. (doba letu cca 6,5 hod.)

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Tokio a Ósaka - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu dle programu (mezi městy je přeprava zajištěna vlaky a expresy Šinkansen; během prohlídek měst se využívá MHD)

- 13x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením)

- 13x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S7: 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravuu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné: cca 90 USD

- 6 večeří (viz. program zájezdu): 9 800,- Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

ČASOVÁ SLEVA při záloze 5.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2021) = -2.000,- Kč

- komplexní pojištění: 1.712,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 832,- Kč/zájezd

- příplatek za 6 večeří = 9.800,- Kč

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

26. 09. – 11. 10. 2021 16 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 96 000 Kč Objednat