Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

JAPONSKO – rozšířený program

JAPONSKO – rozšířený program ***

Termín: so 29. října 2022 – ne 13. listopadu 2022 (16 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Letiště V. Havla - Praha Ruzyně

Stravování: snídaně

od 98 500 Kč

JAPONSKO - rozšířený program

 

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Tokio - Nikkó - Kamakura - Fudži - Japonské Alpy - Macumoto - Kjóto - Nara - Jamanobe - Ósaka - Himedži

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:

1/ So 29.10. - Ne 13.11.2022      98.500,- Kč      FM 96.500,- Kč

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Japonsko

 

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odlet z Prahy v 15.55 hod. Přílet do Dubaje v 23.50 hod. (doba letu cca 6 hod.)

 

2.den: Odlet z Dubaje v 2.55 hod. V 17.20 hod. přílet do TOKIA (doba letu cca 9,5 hod.) Transfer vlakem na ubytování v centru města. (Noc Tokio).

 

3.den: První část prohlídky TOKIA - metropole země vycházejícího slunce, která je nejlidnatější městskou aglomeraci na světě a místem s neopakovatelnou atmosférou, kde se supermoderní technologie snoubí se starobylou orientální kulturou: nejstarší čtvrť Asakusa poničená bombardováním za 2. sv. války s nejnavštěvovanějším chrámem hlavního města - Sensódži, který ukrývá vzácnou zlatou sošku bohyně milosrdenství; vstupní brána Kaminarimon vyzdobená obřím lampionem; vyhlídková plavba lodí po řece Sumida; stylová císařská zahrada Hamarikjú - zelená oáza a místo odpočinku uprostřed zástavby mrakodrapů; přesun do oblasti tokijské zátoky se siluetou visutého mostu Rainbow Bridge; populární nákupní a zábavní čtvrť Odaiba; finanční distrikt Ginza s butiky nejluxusnějších světových značek; futuristické Tokijské kongresové centrum vystavěné ze skla a oceli ve tvaru lodi. Večeře (1) bude ve znamení kuchyně japonského tropického souostroví Okinawa s oblíbenými specialitami jako je rafute, gója čampuru či sukugarasu, a na trávení si můžete dát sklenku nejsilnější japonské pálenky awamori /v ceně neomezené nápoje/. (Noc Tokio)

 

4.den: Cesta do NIKKÓ (UNESCO), příjemného horského střediska situovaného uprostřed prastarých cedrových lesů. Návštěva svatyně Tóšógú zasvěcené Iejasuovi Tokugawovi, prvnímu šogunovi tohoto slavného rodu, na jejíž velkolepé výzdobě pracovalo po 2 roky na 15 000 řemeslníků. Prohlídka chrámového komplexu Rinnódži a krásné přilehlé zahrady Šójó-en. Pokračování k šintoistické svatyni Futarasan s fotogenickým, červeně natřeným můstkem Šinkjó. K večeři (2) si dáme křupavou tempura - nejčerstvější ryby, krevety, místních houby a zelenina smažené do zlatova ve speciálním těstíčku a podávané s polévkou miso a speciální omáčkou/v ceně 2 nápoje/. (Noc Tokio)

 

5.den: Hodinová cesta vlakem do starobylého města KAMAKURA, bývalé metropole země: socha velkého bronzového Buddhy - Daibucu, který se díky vlně tsunami ocitl pod širým nebem (možnost návštěvy útrob 13 m vysoké sochy); chrám Hasedera s pozlacenou, 9 m vysokou sochou bohyně milosrdenství vyřezanou z jednoho kusu dřeva; šintoistická svatyně Hačimandžingú - duchovní centrum oblasti. Večer v případě zájmu možnost dokončení prohlídky TOKIA: obchodní a administrativní centrum Šindžuku s nejrušnějším železničním nádražím na světě a množstvím moderních výškových budov v čele s Tokijskou radnicí, odkud lze z výšky 200 m nad zemí vychutnat nádherné večerní panorama; procházka okrskem Kabukičó - bývalým doupětem proslulé mafie Jakuza - dnes "vykřičenou" čtvrtí zábavních podniků nejrůznějšího druhu. Návrat na ubytování. (Noc Tokio)

 

6.den: Cesta super expresem do oblasti Pěti jezer FUDŽI. Procházky přírodou kolem jezera Kawaguči-ko, lanovka Kači-kači a výhledy na horu Fudži, relaxace uprostřed přírody. K večeři možné zajistit společné grilování. (noc Kawaguchi-ko) ( 8km + volitelně možný sestup z Kačijama cca 3.5km - jinak lanovkou).

 

7.den: Lehký trek s výhledy na horu Fudži a jezera Kawaguchiko. Při nepřízni počasí historické místo pro posvátnou očistu poutníků na Fuji, Oshino Hakkai. Přejezd do Matsumoto (noc Matsumoto) (cca 12 km).

 

8.den: Celodenní výlet do srdce Japonských Alp. Den strávíme procházkou překrásnou přírodou podél horské řeky Azusa, přejdeme mosty Kappa a Mjódžin a odpočineme si v idylické svatyni Hotaka slavné svým křišťálově čistým horským jezírkem. Večeře (3) v typické místní hospodě izakaja s obrovským výběrem nejoblíbenějších japonských jídel jako je grilované maso na špejli jakitori, skvělá smažená ryba hoke, sašimi a mnohé další /v ceně 2 nápoje/. (noc Matsumoto) (cca 12 km)

 

9.den: Historické město MACUMOTO, jemuž dominuje původně dochovaný hrad, považovaný spolu s hradem Himedži za nejkrásnější v Japonsku. Na rozdíl od sněhobílého Himedži je hrad Macumoto slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad. Procházce historickou čtvrtí obchodníku Nakamači. Odpooledne přejezd vyhlídkovým super expresem Šinano a šinkansenem do Kjóta. (Noc Kjóto).

 

10.den: Celodenní prohlídka KJÓTA, historické residence císařů, díky jejichž působení se město na dlouhá staletí stalo kulturním a duchovním centrem celého japonského souostroví. Při troše štěstí zde potkáte i opravdovou gejšu v kimonu a tradičních dřevácích geta, s tváří bílou jako sníh a drdůlky zdobenými dlouhými dřevěnými jehlicemi. Na vlastní oči se budete moci přesvědčit, že Kjóto a jeho okolí je opravdovou pokladnicí historických památek, o čemž svědčí fakt, že hned sedmnáct objektů je zapsáno na seznamu UNESCO. Prohlídka chrámů Kijomizudera (tzv. Kláštera čisté vody) a Nanzendži, stejně jako "Zlatého" a "Stříbrného" pavilónu (působiště zenové sekty Rinzai) obklopeného vysoce ceněnými zahradami. Návrat na ubytování. Večer možnost zhlédnutí folklorního představení ve čtvrti Gion. (noc Kjóto)

 

11.den: Výlet do nedalekého okouzlujícího města NARA s množstvím volně se pohybujících srn žebrajících od turistů sušenky: chrám Tódaidži s největší dřevěnou budovou na světě ukrývající další z gigantických soch Buddhy. Cestou zpět zastávka v chrámu Fénixe, jež je vyobrazen na 10 jenové minci, a který je spojený s pěstováním speciálního zeleného čaje (možnost ochutnávky a nákupu). Podvečerní procházka svatyní Fušimi Inari s neobyčejnou, 3 km dlouhou řadou bran zasvěcených bohyni Inari (místo natáčení filmu Gejša). Návrat na ubytování. K večeři (4) si dáme úžasnou japonskou variaci na vepřový řízek, Tonkatsu /v ceně 2 nápoje/.. (noc Kjóto)

 

12.den: Aktivní den na historické stezce JAMANOBE klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů - tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace. Zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara. Odpoledne navštívíme i proslulou narskou památku UNESCO a největší dřevěnou stavbu na světě, chrám Tódaidži. (noc Kjóto) (cca 17 km)

 

13.den: Přejezd šinkansenem do města Hirošima si zpestříme zastávkou v HIMEDŽI, kde si prohlédneme největší a nejkrásnější původně dochovaný hrad v Japonsku a přilehlé zahrady Kokoen. Odpoledne se projdeme Parkem Míru: Muzeum atomové bomby, Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Genbaku-dómu - symbol hirošimské atomové zkázy. Bohatá a stylová japonská večeře (5) v rjokanu. (noc Hirošima/Mijadžima)

 

14.den: Ostrov Mijadžima s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou TORII. Lehký trek nás dovede na posvátnou horu MISEN, kde už tisíc let hoří věčný oheň v horském chrámovém komplexu Daišó-in. Vrchol hory nám nabídne úchvatné výhledy na vnitřní moře Setó-naikai. Odpolední přejezd šinkansenem do Ósaky. Na večeři (6) rezervujeme místo v jedné z nejlepších teppanjaki restaurací v Japonsku, Chajamači, kde si dopřejeme vrcholný kulinářský zážitek, slavné kóbské hovězí /v ceně 2 nápoje/. (noc Ósaka)

 

15.den: Prohlídka ÓSAKY, významného přístavu na poloostrově Honšú, místa odkud se do celého světa rozšířily instantní nudle (dominanta města - futuristický mrakodrap Umeda Sky s otevřeným vyhlídkovým ochozem přístupným po eskalátorech vedoucích ze sousední věže; Ósacký hrad s muzeem dokumentujícím dějiny města; procházka "retročtvrtí" Shinsekai s možností ochutnávky vyhlášených specialit…). Transfer vlakem na letiště v Ósace. Odlet v 23.30 hod.

 

16.den: Přílet do Dubaje v 5.45 hod. (doba letu cca 11 hod.). Odlet z Dubaje v 9.10 hod. Přílet do Prahy v 12.55 hod. (doba letu cca 6,5 hod.)

 

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Tokio a Ósaka - Praha (Emirates)

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- dopravu dle programu (mezi městy je přeprava zajištěna vlaky a expresy Šinkansen; během prohlídek měst se využívá MHD)

- 13x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s manželskou postelí a vlastním sociálním zařízením)

- 13x snídani

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- komplexní pojištění K5S7 = 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění storno-poplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravuu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

- doporučená částka na vstupné = cca 100 USD/os.

- 6 večeří (viz. program zájezdu) = 10.000,- Kč/os. (1.: 1.300Kč; 2.: 1.000Kč; 3.: 1.200Kč; 4.: 1.000Kč; 5.: 1.600Kč; 6.: 3.900Kč)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

ČASOVÁ SLEVA při záloze 3.000,- Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 30.4.2022) = -2.000,- Kč

- komplexní pojištění: 1.712,- Kč/os./zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 832,- Kč/os./zájezd

- příplatek za 6 večeří = 10.000,- Kč/os.

 

Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

29. 10. – 13. 11. 2022 16 dní Snídaně Letecká od 98 500 Kč Objednat