Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 30 let

KANADA – Kanadské národní parky – ZRUŠENO

KANADA – Kanadské národní parky – ZRUŠENO ***

Termín: út 8. září 2020 – út 22. září 2020 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 64 990 Kč

KANADA

Kanadské národní parky

 

Poznávací zájezd po největších krásách západní Kanady a ochutnávka státu Washington v USA. Letecky Praha - Seattle (USA) a odtud okruh celkem cca 4.000 km 12-ti místnými minivany obsazenými 8+1 osobami. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! To je obrovská výhoda oproti celé řadě jiných CK, které posílají své klienty samotné a jejich průvodce je očekává až v destinaci. Letos opět budeme spát, obklopeni nádhernými horami, 4 noci na jednom místě.

 

TERMÍN ZÁJEZDU: 

1/ Út 08.09. - Út 22.09.2020      64.990,- Kč     /4-lůžkový pokoj/

 

- 3-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    2.000,- Kč/os.

- 2-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    5.000,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =  19.000,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: SEATTLE

Odlet cca v poledne z Prahy přes Londýn do Seattle (USA). Nákup večeře, transfer do hotelu, relax.

  

2. den: NP MOUNT RAINIER

Krásy národního parku Mount Rainier. NP byl založen již v roce 1899. Celý stratovulkán má nadmořskou výšku 4.392m a je tak nepřehlédnutelným králem Kaskádového pohoří. Na jeho svazích se nachází vodopády, údolí, lučiny, pralesy a ledovce.

3. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada) 

Přejezd do Kanady a průjezd jejím nejúrodnějším údolím, ovocné sady - nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií.

 

4. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku MT. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

    

  

5. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Ubytování 4 noci na jednom místě!

      

  

6. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15“, obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Nocleh opět ve stejném hotelu.

 

  

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

8. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

9. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Návštěva jedinečného jezera Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády.

     

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe.

  

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět.

  

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Muzeum indiánských kultur. Ubytování ve Squamishi.

  

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Navečer příjezd do USA, nocleh.

   

14. den: SEATTLE

Dopoledne prohlídka výrobních hal a expozice firmy Boeing (největší budova dle objemu na světě). Prohlídka Seattlu. Transfer na letiště a odlet v cca 19.20 hod. přes Londýn zpět do Prahy.

15. den: Přílet do Prahy v cca 20.00 hod.

 

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Seattle - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 9x ubytování v hotelech, motelech v pokojích s vlastním sociálním zařízením

  a 4x ubytování v Canmore ve 2-ložnicových apartmánech s manželskými lůžky (2+2)

- 12x jednoduchou snídani

- dopravu klimatizovaným minibusem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupní formality tranzitní země (USA = ESTA)

- parkovné (cca 10,- CAD)

- 1x snídani

- vstupy = cca 220,- CAD (z toho je cca 120,- CAD hydroplán) + 40,- USD

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 240,- CAD + 50 USD

- komplexní pojištění = 98,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -1.200,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 29.2.2020) =   - 800,- Kč

- tranzitní vízum do USA  - ESTA = 500,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.470,- Kč

 

Předpokládané časy letů:

BA 855 08SEP PRGLHR 1020 1135
   
BA 049 08SEP LHRSEA 1525 1715
   
BA 048 21SEP SEALHR 1920 1240+1
   
BA 856 22SEP LHRPRG 1710 2015
   

 

 

 

POZNÁMKA: V Canmore, obklopeni štíty nádherných vysokých hor, budeme ubytováni v apartmánech. Apartmán se sestává ze 2 ložnic (v každé se nachází manželská postel), 1 koupelny, plně vybavené kuchyně a obývacího koutu (s rozkládacím kanapem). V každé jednotce budou ubytování 4 klienti.

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

08. 09. – 22. 09. 2020 15 dní Snídaně Letecká od 64 990 Kč Objednat