Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 29 let

KANADA – Kanadské národní parky

KANADA – Kanadské národní parky ***

Termín: po 9. září 2019 – po 23. září 2019 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně

Stravování: snídaně

od 64 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

KANADA

Kanadské národní parky

 

15ti-denní zájezd po největších krásách západní Kanady a ochutnávka státu Washington v USA. Letecky Praha - Seattle (USA) a odtud okruh celkem cca 4.000 km 12-ti místnými minivany obsazenými 8+1 osobami. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! To je obrovská výhoda oproti celé řadě jiných CK, které posílají své klienty samotné a jejich průvodce je očekává až v destinaci. Letos opět budeme spát, obklopeni nádhernými horami, 4 noci na jednom místě.

 

TERMÍN ZÁJEZDU: 

1/ Po 09.09. - Po 23.09.2019   =  vyprodáno

 

CENA ZÁJEZDU:

69.990,- Kč při ubytování ve 2-lůžkových pokojích

66.990,- Kč při ubytování ve 3-lůžkových pokojích

64.990,- Kč při ubytování ve 4-lůžkových pokojích

 

Program zájezdu:

1. den: SEATTLE

Odlet z Prahy do Seattle (USA). Nákup večeře, transfer do hotelu, relax.

       

2. den: NP MOUNT RAINIER

Krásy národního parku Mount Rainier. NP byl založen již v roce 1899. Celý stratovulkán má nadmořskou výšku 4.392m a je tak nepřehlédnutelným králem Kaskádového pohoří. Na jeho svazích se nachází vodopády, údolí, lučiny, pralesy a ledovce.

3. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada) 

Přejezd do Kanady a průjezd jejím nejúrodnějším údolím, ovocné sady - nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií.

    

4. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku MT. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

        

   

5. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Ubytování 4 noci na jednom místě!

                    

  

6. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15“, obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Nocleh opět ve stejném hotelu.

    

                   

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejném hotelu.

        

8. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejném hotelu.

        

9. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Návštěva jedinečného jezera Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády.

       

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe.

         

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět.

                   

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Muzeum indiánských kultur. Ubytování ve Squamishi.

       

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Navečer příjezd do USA, nocleh.

     

14. den: SEATTLE

Dopoledne prohlídka výrobních hal a expozice firmy Boeing (největší budova dle objemu na světě). Průjezd Seattlem na letiště a odlet do Prahy.

15. den: Přílet do Prahy.

 

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Seattle - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 9x ubytování v hotelech, motelech v pokojích s vlastním sociálním zařízením

  a 4x v luxusních 2 ložnicových apartmánech ( 2 + 2 )

- 12x jednoduchou snídani

- dopravu klimatizovaným minibusem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupní formality tranzitní země (USA = ESTA)

- parkovné (cca 10,- CAD)

- 1x snídani

- vstupy = cca 220,- CAD (z toho je cca 120,- CAD hydroplán) + 40,- USD

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 240,- CAD + 50 USD

- komplexní pojištění = 98,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)

 

Slevy a příplatky:

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2019) = -1.200,- Kč

- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2019) =   - 800,- Kč

- tranzitní vízum do USA  - ESTA = 500,- Kč (vyřizuje CK)

- komplexní pojištění = 1.470,- Kč

- 1-lůžkový pokoj = 12.000,- Kč

 

Předpokládané časy letů:

AF 1383  09.09.       PRG - CDG 09.30 - 11.20
AF  338   09.09.       CDG - SEA 13.10 - 14.30
AF  355   22.09.       SEA - CDG 16.20 - 11.15+1
AF 1082  23.09.       CDG - PRG 12.45 - 14.25

 

 

 

POZNÁMKA: V Canmore, obklopeni štíty nádherných vysokých hor, budeme ubytováni v luxusních apartmánech. Apartmán sestává ze 2 ložnic (v každé se nachází manželská postel), 1 koupelny, plně vybavené kuchyně a obývacího koutu (s rozkládacím kanapem). V každé jednotce budou ubytování 4 klienti.

 


Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

09. 09. – 23. 09. 2019 15 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 64 990 Kč Objednat