Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

KANADA – Kanadské národní parky

last-minute-trip.png KANADA – Kanadské národní parky ***

Termín: út 7. září 2021 – út 21. září 2021 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

last-minute-trip.png od 61 500 Kč

63 000 Kč

KANADA

Kanadské národní parky

 

Poznávací zájezd po největších krásách západní Kanady a ochutnávka státu Washington v USA. Letecky Praha - Seattle (USA) a odtud okruh celkem cca 4.000 km 12-ti místnými minivany obsazenými 8+1 osobami. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! To je obrovská výhoda oproti celé řadě jiných CK, které posílají své klienty samotné a jejich průvodce je očekává až v destinaci. Letos opět budeme spát, obklopeni nádhernými horami, 4 noci na jednom místě.

 

TERMÍN ZÁJEZDU: 

Út 07.09. - Út 21.09.2021      63.000,- Kč   

 

- 4-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =            0,- Kč/os.

- 3-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    2.460,- Kč/os.

- 2-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    7.400,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =  22.150,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: SEATTLE

Odlet ráno v 06.20 hod. z Prahy přes Amsterdam do Seattle (USA). Nákup večeře, transfer do hotelu, relax.

  

2. den: NP MOUNT RAINIER

Krásy národního parku Mount Rainier. NP byl založen již v roce 1899. Celý stratovulkán má nadmořskou výšku 4.392m a je tak nepřehlédnutelným králem Kaskádového pohoří. Na jeho svazích se nachází vodopády, údolí, lučiny, pralesy a ledovce.

3. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada) 

Přejezd do Kanady a průjezd jejím nejúrodnějším údolím, ovocné sady - nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií.

 

4. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku MT. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

  

  

5. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Ubytování 4 noci na jednom místě!

   

6. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15“, obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Nocleh opět ve stejném hotelu.

 

  

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

 

8. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

9. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Návštěva jedinečného jezera Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády.

  

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe.

  

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět.

  

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Muzeum indiánských kultur. Ubytování ve Squamishi.

  

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Navečer příjezd do USA, nocleh.

   

14. den: SEATTLE

Dopoledne prohlídka Seattlu. Následně transfer na letiště a odlet v 13.46 hod. přes Amsterdam do Prahy.

15. den: Přílet zpět do Prahy v cca 13.35 hod.

 

 

Podrobnou interaktivní mapu naleznete zde

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Amsterdam - Seattle - Amsterdam - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 9x ubytování v hotelech, motelech v pokojích s vlastním sociálním zařízením

  a 4x ubytování v Canmore ve 2-ložnicových apartmánech s manželskými lůžky (2+2)

- 8x jednoduchou snídani

- dopravu klimatizovaným minibusem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupní formality tranzitní země (USA = ESTA)

- parkovné (cca 10,- CAD)

- 5x snídani  (v Canmore a ve Squamishi)

- vstupy = cca 220,- CAD (z toho je cca 120,- CAD hydroplán) + 40,- USD

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 240,- CAD + 50 USD

- komplexní pojištění K5S7 = 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

 

Slevy a příplatky:

- ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 28.2.2021) = -1.500,- Kč

- tranzitní vízum do USA (vyřizuje CK) ESTA = 500,- Kč

- komplexní pojištění = 1.605,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 780,- Kč/zájezd

 

Přepokládané časy letů:

07.09.  KL1350  PRG - AMS  06.20 - 07.50 hod.

07.09.  DL 143   AMS - SEA  09.55 - 11.06 hod.

20.09.  DL 142   SEA - AMS  13.46 - 08.45 hod. (21.09.)

21.09.  KL1355  AMS - PRG  12.05 - 13.35 hod.

 

Garant zájezdu: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

Poznámka:

V Canmore, obklopeni štíty nádherných vysokých hor, budeme ubytováni v apartmánech. Apartmán se sestává ze 2 ložnic (v každé se nachází manželská postel), 1 koupelny, plně vybavené kuchyně a obývacího koutu (s rozkládacím kanapem). V každé jednotce budou ubytování 4 klienti.

 

Podrobnosti k zájezdu naleznete zde : zajezdy-do-kanady.cz


KANADA 2021 - stránky katalogu ke stažení


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

07. 09. – 21. 09. 2021 15 dní Snídaně Letecká last-minute-trip.png od 61 500 Kč Objednat