Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 31 let

KANADA – Kanadské národní parky

KANADA – Kanadské národní parky ***

Termín: pá 10. září 2021 – pá 24. září 2021 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 63 000 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

KANADA

Kanadské národní parky

 

Poznávací zájezd po největších krásách západní Kanady . Letecky Praha - Vancouver a odtud okruh celkem cca 3.800 km 12-ti místnými mini busy obsazenými 10+1 osobami. Náš průvodce cestuje přímo s Vámi! To je obrovská výhoda oproti celé řadě jiných CK, které posílají své klienty samotné a jejich průvodce je očekává až v destinaci.

Oproti původnímu zájezdu je let přímo do Kanady. Jede se ve dvou větších autech mini busech - oproti původním 3 menším vanům. Ušetřený den je pak věnovaný dni navíc v národních parcích - konkrétně procházkou v národním parku Jasper.

Předodjezdová schůzka - resp. podrobné povídání o zájezdu

TERMÍN ZÁJEZDU: 

Pá 10.09. - Pá 24.09.2021      63.000,- Kč   

 

- 4-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =            0,- Kč/os.

- 3-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    2.460,- Kč/os.

- 2-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    7.400,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =  22.150,- Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: přesun do Vancouveru

Odlet ráno v 07.00 hod. z Prahy přes Paříž do Vancouveru - přílet 11.25 h místního času (o 9 h méně než v Praze) . Podstoupení PCR testu na letišti, přesun do půjčovny automobilů. Nákup večeře, přejezd do hotelu v Abbotsfordu (cca 85 km) , odpočinek, nocleh

 

2. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada) 

Průjezd nejúrodnějším údolím Kanady, ovocné sady - nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií.

 

3. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku MT. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

  

  

4. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Nocleh Calgary.

   

5. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15", obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Canmore Ubytování 3 noci na jednom místě!  Super 8 by Wyndham Canmore se snídaní.

 

  

6. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

7. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejném hotelu.

  

8. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Icefields Parkway - jedna z nejkrásnějších silnic světa" - 2 národní parky za jeden den, vyhlídky a krátké procházky, Columbia Icefield, vodopády. Vyhlídka na jedinečné jezero Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády. Nocleh Hinton 2 noci.

  

9. den: Hinton okolí - den navíc!

NP Jasper, krátké procházky v okolí městečka Jasper.

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe. Valemount.

  

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět. Kamloops.

  

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Muzeum indiánských kultur. Ubytování ve Whistleru.

  

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Vancouver Coast Vancouver Airport Hotel.

   

14. den: odlet

Přejezd na letiště a odlet v 13.35 hod. přes Amsterdam do Prahy.

15. den: přílet zpět do Prahy

Přílet zpět do Prahy v cca 11.05 hod.

 

Cena zahrnuje:

- letenku Praha - Paříž - Vancouver - Amsterdam - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 13x ubytování v hotelech, motelech v pokojích s vlastním sociálním zařízením

- 9x jednoduchou snídani (oproti původnímu programu o 1 snídani navíc)

- dopravu klimatizovaným minibusem

- služby průvodce

- pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

- vstupní formality tranzitní země (USA = ESTA, Kanada ETA)

- parkovné (cca 10,- CAD)

- 4x snídani  (ve Valomountu, Kamloopsu, Whistleru a Vancouveru)

- vstupy = cca 220,- CAD (z toho je cca 120,- CAD hydroplán)

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 260,- CAD

- komplexní pojištění K5S7 = 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd. - info v CK)

 

Slevy a příplatky:

- ČASOVÁ SLEVA -1.500,- Kč Vám byla započtena

- tranzitní vízum do USA (vyřizuje CK) ESTA = místo toho vstupní vízum do Kanady ETA  = za stejnou cenu 500 Kč a máte k tomu 1 snídani navíc

- komplexní pojištění = 1.605,- Kč/zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 780,- Kč/zájezd

 

Přepokládané časy letů:

 

10.9.    AF1883 PRG - CDG Paříž            07.00 -  08.45

10.9.    AF 374 CDG -  YVR Vancouver  10.15 -  11.25

23.9.    KL 682 YVR  - AMS Amsterdam 13.35  - 08.10+1

24.9.    KL1353 AMS - PRG  Praha          09.40 -  11.05

Garant zájezdu: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Věděli jste, že na tento zájezd můžete využít poukázky SODEXO a ACCOR?

Termíny:

10. 09. – 24. 09. 2021 15 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 63 000 Kč Objednat