Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 32 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

KANADA – Kanadské národní parky

KANADA – Kanadské národní parky ***

Termín: út 13. září 2022 – út 27. září 2022 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z Praha - Ruzyně - letiště V. Havla

Stravování: snídaně

od 63 990 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

KANADA

Kanadské národní parky

 

Poznávací zájezd po největších krásách západní Kanady. Letecky Praha - Vancouver a odtud okruh celkem cca 3.800 km mini vany, v doprovodu našeho průvodce po celou dobu zájezdu.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU: 

Út 07.09. - Út 21.09.2021      63.000,- Kč = VYPRODÁNO

 

- 4-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =            0,- Kč/os.

- 3-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    2.460,- Kč/os.

- 2-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =    7.400,- Kč/os.

- 1-lůžkový pokoj (příplatek k základní ceně)  =  22.150,- Kč

 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Kanada

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet do Vancouveru

Odlet ráno v 08.50 hod. z Prahy přes Amsterdam do Vancouveru - přílet 15.50 hod. místního času (tj. o 9 hod. méně než v ČR). Přesun do půjčovny automobilů. Nákup večeře, přejezd do hotelu v Surrey (cca 30 km) , odpočinek, nocleh.

 

2. den: OKANAGAN VALLEY (Kanada) 

Průjezd nejúrodnějším údolím Kanady, ovocné sady - nákup ovoce, vinice - ochutnávka místních vín. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií. Nocleh ve Vernonu.

 

 

3. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku MT. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

  

  

 

4. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Nocleh Calgary.

   

 

5. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15", obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře, ochutnejte piva z místního pivovaru). Canmore Ubytování 3 noci na jednom místě!  Banff Gate Mountain Resort

Canmore v chatách (93 m2 ) s kompletně vybavenou kuchyní a se 2 ložnicemi a 2 koupelnami pro  2 + 2 osoby.

 

  

 

6. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejných chatách.

  

 

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejných chatách.

  

 

8. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Icefields Parkway - jedna z nejkrásnějších silnic světa" - 2 národní parky za jeden den, vyhlídky a krátké procházky, Columbia Icefield, vodopády. Vyhlídka na jedinečné jezero Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národního parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády. Nocleh v hotelu v Hintonu  (2 noci).

  

 

9. den: Hinton okolí - den navíc!

NP Jasper, krátké procházky v okolí městečka Jasper. Nocleh ve stejném hotelu.

 

 

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe. Nocleh v hotelu ve Valemountu.

  

 

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět. Nocleh v hotelu v Kamloopsu.

  

 

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Muzeum indiánských kultur. Ubytování v hotelu ve Whistleru.

  

 

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Nocleh v hotelu ve Vancouveru, poblíž letiště.

   

 

14. den: odlet

Dopolední prohlídka Vancouveru. Přejezd na letiště a odlet ve 17.40 hod. přes Amsterdam do Prahy.

 

15. den: přílet zpět do Prahy

Přílet zpět do Prahy v cca 17.45 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Amsterdam - Vancouver - Amsterdam - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 13x ubytování v hotelech, motelech nebo chatkách v pokojích s vlastním sociálním zařízením

- 8x jednoduchou snídani, po zbytek dní je možnost si nakoupit a připravit snídani na pokoji (pokoje vybavené ledničkou, mikrovlnkou a kávovarem) 

- dopravu klimatizovaným minivanem

- služby průvodce a dvou našich řidičů

- pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- bezvízové povolení ke vstupu do Kanady (eTA)

- 5x snídani (1x ve Vernonu, 3x v Canmore, 1x ve Whistleru)

- vstupy: cca 220,- CAD/os. (z toho je cca 120,- CAD/os. hydroplán)

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 260,- CAD/os.

- komplexní pojištění K5S7: 107,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie: 52,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény, atd.)

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- First Minute sleva: -1.000,- Kč/os. (platnost akce do 31.1.2022)

- bezvízové povolení ke vstupu do Kanady (eTA) - vyřizuje CK: 350,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7 = 1.605,- Kč/os./zájezd

- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie (lze objednat pouze ke komplex.pojištění) = 780,- Kč/os./zájezd

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:

13.9.    KL1352 PRG - AMS Amsterdam  08.50 -  10.25

13.9.    KL 681 AMS -  YVR Vancouver   15.20 -  15.50

26.9.    KL 682 YVR  - AMS Amsterdam  17.40  - 12.00+1

27.9.    KL135 AMS - PRG  Praha         16.20 -  17.45

 

Garant zájezdu: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

Předodjezdová schůzka - resp. podrobné povídání o zájezdu
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

13. 09. – 27. 09. 2022 15 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 63 990 Kč Objednat