Simon Tourist

Nabízíme Vám kvalitní zájezdy už 33 let

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

KANADA – Kanadské národní parky

KANADA – Kanadské národní parky ***

Termín: st 13. září 2023 – st 27. září 2023 (15 dní)

Doprava: transport/airplane.png letecká – z letiště V. Havla Praha, terminál 2 (letecky + mikrobusy (vany) pro 5+1 osob)

Stravování: snídaně

od 82 870 Kč

Termín je vyprodán
Objednat

KANADA

Kanadské národní parky

 

Poznávací zájezd po největších krásách západní Kanady. Letecky Praha - Vancouver a odtud okruh celkem cca 3.800 km mini vany, v doprovodu našeho průvodce po celou dobu zájezdu.

 

TERMÍN A CENA ZÁJEZDU: 

St 13.09. - St 27.09.2023      82.870,- Kč     =  VYPRODÁNO


 

Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Kanada

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet do Vancouveru

Odlet ráno v 06.30 hod. z Prahy přes Paříž do Vancouveru - přílet 11.25 hod. místního času (tj. o 9 hod. méně než v ČR). Přesun do půjčovny automobilů. Nákup večeře, přejezd do hotelu v Langley (cca 30 km), odpočinek, nocleh.

 

2. den: OKANAGAN VALLEY  

Průjezd nejúrodnějším údolím Kanady, ovocné sady - nákup ovoce. Příjezd do Kelowny. Město leží na břehu jezera Okanagan v údolí Okanagan Valley. Název města je odvozen od indiánského pojmenování samice medvěda grizzly. Se svoji scenérií, suchým a mírným podnebím je Kelowna jedním z nejrychleji se rozvíjejících míst v Kanadě. Pro svoje mírné klima, vinice a sady v okolí bývá Kelowna porovnávaná s Kalifornií. Nocleh v Kelowně.

 

 

3. den: MT. REVELSTOKE, NP GLACIER

Odjezd do horského n.p. parku Mt. Revelstoke. Tento park je nejmenším národním parkem v Kanadě, který byl vytvořen, aby chránil území a přírodu horského hřbetu. Dostanete se k němu po Meadows in the Sky Parkway (Cesta nebeskými loukami), která je proslulá svými loukami s divokými květy. Pokračování přes národní park Glacier - zastávky v okouzlující krajině. Přejezd do městečka Golden, které je obklopeno vysokými štíty hor. 

  

  

 

4. den: NP YOHO

Krátký přejezd do národního parku Yoho. Cesta k Wapta Falls. Zastávka u Natural Bridge. Emerald Lake neboli Smaragdové jezero, Technický unikát - spirálové tunely pro vlaky. Vodopád Takakkaw, procházka podél kaňonu Johnston. Nocleh Calgary.

   

 

5. den: CALGARY, CANMORE

Prohlídka města Calgary (krásné mrakodrapy, systém „+15", obří zimní zahrada, Calgary Tower, Saddle Dome, olympijská vesnice), poté odjezd do Canmore (centrum, nákup, večeře). Ubytování 3 noci na jednom místě!  Banff Gate Mountain Resort

Canmore v chatách (93 m2) s kompletně vybavenou kuchyní a se 2 ložnicemi a 2 koupelnami pro  2 + 2 osoby.

 

  

 

6. den: NP BANFF

Nádherný den ve slavném městečku Banff a jeho okolí. Národní park Banff je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Kanadě a je vůbec nejznámějším a nejstarším ze všech parků ve Skalistých horách. Jezero Minnewanka, centrum městečka Banff, kaskády Bow Falls, nádherná zahrada ředitelství národního parku, historická památka Cave and Basin, koupání v termální vodě Banff Hot Springs, turistické stezky v okolí města. Nocleh opět ve stejných chatách.

  

 

7. den: LAKE LOUISE, MORAINE LAKE, NP KOOTENAY

Návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lake. Cesta do údolí národního parku Kootenay. Zde zastávka na kontinentálním rozvodí  a procházka podél Marble Canyon, turistika k Paint Pots, jezírkům oranžové barvy. Nocleh opět ve stejných chatách.

  

 

8. den:  PEYTO LAKE, NP JASPER

Icefields Parkway - jedna z nejkrásnějších silnic světa" - 2 národní parky za jeden den, vyhlídky a krátké procházky, Columbia Icefield, vodopády. Vyhlídka na jedinečné jezero Peyto Lake, které má nejkrásnější barvu ze všech kanadských jezer. Celodenní průjezd se zastávkami v národním parku Jasper. Hlavní ledovcová oblast v parku se nazývá Columbia Icefield a představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. Zajdeme až ke slavnému ledovci Athabasca. Cestou dva vodopády. Nocleh v hotelu v Hintonu  (2 noci).

  

 

9. den: HINTON a okolí

NP Jasper, krátké procházky v okolí městečka Jasper. Nocleh ve stejném hotelu.

 

 

10. den: NP JASPER, MT. ROBSON

Maligne Canyon a jezero Maligne Lake, zde dva příjemné turistické okruhy nebo si můžete zapůjčit kajak či kánoi, později zastávka v městečku Jasper, přejezd z Alberty zpět do Britské Kolumbie a změna časového pásma, za dobrého počasí si vyfotíme nejvyšší vrchol kanadských Skalistých hor - Mount Robson (dosahuje nadmořské výšky 3.954 m). Vzpomínka na Terryho Foxe. Nocleh v hotelu ve Valemountu.

  

 

11. den: WELLS GRAY

Vodopády provinčního parku Wells Gray. Rozléhá se na ploše 5.400 km2 a je domovem pro 219 druhů ptáků a 50 druhů savců. Nejznámějším vodopádem parku a pravděpodobně největší atrakcí je vodopád Helmcken, který s rachotem z výšky 141 metrů padá do propasti. Je čtvrtým nejvyšším vodopádem v Kanadě. Dále budeme obdivovat vodopády Spahat Falls (60m vysoké) a Dawson Falls (20m vysoké a 90m široké). Turistika lesem podél peřejí a kolem Západního jezera zpět. Nocleh v hotelu v Kamloopsu.

  

 

12. den: WHISTLER

Cesta do dějiště zimní olympiády 2010 - horského střediska Whistler. Procházka k vodopádům Nairn Falls. Ubytování v hotelu ve Whistleru.

  

 

13. den: VANCOUVER

Ráno odjezd do Vancouveru, cestou vodopády Shannon Falls a visutý most přes Lynn Valley. Prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta včetně návštěvy Stanley Parku. Vřele doporučujeme let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou (záleží na počasí). Unikátní parní hodiny ve čtvrti Gastown. Nocleh v hotelu ve Vancouveru, poblíž letiště.

   

 

14. den: odlet

Dopolední program dle aktuálních možností a podmínek. Přejezd na letiště a odlet v 17.40 hod. přes Amsterdam do Prahy.

 

15. den: přílet zpět do Prahy

Přílet zpět do Prahy v cca 17.45 hod.

 

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Paříž - Vancouver - Amsterdam - Praha

- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo

- 13x ubytování v hotelech, motelech nebo chatkách v pokojích s vlastním sociálním zařízením

- 9x jednoduchou snídani, po zbytek dní je možnost si nakoupit a připravit snídani na pokoji (pokoje vybavené ledničkou, mikrovlnkou a kávovarem) 

- dopravu klimatizovaným minivanem

- služby průvodce a dvou našich řidičů

- pojištění CK proti úpadku

 

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

- cestovní pojištění

- bezvízové povolení ke vstupu do Kanady (eTA)

- 4x snídani (3x v Canmore, 1x ve Whistleru)

- vstupy: cca 230,- CAD/os. (z toho je cca 130,- CAD/os. hydroplán)

- na jídlo doporučujeme s sebou: cca 280,- CAD/os.

 

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

- First Minute sleva (platnost akce do 31.1.2023): -1.000,- Kč/os.

- bezvízové povolení ke vstupu do Kanady (eTA) - vyřizuje CK: 400,- Kč/os.

- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 129,- Kč/den
  (info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance)

 

 

PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:

13.9.    AF1583  PRG - CDG Paříž            06.30 -  08.20

13.9.    AF374    CDG -  YVR Vancouver   10.15 -  11.10

26.9.    KL 682   YVR  - AMS Amsterdam  17.45  - 12.00+1

27.9.    KL1357  AMS - PRG  Praha          16.20 -  17.45

 

Garant/organizátor zájezdu: CK SIMON-TOURIST, s.r.o.

 

Předodjezdová schůzka - resp. podrobné povídání o zájezdu

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento zájezd je možné částečně hradit prostřednictvím benefitních programů:
BenefitPlus, Edenred a Sodexo.
Platba přes tyto benefity se neslučuje s poskytnutou časovou (FM, LM) slevou.

Termíny:

13. 09. – 27. 09. 2023 15 dní Snídaně Letecká vyprodáno od 82 870 Kč Objednat